Téma: Nákupy v zahraničí

Nákupy v zahraničí flickr.com / Howard Lake

V ktorých destináciách vyžmýkate stoeurovku lepšie ako doma

Kúpyschopnosť Slovákov sa zvyšuje a preto rastie aj záujem o drahšie európske destinácie ako Rakúsko, Švajčiarsko či Taliansko. UniCredit Bank sa pred tohtoročnou dovolenkovou sezónou pozrela na to, kde si za „slovenskú" stoeurovku môžeme dovoliť najviac.

31.05.2017 | Zuzana Kollárová

Slovinci porovnali v laboratóriu potraviny z Východu a Západu 2

Slovinské Ministerstvo poľnohospodárstva, lesníctva a potravinárstva sa po vzore Slovenska, Maďarska a Česka rozhodlo urobiť vlastné porovnanie kvality potravín nadnárodných značiek. Jeho experiment za 6-tisíc eur je však diskutabilný.

30.05.2017 | Lenka Sameková

Colné vyhlásenie pre zahraničné zásielky sa od mája vypĺňa po novom

Ak radi nakupujete cez internet v amerických či ázijských obchodoch, pripravte sa na novú formu colných papierov. Finančná správa tvrdí, že urýchlia komunikáciu s colným úradom.

11.05.2017 | Zuzana Kollárová

Maďari ukázali desiatky potravín, ktoré sú v Rakúsku kvalitnejšie 4

Nadnárodní výrobcovia robia medzi spotrebiteľmi rozdiely. Vyplýva to z výsledkov rozsiahleho testu, ktorý upozornil na viacero odlišností medzi potravinami z maďarských obchodov a výrobkami predávaných pod tou istou značkou v Rakúsku či Taliansku.

04.04.2017 | Lenka Sameková

Namiesto drahého šafranu dorazilo zákazníkom zafarbené lístie

Predajcovia potravín na sociálnych sieťach, bazároch a aukčných portáloch sa v Česku musia mať na pozore. Tamojšia inšpekcia podrobuje laboratórnym testom aj produkty ponúkané prostredníctvom inzerátov na internete. Predajkyňa z portálu Aukro.cz to podcenila.

20.03.2017 | Lenka Sameková

V nemeckých perníkoch našli veľké množstvo rakovinotvornej látky 2

V čase, keď sú pulty supermarketov plné veľkonočných cukroviniek, bavorský úrad s oneskorením prichádza s výsledkami testov kontaminovaných vianočných perníčkov. Potenciálne rizikovú látku akrylamid v nich laboratóriá pritom namerali ešte pred Vianocami.

08.03.2017 | Lenka Sameková

Poľské čaje sa halucinogénov nezbavili, Česko ich opätovne sťahuje 4

Poľský bylinný čaj s echinaceou obsahuje zložky aj z takých rastlín, ktoré v ňom nemajú čo robiť. Nejde pritom o prvú šaržu, do ktorej výrobcovi unikli nebezpečné látky.

28.02.2017 | Lenka Sameková

Slovensko zvolalo summit V4, cieľom je zakázať dvojakú kvalitu potravín 2

Slovensko pre problematiku dvojakej kvality potravín v rámci EÚ iniciovalo summit premiérov Vyšehradskej štvorky (V4). Cieľom zasadnutia je vyzvať Európsku komisiu, aby v čo najkratšom čase prijala legislatívu, ktorá by zabránila, aby tie isté výrobky zakúpené v iných krajinách mali rozdielne zloženie.

23.02.2017 | Gazduj.sk

Lidl a Manner vyčítajú ministerstvu chyby v porovnaní kvality potravín 10

Porovnávací test kvality 22 potravín predávaných pod tou istou značkou v Rakúsku a na Slovensku priniesol minulý týždeň závažné zistenia. Proti výsledkom namietajú Lidl a Manner. Tvrdia, že na zozname potravín s odlišnou kvalitou figurujú neprávom.

20.02.2017 | Lenka Sameková

Pod rovnakou značkou potravín kupujeme horšiu kvalitu ako v Rakúsku 5

Takmer u polovice testovaných výrobkov laboratórne testy potvrdili, že rovnaké potraviny nadnárodných výrobcov sú v Rakúsku kvalitnejšie ako tie, čo sa predávajú na Slovensku. Najhoršie obstáli sladené nápoje, koreniny, syry, čaje a mäsové výrobky.

14.02.2017 | Gazduj.sk

Je rozhodnuté: Titul majstra v klamaní obalom si odnáša Danone 3

Nomináciu na titul Zavádzajúci obal roka 2016 premenila na víťazstvo minerálka Evian od Danone. Výrobca doplatil na to, že z fľaše nenápadne odlial 250 mililitrov vody.

24.01.2017 | Lenka Sameková

Na koho padne hanba? Toto sú finalisti ankety Zavádzajúci obal roka 2

Nemecká anketa o potupný titul najväčšieho obalového klamára pozná piatich finalistov. Anticena spotrebiteľov pôjde jednému z piatich nadnárodných potravinárskych koncernov, ktoré nenápadne ubrali z hmotnosti svojich výrobkov.

17.01.2017 | Lenka Sameková