Téma: Mobil a tablet

Mobil a tablet freeimages.com / hurk

Dokedy treba stihnúť podať vianočné zásielky a zaplatiť účty

Na odoslanie vianočných pozdravov a balíkov dozrel najvyšší čas. Vo štvrtok máte posledný deň na to, aby ste ich odniesli na poštu. Dôležité platby si neodkladajte na koniec roka. Môže sa vám to vypomstiť.

21.12.2016 | Zuzana Kollárová

V Česku skrachoval jeden z najväčších zľavových portálov

Na krku má veľké dlhy a hŕbu sťažností od zákazníkov, ktorí čakajú na vrátenie peňazí. Jeden z najväčších českých zľavových portálov NakupvAkci.cz to zabalil a pripravuje návrh na insolvenciu.

15.12.2016 | Gazduj.sk

Musí malá firma platiť za telefón a internet viac ako domácnosť? 2

Ivan je konateľom malej firmy a so Slovak Telekomom aktuálne rieši predĺženie zmluvy, ktorá pokrýva pevnú linku a internet. Z cenového prieskumu, ktorý si urobil na internete, mu vyšlo, že za tú istú službu by ako súkromná osoba platil podstatne menej.

22.11.2016 | Zuzana Kollárová

3 tipy ako nenaletieť internetovým podvodníkom 1

Na popularite internetového nakupovania sa priživujú aj pofidérni obchodníci, ktorých je niekedy náročné včas odhaliť a po zaplatení objednávky aj vystopovať. Poradíme, ako sa nepopáliť.

19.10.2016 | Romana@

Pošta vydraží neprevzaté zásielky, licitovať sa dá len osobne

Dražba nedoručiteľných zásielok zozbieraných z celého Slovenska sa pravidelne stretáva s veľkým záujmom verejnosti. Šancu dostať sa k lacnému značkovému oblečeniu, elektronike, knihám či kuchynskej technike budete mať budúci týždeň.

06.10.2016 | Lenka Sameková

Operátori nie sú pri jednostranných zmenách zmlúv nepriestrelní

Dokazuje to prípad zákazníka, ktorý sa ohradil voči zdraženiu televíznych služieb českého O2. Telekomunikačný úrad mu dal za pravdu.

18.09.2016 | Lenka Sameková

Používatelia hodiniek Basis Peak sa sťažujú na popálenia kože

Nositelia fitness hodiniek značky Basis Peak si môžu privodiť pľuzgiere a popáleniny. Výrobca ich vyzýva, aby zariadenie načas prestali používať.

15.07.2016 | Gazduj.sk

Nákupy v britských eshopoch vďaka referendu zlacneli 3

Briti sa v referende minulý týždeň vyslovili za odchod Spojeného kráľovstva z EÚ, čím sa nepriamo postarali o oslabenie svojej meny. Vďaka jej prepadu si zákazníci prepočítavajúci libry na eurá môžu dovoliť nakúpiť viac.

29.06.2016 | Lenka Sameková

Prehľad cien operátorov: Fakturačný šok za roaming v EÚ už nehrozí

Peter má vo svojom mobile veľa aplikácií. Keď bol vlani na dovolenke v Grécku, nevypol si automatické aktualizácie smartfónu. Po príchode domov ho prekvapila vysoká faktúra za telefón. Pred takýmito fakturačnými šokmi už majú ochrániť opatrenia EÚ.

10.06.2016 | Zuzana Kollárová

V cudzine vám pomôže núdzová SMS z ministerstva zahraničia

Rešpekt dovolenkárov pred cestovaním do destinácií so zvýšeným bezpečnostným rizikom pociťujú aj cestovné kancelárie. Na prípadnú krízovú situáciu sa treba pripraviť ešte pred odchodom aj do takých krajín, ktoré sa zdajú byť bezpečné.

06.06.2016 | Zuzana Kollárová

Ako budú vyzerať nové pravidlá ochrany súkromia na internete

Viac kontroly nad osobnými údajmi na webe a jednoduchšie podávanie sťažností na internetové spoločnosti. To všetko sľubujú nové pravidlá na ochranu osobných údajov, ktoré budú povinné o dva roky.

30.05.2016 | Lenka Sameková

Pri ktorých zásielkách treba po novom vypĺňať colné vyhlásenie 1

Ak radi nakupujete cez internet z krajín mimo EÚ, od 1. mája tohto roka sa môže váš nákup nielen predražiť, ale aj predĺžiť o ďalšie „papierovačky". Začal platiť nový Colný kódex, ktorý zmenil podmienky colného konania pri poštových zásielkách.

12.05.2016 | Zuzana Kollárová