Téma: Nákupy v zahraničí

Nákupy v zahraničí flickr.com / Howard Lake

Tipy ako platiť na dovolenke v zahraničí a neprerobiť 4

Každý rok prudko rastie objem peňazí, ktoré Slováci minú v zahraničí počas dovolenkového obdobia

28.06.2018 | Zuzana Kollárová

EK vydáva spoločnú metodiku testovania kvality potravín

Európska komisia oznámila spoločnú metodiku na porovnávanie kvality potravinových výrobkov v celej Európskej únii

14.06.2018 | Gazduj.sk

Rakúske vs slovenské: Porovnali sme jogurty pod značkou Oikos 6

Jogurty Oikos od Danone majú od tohto roka už aj slovenskú verziu. Zaujímalo nás, nakoľko je totožná s tou, ktorá je určená pre rakúsky trh.

07.02.2018 | Lenka Sameková

Odlišná kvalita pod rovnakou značkou má pribudnúť k nekalým praktikám 8

Eurokomisárka Věra Jourová navrhne v apríli Európskej komisii, aby zaradila rôznu kvalitu potravín v podobných obaloch na zoznam nekalých obchodných praktík. V apríli predstaví aj metodiku kontrol v únii, podľa ktorej by sa mali dozorné orgány riadiť. Na metodike v súčasnosti pracujú zástupcovia 15 členských štátov. V. Jourová to v piatok povedala na tlačovej konferencii.

02.02.2018 | Gazduj.sk

Potravinami sa to nekončí. Rozdiely sú aj v kvalite toaletných papierov 5

Odlišnú kvalitu nájdete za hranicami nielen pod rovnakými značkami potravín, ale aj produktov z drogérie. Dokazuje to test neparfumovaných toaletných papierov, ktorý proti sebe postavil rovnaké značky z Billy a Lidla.

22.01.2018 | Lenka Sameková

V Rakúsku je lacnejší: Ďalší tip na produkt, ktorý sa u nás neoplatí kupovať 2

Minulý diel sme venovali pralinkám, ktoré vychádzajú u našich južných susedov takmer o polovicu lacnejšie. V oddelení cukroviniek ešte zotrváme. Máme pre vás tip na ďalší produkt, na ktorom sa dá výrazne ušetriť.

11.12.2017 | Lenka Sameková

Rakúsky výrobca nebezpečnej syrovej rolky zalarmoval reťazce

Dolnorakúsky výrobca syrových produktov Die Käsemacher sťahuje z trhu kozí syr s bylinkami. Ako informovala v utorok firma so sídlom vo Vitise, od nemeckého dodávateľa korenia Frutarom Savory Solutions Germany dostala informáciu, že pri kontrole produktu sa preukázala prítomnosť salmonel v použitej zmesi korenia.

06.12.2017 | Gazduj.sk

Ktoré produkty vychádzajú v Rakúsku oveľa lacnejšie ako u nás 5

Keď máte možnosť nakupovať cez týždeň striedavo v slovenských a rakúskych obchodoch, získate veľmi užitočný prehľad o tom, čo je u nás predražené. Pripravili sme pre vás seriál, v ktorom sa s vami podelíme o tipy na produkty, za ktorými sa oplatí merať cestu do Rakúska. Predstavujeme prvého kandidáta.

27.11.2017 | Lenka Sameková

Kam sa tento rok oplatí merať cestu za vianočnými nákupmi

Na to, koľko počas nákupov v okolitých krajinách miniete, vplýva hodnota výmenných kurzov a aj cenová hladina. Za vianočnými nákupmi sa tento rok oplatí vyraziť do Maďarska. Výhodne sa však dá nakúpiť aj v amerických e-shopoch.

22.11.2017 | Zuzana Kollárová

Prášky pre Nemcov perú lepšie: Poliaci pohŕdajú drogériou z obchodov

Pracie prostriedky určené pre nemecký trh sa dali kedysi zohnať v Poľsku len na trhoviskách. Záujem však o ne vzrástol natoľko, že ich Poliaci začali predávať cez eshopy, vyhradili pre ne špecializované diskonty a provizórne predajne na sídliskách. Ich poznávacím znamením je názov „Chemią z Niemiec”.

17.11.2017 | Lenka Sameková

Pozrite si podrobný prehľad potravín, v ktorých našli veterinári rozdiely 9

Pod rovnakými značkami kupujeme potraviny s odlišnou kvalitou ako v Rakúsku. Dokazuje to ďalší test, ktorý agrorezort zveril Štátnej veterinárnej a potravinovej správe. Výsledky sú ešte horšie ako naposledy - z 33 párov potravín sa odlišovalo až 27. Pozrite si, o ktoré ide.

03.10.2017 | Lenka Sameková

Slovenské vs. rakúske: Porovnanie potravín dopadlo horšie ako naposledy 7

Aj druhá fáza porovnávania potravín na Slovensku a v Rakúsku potvrdila rozdielnu kvalitu produktov predávaných pod rovnakým názvom a rovnakou značkou. Agrorezort v spolupráci so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou (ŠVPS) vykonal kontrolu 33 výrobkov, ktoré inšpektori zakúpili v Bratislave, Senci a vo Viedni.

02.10.2017 | Gazduj.sk