Téma: Móda

Móda pixabay.com / FULVIO_TOGNON

Košickej firme s kontroverznými eshopmi zatrhli podnikanie 1

Eseročke Iron Lady, ktorá už roky dlhuje zákazníčkam stovky eur, úrady konečne utiahli kohútik. Spoločnosť sa po dlhých rokoch vyhýbania spravodlivosti musí rozlúčiť s podnikaním. Bude to však stačiť?

14.07.2017 | Lenka Sameková

Inšpekcia varuje pred eshopom, ktorý loví zákazníkov na čínsky tovar 7

Krkolomný preklad textov a množstvo gramatických chýb nie sú jedinými mínusmi, ktoré spochybňujú dôveryhodnosť eshopu vystupujúceho pod doménou Zasielkonos.sk. Na obchod sa valia sťažnosti od viacerých zúfalých zákazníkov, ktorí čakajú na vrátenie peňazí.

05.07.2017 | Lenka Sameková

Česká inšpekcia vystríha pred eshopmi, ktoré sa tvária ako domáce

Česká obchodná inšpekcia (ČOI) varuje spotrebiteľov pred nákupom vo viacerých eshopoch na doménach s koncovkou „cz“, na ktorých sa nevyskytujú žiadne údaje o predávajúcom.

01.06.2017 | Gazduj.sk

12 príčin, ktoré vyvolávajú zapáchajúci pot či dych

Nepríjemný dych po večeri obsahujúcej cesnak? Zapáchajúci pot po cvičení? Mnohé faktory, ktoré spôsobujú nevábne pachy, sú všeobecne známe, no existujú aj iné, o ktorých by sme to nepredpokladali.

06.03.2017 | Gazduj.sk

Pošta vydraží neprevzaté zásielky, licitovať sa dá len osobne

Dražba nedoručiteľných zásielok zozbieraných z celého Slovenska sa pravidelne stretáva s veľkým záujmom verejnosti. Šancu dostať sa k lacnému značkovému oblečeniu, elektronike, knihám či kuchynskej technike budete mať budúci týždeň.

06.10.2016 | Lenka Sameková

Rio vymyslelo spôsob, ako vypiecť s fejkami olympijských suvenírov 2

Olympijské hry sú baštou pre imitátorov suvenírov, z ktorých tečie organizátorom nemalá časť tržieb. Usporiadatelia letných hier v Riu sa rozhodli v boji proti napodobeninám zvoliť menej agresívnu taktiku – imitátorom konkurujú outletovým oblečením.

18.08.2016 | Lenka Sameková

Vo vzduchu známych outdoorových predajní namerali nebezpečné látky

Výsledky meraní organizácie Greenpeace ukázali, že vzduch v niektorých obchodoch, ktoré predávajú športové a outdoorové výrobky, obsahuje nebezpečné látky. Zdrojom kontaminácie je vodeodolné športové oblečenie a obuv.

16.08.2016 | Gazduj.sk

Niektoré obchody predávajú falošné diamanty. Ako spoznáte pravý?

Dva české e-shopy vydávajú obyčajnú bižutériu za hodnotné šperky. Upozornila na to tamojšia obchodná inšpekcia. Spotrebiteľov by od ich kúpy mala rýchlo odradiť podozrivo nízka cena.

02.08.2016 | Ľubo Kačalka

Pofidérny nábor „Missiek" s neprijateľnými podmienkami v zmluvách 16
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Skôr ako podpíšete zmluvu, dôkladne si prečítajte jej ustanovenia! Jana súhlasila s tristoeurovou pokutou, ak sa jej dcéra nezúčastní modelingového kurzu.

25.07.2016 | Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia

Nákupy v britských eshopoch vďaka referendu zlacneli 3

Briti sa v referende minulý týždeň vyslovili za odchod Spojeného kráľovstva z EÚ, čím sa nepriamo postarali o oslabenie svojej meny. Vďaka jej prepadu si zákazníci prepočítavajúci libry na eurá môžu dovoliť nakúpiť viac.

29.06.2016 | Lenka Sameková

Košické eshopy menia adresy a názvy, dlhy zákazníkom nesplácajú 2

Košická spoločnosť IRON Lady už roky dlhuje zákazníčkam peniaze za vrátený tovar. Ani pribúdajúce sťažnosti či pokuty od Slovenskej obchodnej inšpekcie ju neodradili od zakladania nových eshopov so spoločenskými šatami.

24.05.2016 | Lenka Sameková

Pri ktorých zásielkách treba po novom vypĺňať colné vyhlásenie 1

Ak radi nakupujete cez internet z krajín mimo EÚ, od 1. mája tohto roka sa môže váš nákup nielen predražiť, ale aj predĺžiť o ďalšie „papierovačky". Začal platiť nový Colný kódex, ktorý zmenil podmienky colného konania pri poštových zásielkách.

12.05.2016 | Zuzana Kollárová