Téma: Náradie

Náradie pixabay / byrev

Fotonávod: Ako vytuningovať staré dielenské lampy 4

Zrepasované svietidlá už síce nebudú tak dobre kúriť, ale o to lepšie svietiť s úspornými LED žiarovkami.

13.02.2017 | Jozef Šebest

Ako nakopnúť auto, ktoré v mrazoch neštartuje 10

Aj na Slovensku nastala arktická zima, ktorá ráno čo ráno testuje autobatérie. A každé ráno ich viacero zlyhá. Skôr než sa to stane tebe, buď pripravený a naštuduj si tento návod. Predpoveď počasia nehlási v dohľadnej dobe oteplenie.

19.01.2017 | Jozef Šebest

Ako si vlastnoručne vykopať studňu. Ľahké ani rýchle to nebude 10

Potreba vody na polievanie záhrady ma donútila k rozbehnutiu vlastného projektu - kopaniu studne. Keďže okolo tejto témy panuje veľa mýtov, rozprávok, legiend a pseudoprávd, rozhodol som sa podeliť o vlastné skúsenosti.

17.12.2016 | Jozef Šebest

Ako všetci svätí v dielni pomôžu

S blížiacim sa dvojsviatkom “Šechsvätých” a “Dušičiek” vzrastie možnosť lacno zohnať parafínové sviečky. Myslím v akciách v obchodoch, samozrejme. Ja budem (ako správny dumpster diver) nakupovať až po sviatkoch.

28.10.2016 | Jozef Šebest

Ako sa lacno dostať k poctivej a funkčnej gola račni 1

Nová račňa rozmeru pol palca (to sú tie veľké) rozumnej kvality stojí nad 20 eur. Ak sa k takej chceš dostať lacnejšie, stojí za pokus zastaviť sa v zberni druhotných surovín - po slovensky v starom železe. Ak nakupuješ na hmotnosť kovu, bude ťa račňa stáť 15 centov.

25.09.2016 | Jozef Šebest

Ako opraviť kosačku, ktorá neštartuje (fotonávod)

Máš benzínovú kosačku s motorom Briggs & Stratton, ktorá po náraze do obrubníka prestala štartovať na brnk? Strieľa do sania aj výfuku? Máš od štartovania mozoľ na dlani a obité kĺby? Hovoria v servise či v krčme niečo o zlomenej kľukovici a oprave za 300 eur? Uvažuješ o tom, že ju hodíš do šrotu? Zadrž! Oprava nie je ani náročná, ani drahá. A dá sa zvládnuť aj s bežným náradím.

21.08.2016 | Jozef Šebest

Bosch zvoláva staršie modely brúsok. Môžu ohroziť zdravie

Vibračné brúsky značky Bosch vyrobené alebo opravované v rokoch 2007 až 2009 môžu ukrývať vadu na materiáli, ktorá je zdravotne riziková. Chybné modely brúsok vymieňa výrobca za nové.

21.06.2016 | Gazduj.sk

Sedem rád pred cestou na dovolenku autom

Pamätníci si možno ešte spomenú na časy, keď so svojou embéčkou, wartburgom či žigulákom absolvovali cestu k Jadranu. Svetaznalí neponechali nič na náhodu.

20.06.2016 | Gazduj.sk

Výmena spojky bez automechanika. Dokonca aj bez garáže 9

Výmena spojky postihne skôr či neskôr každé auto s manuálnou prevodovkou. Hoci sa nejedná o zložitú operáciu, je pomerne prácna a servisy si za ňu nezriedka účtujú približne 300 eur. K tomu ešte pripočítajú materiál  - zvyčajne celú spojkovú súpravu.

18.05.2016 | Jozef Šebest

Reklamácie zákazníkov Baumaxu brzdí nefunkčná e-mailová adresa 1

Do našej spotrebiteľskej poradne pribúdajú upozornenia čitateľov na nefunkčnú e-mailovú adresu, ktorú Baumax pred prevzatím spoločnosťou Obi vyčlenil na reklamácie zákazníkov. Zisťovali sme, na koho sa môžu zákazníci s neúspešne podanou reklamáciou obrátiť.

10.05.2016 | Lenka Sameková

Ako naostriť nôž bez brúsky 1

Jednoduchý trik: Nabrúste nôž pomocou predmetu, ktorý určite každý nájde doma.

01.03.2016 | Gazduj.sk

Lidl vyzýva zákazníkov na vrátenie reflektora, ktorý môže explodovať

Obchodný reťazec neodporúča zákazníkom používať ručný reflektor značky Livarno Lux. Pri nabíjaní im hrozí riziko zranenia.

23.02.2016 | Gazduj.sk