Téma: Múry a priečky

Múry a priečky freeimages.com / dgood007

Štát prekopal podmienky získania dotácií na zatepľovanie

Ministerstvo dopravy vyhlásilo tretie kolo výzvy k podávaniu žiadostí o dotáciu na zateplenie rodinného domu. Tentokrát sa postupuje podľa nových a oveľa zaujímavejších pravidiel.

08.08.2017 | Zuzana Kollárová

Štát prispeje na zateplenie rodinných domov vyššou dotáciou

Majitelia starších rodinných domov budú mať od júna šancu získať vyšší príspevok na zateplenie. Vyplýva to z návrhu novely zákona o energetickej hospodárnosti budov, ktorý v stredu schválila vláda.

01.02.2017 | Gazduj.sk

Na rekonštrukciu balkónov sa musia zložiť aj bezbalkónové byty 1

Domová schôdza, na ktorej si mali vlastníci bytov odhlasovať pôžičku na rekonštrukciu balkónov, rozdelila susedov na dva tábory. Proti splácaniu úveru protestuje menej početná skupina bytov, ktorá balkóny nemá.

25.11.2016 | Lenka Sameková

Štát vyhlásil termín druhého kola k príspevkom na zatepľovanie

Majitelia domov starších ako desať rokov môžu od štátu získať príspevok do výšky 6500 eur. Ministerstvo schváli v druhej výzve 500 žiadostí, teda o polovicu menej ako v prvom kole.

11.05.2016 | Zuzana Kollárová

Záujemcovia o dotáciu na zateplenie majú mesiac na prípravu žiadosti

Štát sa poponáhľal. Premiér Robert Fico v utorok vyhlásil prvú výzvu z programu o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinných domov. Ide o ďalšie opatrenie z druhého vládneho sociálneho balíčka.

16.02.2016 | Zuzana Kollárová

Netrpezliví záujemcovia o dotáciu na zateplenie dostali na útechu web 2

Ministerstvo dopravy posilňuje informačnú kampaň k dotáciám na zateplenie. Prinútil ho k tomu rastúci nápor otázok od záujemcov o príspevky.

23.10.2015 | Zuzana Kollárová

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o novom príspevku na zateplenie 11

Majitelia starších rodinných domov budú mať od januára nárok na príspevok na zlepšenie ich energetickej hospodárnosti do 6500 eur. Podmienkou bude, aby rodinný dom začali užívať aspoň desať rokov pred realizáciou zateplenia.

16.09.2015 | Zuzana Kollárová

Štát prispeje na zateplenie rodinných domov. Kto si môže prilepšiť? 3

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja upresnilo výšku príspevku a kritériá pre žiadateľov o dotáciu na zatepľovanie. Tridsaťmiliónový balíček chce začať prerozdeľovať začiatkom budúceho roka.

11.09.2015 | Gazduj.sk

V starej mikrovlnke drieme zabijak červotoča 7

Vopred upozorňujem, že tento návod je vhodný iba pre zrelých domácich majstrov schopných zvážiť a minimalizovať riziko opísaného postupu. Ak máš akékoľvek pochybnosti, radšej sa obráť na profesionála.

05.08.2015 | Jozef Šebest

Betónujeme svojpomocne: Ako to nezbabrať 3

Tipy pre dovolenkovanie v zahraničných destináciách sme už vyčerpali. Ak si chceš dovolenku užiť doma, budeš potrebovať čistú vodu, dobrý piesok, fungujúcu miešačku a niekoľko nasledujúcich praktických rád.

20.07.2015 | Jozef Šebest

Ako si vybrať záhradný domček a postaviť mu základy

Ak sa na záhrade kopí pracovné náradie tak, že v ňom strácate prehľad, je načase dopriať mu vlastný domov. Inšpirujte sa mojimi tipmi, ako si vybrať z ponuky záhradných domčekov a postaviť základy.

25.06.2015 | Peter Chlepko

Ako a za koľko sa dá zútulniť interiér tehlovým obkladom 2

Tehlová stena už nezdobí len reštaurácie či filmové kulisy imitujúce pivnice, miesto si našla aj v domácnostiach. Ak po niečom takom túžite a uvažujete, že sa do toho pustíte sami, ponúkam prehľad materiálov a možností, ako na to.

28.03.2015 | Peter Chlepko

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.