Téma: Nákupy v zahraničí

Nákupy v zahraničí flickr.com / Howard Lake

Kaufland prerieďuje v Česku čokolády, prenikla do nich salmonela

Baktérie salmonely môžu byť hrozbou aj v takých produktoch, v ktorých nie je ani stopa mäsa či vajec. Dôkazom toho sú kontaminované čokolády, ktoré predával v Česku pod vlastnou značkou reťazec Kaufland.

11.08.2017 | Lenka Sameková

Briti našli stovky potravín, ktoré zdraželi bez toho, aby ste si to všimli 3

Keď sa Mondelēz koncom minulého roka priznal, že do čokolády Toblerone vytesal väčšie medzery, aby nemusela zdražieť, zákazníci ho počastovali nadávkami. Prípad zmenšenej tyčinky však nie je ojedinelý. Produktov, ktorým počas posledných piatich rokov ubudlo z hmotnosti, ale nie z ceny, sú stovky.

08.08.2017 | Lenka Sameková

Dvojaká kvalita štve aj Rumunov, rozdiely našli v mäsových výrobkoch

Potraviny s odlišnou kvalitou posielajú výrobcovia aj do rumunských obchodov. Poukazuje na to porovnávací test, ktorý potvrdil rozdiely v 9 z 29 kontrolovaných párov potravín.

28.07.2017 | Lenka Sameková

Lidl zvoláva v Rakúsku a Nemecku sušené ovocie nakazené salmonelou

Rakúske a nemecké prevádzky Lidla apelujú na zákazníkov, aby nekonzumovali sušené bobule goji. Vystavujú sa totiž riziku nákazy baktériami salmonely.

24.07.2017 | Lenka Sameková

Maslo namiesto oleja: Bahlsen zjednotil zloženie našich keksov s nemeckými

Nemecký výrobca sušienok Bahlsen reaguje na tlak stredoeurópskych štátov, ktoré protestujú proti dvojitej kvalite potravín. Receptúru produktov, ktoré sa dostávajú do našich obchodov z Poľska, vymenil za pôvodnú nemeckú.

23.07.2017 | Gazduj.sk

Persil z Nemecka sa líši od nášho. Podľa výrobcu sú na príčine spotrebitelia 6

Spoločnosť Henkel odmieta tvrdenia českého ministerstva pôdohospodárstva, že jej prací prášok určený pre slovenský a český trh je menej účinný ako pre rakúsky či nemecký trh. Potvrdila, že zloženie práškov sa líši, avšak na príčine je podľa nej rozdielne spotrebiteľské správanie.

13.07.2017 | Gazduj.sk

Bulhari merali cestu do Rakúska a Nemecka, aby porovnali kvalitu potravín 3

Nadnárodné značky majú na potraviny pre západnú a východnú časť EÚ dvojaký meter. Dokazuje to ďalšia porovnávacia štúdia, pod ktorú sa tentokrát podpísali Bulhari. Výrazné rozdiely objavili nielen v zložení, ale aj na cenovkách potravín.

12.07.2017 | Lenka Sameková

V ktorých destináciách vyžmýkate stoeurovku lepšie ako doma

Kúpyschopnosť Slovákov sa zvyšuje a preto rastie aj záujem o drahšie európske destinácie ako Rakúsko, Švajčiarsko či Taliansko. UniCredit Bank sa pred tohtoročnou dovolenkovou sezónou pozrela na to, kde si za „slovenskú" stoeurovku môžeme dovoliť najviac.

31.05.2017 | Zuzana Kollárová

Slovinci porovnali v laboratóriu potraviny z Východu a Západu 2

Slovinské Ministerstvo poľnohospodárstva, lesníctva a potravinárstva sa po vzore Slovenska, Maďarska a Česka rozhodlo urobiť vlastné porovnanie kvality potravín nadnárodných značiek. Jeho experiment za 6-tisíc eur je však diskutabilný.

30.05.2017 | Lenka Sameková

Colné vyhlásenie pre zahraničné zásielky sa od mája vypĺňa po novom

Ak radi nakupujete cez internet v amerických či ázijských obchodoch, pripravte sa na novú formu colných papierov. Finančná správa tvrdí, že urýchlia komunikáciu s colným úradom.

11.05.2017 | Zuzana Kollárová

Maďari ukázali desiatky potravín, ktoré sú v Rakúsku kvalitnejšie 4

Nadnárodní výrobcovia robia medzi spotrebiteľmi rozdiely. Vyplýva to z výsledkov rozsiahleho testu, ktorý upozornil na viacero odlišností medzi potravinami z maďarských obchodov a výrobkami predávaných pod tou istou značkou v Rakúsku či Taliansku.

04.04.2017 | Lenka Sameková

Namiesto drahého šafranu dorazilo zákazníkom zafarbené lístie

Predajcovia potravín na sociálnych sieťach, bazároch a aukčných portáloch sa v Česku musia mať na pozore. Tamojšia inšpekcia podrobuje laboratórnym testom aj produkty ponúkané prostredníctvom inzerátov na internete. Predajkyňa z portálu Aukro.cz to podcenila.

20.03.2017 | Lenka Sameková