Téma: Nákupy v zahraničí

Nákupy v zahraničí flickr.com / Howard Lake

Pod rovnakou značkou potravín kupujeme horšiu kvalitu ako v Rakúsku 5

Takmer u polovice testovaných výrobkov laboratórne testy potvrdili, že rovnaké potraviny nadnárodných výrobcov sú v Rakúsku kvalitnejšie ako tie, čo sa predávajú na Slovensku. Najhoršie obstáli sladené nápoje, koreniny, syry, čaje a mäsové výrobky.

14.02.2017 | Gazduj.sk

Je rozhodnuté: Titul majstra v klamaní obalom si odnáša Danone 3

Nomináciu na titul Zavádzajúci obal roka 2016 premenila na víťazstvo minerálka Evian od Danone. Výrobca doplatil na to, že z fľaše nenápadne odlial 250 mililitrov vody.

24.01.2017 | Lenka Sameková

Na koho padne hanba? Toto sú finalisti ankety Zavádzajúci obal roka 2

Nemecká anketa o potupný titul najväčšieho obalového klamára pozná piatich finalistov. Anticena spotrebiteľov pôjde jednému z piatich nadnárodných potravinárskych koncernov, ktoré nenápadne ubrali z hmotnosti svojich výrobkov.

17.01.2017 | Lenka Sameková

Diaľničné známky v Európe v roku 2017 - prehľad cien 2

Motoristi si kvôli používaniu európskych diaľnic a rýchlostných ciest v roku 2017 nebudú musieť siahať hlbšie do vrecka. Diaľničné nálepky mierne zdražejú iba v Rakúsku a o pár dinárov stúpne aj mýtne v Srbsku. Nad nemeckým mýtom zatiaľ visí otáznik.

19.12.2016 | Lenka Sameková

V Česku skrachoval jeden z najväčších zľavových portálov

Na krku má veľké dlhy a hŕbu sťažností od zákazníkov, ktorí čakajú na vrátenie peňazí. Jeden z najväčších českých zľavových portálov NakupvAkci.cz to zabalil a pripravuje návrh na insolvenciu.

15.12.2016 | Gazduj.sk

EÚ odobrila Nemcom diaľničné mýto. Najviac si priplatia staré autá

Európska komisia Nemcom odklepla upravený plán na zavedenie mýtneho pre osobné autá v Nemecku. Oznámila to eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová po stretnutí s nemeckým ministrom dopravy Alexandrom Dobrindtom.

02.12.2016 | Gazduj.sk

Lidl dostane pokutu za mortadelu, ktorá klamala o obsahu mäsa

Poľovačka českých potravinárskych inšpektorov na klamlivo označené potraviny priniesla ďalšiu trofej. Reťazec Lidl doplatil na mortadelu, ktorá zavádzala o množstve morčacieho mäsa.

28.11.2016 | Lenka Sameková

Výrobca Toblerone vytesal do čokolády väčšie medzery, Briti zúria

Britskí milovníci ikonickej tyčinky Toblerone svoju obľúbenú čokoládu nespoznávajú. Výrobca totiž radikálne zmenil jej tvar a znížil hmotnosť, aby nemusela zdražieť.

10.11.2016 | Gazduj.sk

Slovensko lobuje v EÚ: Na nemeckú kvalitu potravín majú právo všetci 6

Slovensko otvorilo diskusiu o iniciatíve, ktorej cieľom je zmazať rozdiely v kvalite potravín predávaných pod rovnakou značkou na rôznych trhoch. Opakované prieskumy zloženia produktov totiž potvrdili, že výrobcovia posielajú do našich obchodov tovar podradnejšej kvality.

08.11.2016 | Lenka Sameková

Test nátierok ovládla Nutella, nie však poľská z našich obchodov 2

Ignorovať zloženie na etiketách lieskovoorieškových nátierok sa neoplatí. Ľahko totiž môžete natrafiť na také, ktoré nechutia pravými orechmi, ale len orechovou arómou. Spotrebiteľský magazín v teste zisťoval aj to, čo sa na etiketách nátierok nedočítate.

10.10.2016 | Lenka Sameková

Boj pokračuje: Zdravšie potraviny pre všetkých, nielen vyvolených

Európska spotrebiteľská organizácia (BEUC) si podala nadnárodných výrobcov potravín, ktorí pod rovnakou značkou v niektorých krajinách predávajú zdravšie verzie produktov ako v iných. Rozdiely v nutričných tabuľkách odhalila v cereáliách Fitness aj mliečnej Milke.

25.08.2016 | Lenka Sameková

Sedem eshopov, ktorým sa radšej vyhnite (I. diel) 5
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Nakupovaním na internete sa dá ušetriť. Ak však naletíte podvodníkovi, môže vás to vyjsť draho. Prinášame prvý diel o internetových obchodoch, v ktorých neodporúčame nakupovať.

19.08.2016 | Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia