Téma: Na splátky

Na splátky freeimages.com / ilco

Úver, prečerpanie alebo kreditka? Treba si to spočítať

Spotrebný úver má najnižšie úroky, no kvôli poplatkom môže byť príliš drahým spôsobom ako vykryť krátkodobý a menší nedostatok finančných prostriedkov. Pri použití kreditnej karty a prečerpania bežného účtu vás zase môžu dobehnúť vysoké úroky.

01.08.2016 | Gazduj.sk

Po prešľapoch v zmluvách nebankovku Pohotovosť priškrtili kontrolóri 1
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Od 9. júna 2016 má nebankovka zakázané preberať alebo vymáhať plnenie zo zmeniek vystavených spotrebiteľmi po 30. apríli 2014 a musí sa zdržať používania nekalých obchodných praktík.

21.07.2016 | Spotrebiteľské Centrum

Za zmenu splátkového kalendára pri spotrebnom úvere zacvakáte

Pokles výšky príjmu či zmena výplatného termínu môže ľahko skomplikovať splácanie spotrebného úveru. Za predĺženie jeho splatnosti alebo úpravu splátky väčšina bánk vyberá poplatky. Analytici z Finančnej hitparády zisťovali, koľko vyjde zmena podmienok v jednotlivých bankách.

05.07.2016 | Gazduj.sk

Nízky úrok môže byť klamlivý, pôžičku preplatíte na poplatkoch

Nízka úroková sadzba ani rôzne benefity v podobe úľav automaticky neznamenajú výhodnejšiu pôžičku, aj keď o tom banky často presviedčajú v reklamách. Čo by mali klienti zohľadňovať pri porovnávaní ponúk od rôznych bánk?

18.04.2016 | Gazduj.sk

9 finančných nástrah nového roka

Sprísnené podmienky na ochranu spotrebiteľov zvyknú vytvárať mylný dojem, že nie sme vystavení rizikám, na ktoré sa môžeme nachytať nepozornosťou.

31.12.2015 | Ľubo Kačalka

8 rád ako sa nedostať do problémov s dlhmi

Každý ľudský život je individuálny. Niekto sa zadĺži kvôli ochoreniu, strate zamestnania, partnerovi, deťom, iní z ľahkomyseľnosti. Sme netrpezliví, chceme mať všetko ihneď, i keď na to nemáme dostatočné množstvo peňazí.

14.12.2015 | Gazduj.sk

Vyhľadávač najvýhodnejších pôžičiek 1

Porovnanie bezúčelových úverov v bankách aj nebankových spoločnostiach. Nájdi si najvýhodnejší úver rýchlo a pohodlne!

Dlžníkom v exekúcii ostane vyššia suma, viac ale zaplatia na úrokoch

Vláda schválila nariadenie o zvýšení základnej sumy, na ktorú nemôže exekútor siahnuť. Od januára chránená suma narastie na 100 percent životného minima, čo je v súčasnosti 198,09 eura.

22.10.2015 | Gazduj.sk

9 pravidiel proti neférovým nebankovkám

Už takmer dva mesiace platia ďalšie zákonné obmedzenia smerom k takzvaným nebankovkám. Povinnosť požiadať o licenciu nadväzuje na vlani prijatý úrokový strop. Zákonných reštrikcií je však viac. Čo prinesú klientom?

28.05.2015 | Ľubo Kačalka

Porovnanie konsolidačných pôžičiek a úverov 1

Vždy aktuálny prehľad úrokových sadzieb a poplatkov za úvery na konsolidáciu iných pôžičiek. Nájdi si najvýhodnejší konsolidačný úver rýchlo a pohodlne!

Porovnanie spotrebných úverov na bývanie 1

Vždy aktuálny prehľad úrokových sadzieb a poplatkov za spotrebné pôžičky na rekonštrukciu bytu alebo domu, kúpu nábytku či spotrebičov, v bankách aj nebankových spoločnostiach. Nájdi si najvýhodnejší úver rýchlo a pohodlne!

Porovnanie spotrebných úverov na auto 1

Vždy aktuálny prehľad úrokových sadzieb a poplatkov za spotrebné pôžičky na kúpu nového alebo jazdeného auta, v bankách aj nebankových spoločnostiach. Nájdi si najvýhodnejší úver rýchlo a pohodlne!

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.