Téma: Nápoje

Nápoje pixabay / Kassandra_P

Pozor na minerálky. Vedia liečiť, no aj škodiť

Minerálna voda síce predstavuje súčasť pitného režimu, ale pred jej konzumáciou je vhodné skontrolovať, pre koho je určená

07.08.2018 | Gazduj.sk

Potraviny medziročne zdraželi o 6 percent

V marci dosiahla inflácia 2,4 percenta, v apríli takmer prekročila 3-percentnú hranicu

14.05.2018 | Gazduj.sk

U dvoch potravinárov našli v mlieku vírus kliešťovej encefalitídy

Vírus kliešťovej encefalitídy sa našiel v surovom kozom mlieku u dvoch podnikateľov na strednom Slovensku. Informovala o tom vo štvrtok Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR.

03.05.2018 | Gazduj.sk

Kvalita potravín už tankuje Slovákov viac ako cena

Podľa prieskumu agentúry GfK je krajina pôvodu tovaru až tretím najdôležitejším kritériom pri nákupnom rozhodovaní

19.04.2018 | M. Legéň

Pijete veľa bylinkového čaju? Môžete si zarobiť na problém 1

Dobrého veľa škodí. Platí to aj v prípade nadmerného pitia bylinkového čaju - pre niektoré skupiny ľudí dvojnásobne. Ak vo vašom pitnom režime bylinkové čaje prevládajú, majte sa na pozore.

23.02.2018 | Lenka Sameková

Smrdia pesticídmi: V teste čajov vybuchla tretina výrobkov 9

V bylinkových čajoch si lúhujeme aj pestrý koktejl pesticídov a zvyškov nevytriedených jedovatých rastlín. Kontaminovanú zmes objavil český test až v tretine skúmaných výrobkov. Výnimkou nie sú ani čaje určené pre malé deti.

21.02.2018 | Lenka Sameková

Ako naliať nápoj z tetrapakovej krabice a nič nerozliať

Otázka „prečo som na to neprišiel skôr?“ je zbytočná, trik treba začať používať. Pozor, funguje to spoľahlivo iba v prípade kruhových uzáverov so závitom. Pri „odstrihávacích“ krabiciach a uzáveroch bez závitu skôr pomôže klasika - urobiť druhý odvzdušňovací otvor.

13.02.2018 | Gazduj.sk

Elixír zdravia alebo marketingový ťah? Test preveroval kokosové vody

Kokosová voda z obchodov má ďaleko od originálu z kokosových orechov. Ak si nedáte pozor, ľahko vám v nákupnom koši pristane predražená sladká voda.

30.01.2018 | Lenka Sameková

Pod lesné plody sa dá schovať všeličo. Sirup Yo pobúril spotrebiteľku 3

Nemecký sirup s lesnými plodmi značky Yo láka zákazníkov príťažlivou etiketou: na prednej strane fľaše sa vyníma čerstvo odtrhnuté priam dokonalé ovocie. Pohľad na zloženie však už taký príťažlivý nie je.

09.01.2018 | Lenka Sameková

V teste instantnej kávy zažiarili značky reťazcov. S výnimkou Lidla 8

Aj pod lacnými privátnymi značkami reťazcov sa ukrývajú silní hráči. Dokazuje to ďalší spotrebiteľský test, ktorý si tentokrát preklepol instantné kávy. Reťazec Lidl sa však jeho výsledkom nemôže chváliť.

04.01.2018 | Lenka Sameková

Staré kolky na fľašiach s alkoholom definitívne končia 2

Staré kolky na fľašiach alkoholu od Nového roka stratia platnosť. Obchodníci tak majú posledných pár dní na dopredaj fliaš so starými kontrolnými známkami. Od januára 2018 sa už budú môcť predávať iba fľaše alkoholu označené novou kontrolnou známkou. Predaj takto označených fliaš nie je časovo ohraničený.

29.12.2017 | Gazduj.sk

Dr.Max sa zbavuje detskej výživy od firmy namočenej v mliečnom škandále

Do hromadného sťahovania tisíciek ton mlieka, podozrivého z nákazy dojčiat vo Francúzsku, sa napokon zapojilo aj Slovensko. Sieť lekární Dr.Max oznámila, že preventívne sťahuje z predaja všetky šarže detskej výživy od spoločnosti Lactalis.

22.12.2017 | Lenka Sameková