Téma: Mobil a tablet

Mobil a tablet freeimages.com / hurk

Zľavová hliadka: Našli sme 4K televízor LG či mobil od Sony o tretinu lacnejšie

Za zľavy vďačíme najmä britskému sviatku Bank Holiday. Pozor, platia dnes.

27.08.2018 | Gazduj.sk

Alza má Black Friday, ozajstné zľavy treba poriadne hľadať. Tieto sme našli

S výškou zliav opäť zavádzajú, nejaké reálne sme ale predsa len našli

20.08.2018 | biel

Desať vecí, ktoré potrebujete vedieť pred opravou iPhonu

Vianočná aféra so spomaľovaním iPhonov upriamila pozornosť aj na to, ako fungujú batérie v mobiloch a kedy je dobré ich vymeniť. Okrem toho, nie je vôbec rarita rozmlátiť displej alebo aj celý mobil ohnúť. Ako je to potom so servisom?

08.02.2018 | Gazduj.sk

Cestujúci v Bratislave si môžu v MHD dobiť mobil

Cestujúci hromadnou dopravou v hlavnom meste majú od konca vlaňajška možnosť dobiť si svoje mobilné telefóny či iné elektronické zariadenia priamo počas jazdy na vybraných linkách. Špeciálne USB konektory sú súčasťou deväťdesiatky nových autobusov a osemnástich elektrobusov, ktoré postupne pribúdajú do vozového parku Dopravného podniku Bratislava (DPB).

19.01.2018 | Gazduj.sk

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

Sezóna veľkých zliav začína koncom novembra takzvaným čiernym piatkom a končí počas prvých dní v novom roku. Možno niekto dostal koncoročné odmeny až teraz, prípadne chce investovať vianočné darčeky vo forme obálok na nákup nejakej techniky. Pár povianočných ozaj zlacnených produktov sa pre nich našlo.

03.01.2018 | Gazduj.sk

Europoslanci uplietli bič na výrobcov spotrebičov s krátkou životnosťou

Tlačiareň, ktorá zlyhá po pár mesiacoch používania, štrajkujúci holiaci strojček s nedostupnými náhradnými dielmi alebo nefunkčný notebook, ktorý sa ani neoplatí posielať do servisu. Staviť na životnosť spotrebičov je skrátka veľký hazard. Európska komisia má v rukách balíček opatrení, ktorý to má zmeniť.

14.06.2017 | Lenka Sameková

Od štvrtka zaniknú roamingové poplatky. Operátori zverejnili ponuky 2

Od 15. júna vám nehrozí, že v krajinách EÚ prevoláte a presurfujete oveľa viac peňazí ako doma. V EÚ, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande si budú operátori účtovať rovnaké ceny ako doma.

14.06.2017 | Zuzana Kollárová

Koniec roamingových poplatkov? Operátori v tom nemajú jasno

Deň D sa blíži. Od polovice júna by v EÚ nemali platiť žiadne roamingové poplatky. V praxi by to malo znamenať asi to, že ak od 15. júna vycestujete do krajiny EÚ, nebudete sa musieť báť vysokých cien za poplatky za telefón. Váš operátor vám nebude môcť naúčtovať za telefonovanie v zahraničí viac ako doma.

23.05.2017 | Zuzana Kollárová

Colné vyhlásenie pre zahraničné zásielky sa od mája vypĺňa po novom

Ak radi nakupujete cez internet v amerických či ázijských obchodoch, pripravte sa na novú formu colných papierov. Finančná správa tvrdí, že urýchlia komunikáciu s colným úradom.

11.05.2017 | Zuzana Kollárová

Top 10 reálnych zliav aj bez Vianoc alebo Valentína

Je jasné, že všakovaké akcie a zlacňovania sú záležitosťou takzvaného čierneho piatku alebo povianočného obdobia. Ale aj v priebehu roka v úplne obyčajnom máji sa dajú nájsť zaujímavé kúsky za ešte zaujímavejšie ceny.

10.05.2017 | Gazduj.sk

Zákazníkom vyzváňajú ďalšie pochybné čísla z Afriky, operátori zasahujú 1

Zoznam podozrivých telefónnych čísel, od ktorých si našli zmeškané hovory desiatky ľudí na Slovensku, sa neustále rozrastá. Operátori varujú zákazníkov, aby telefonáty nedvíhali a nepokúšali sa na čísla volať späť. Hovory totiž môžu byť spoplatnené vysokou sadzbou.

05.05.2017 | Lenka Sameková

Eldoráda pre zlodejov: Na ktorých miestach v zahraničí treba byť ostražitý

Kde sa turisti najviac obávajú kriminality? Existujú neslávne známe miesta, ako je venezuelský Caracas alebo juhoafrické Kapské Mesto, kam však zase toľko turistov nejazdí, napísal novozélandský portál Stuff.co.nz. A potom sú miesta, ktoré turistov priťahujú – a s nimi aj zlodejov.

24.04.2017 | Gazduj.sk