Téma: MHD

MHD pixabay.com / tpsdave

Krst ohňom: Bratislava zavádza od štvrtka elektronické lístky 7

Bratislavčania sa dočkali. Od 1. septembra 2016 budú môcť cestovať v Bratislavskom kraji aj na elektronické lístky. V porovnaní s papierovými majú byť o 10 percent lacnejšie.

31.08.2016 | Zuzana Kollárová

Bratislava spúšťa od septembra lacnejšie elektronické lístky 7

V Bratislavskom kraji si budete môcť od 1. septembra zakúpiť priamo v autobuse, v električke či v trolejbuse jednorazové elektronické lístky, ktoré budú lacnejšie ako papierové. Ušetríte nimi aj čas hľadaním automatu alebo novinového stánku.

22.08.2016 | Zuzana Kollárová

Cestovanie zdarma na občiansky v Bratislave po druhýkrát končí 3

Do konca júla mohli seniori nad 70 rokov cestovať v Bratislavskom kraji bezplatne aj na občiansky preukaz. Od 1. augusta budú potrebovať ročný SeniorPas.

27.07.2016 | Zuzana Kollárová

Po Bratislavskom kraji sa bude dať cestovať na elektronické lístky 6

Cestujúci, ktorí využívajú integrovaný dopravný systém, už nebudú odkázaní na papierové lístky. Cestovanie majú zjednodušiť a aj zlacniť elektronické cestovné lístky.

05.07.2016 | Zuzana Kollárová

Na čo sa pripraviť pred cestou na majstrovstvá vo futbale

Okolo 10-tisíc Slovákov, vrátane tých, ktorí žijú vo Veľkej Británii, Írsku a iných krajinách EÚ, sa chystá na futbalový šampionát vo Francúzsku. Na celom území treba počítať so zvýšenými bezpečnostnými opatreniami. Vo Francúzsku je totiž vyhlásený výnimočný stav.

31.05.2016 | Zuzana Kollárová

Cestovanie s SMS lístkom v bratislavskej MHD zdraželo

Od prvého apríla 2016 vyjde cestovanie s SMS-lístkom drahšie. Cenu 70-minútového cestovného lístka zdvihol Dopravný podnik o 30 centov.

01.04.2016 | Gazduj.sk

V Bratislave nefungujú viaceré automaty. Pozor na pokuty 2

Ak nechcete odštartovať Nový rok s pokutou od revízora, nespoliehajte sa na lístok z automatov. Bratislavský dopravný podnik totiž viaceré na niekoľko hodín odstavil.

31.12.2015 | Gazduj.sk

Cestovanie zdarma na občiansky v Bratislave končí, seniori stoja v radoch 3

Kým doteraz na bezplatné cestovanie v Bratislavskom kraji potrebovali seniori iba občiansky preukaz, po novom budú musieť so sebou nosiť SeniorPas. Invalidi sa s cestovaním zadarmo musia úplne rozlúčiť.

29.12.2015 | Zuzana Kollárová

Na čo sa pripraviť pred cestou do Francúzska 1

V reakcii na piatkové teroristické útoky v Paríži vydalo Ministerstvo zahraničných vecí SR upozornenie prvého stupňa. Turisti, ktorí cestujú do Francúzska, by mali počítať so zvýšenými bezpečnostnými opatreniami.

16.11.2015 | Gazduj.sk

Od nedele po celom kraji na jeden lístok. Pozor na zložité pravidlá 15

Od 1. novembra začínajú platiť v Bratislavskom kraji cestovné lístky upravené pre systém integrovanej dopravy. Kto chce využívať lacnejšiu a súvislejšiu prepravu rôznymi prostriedkami v rámci regiónu, najskôr sa bude musieť zorientovať v komplikovaných pravidlách cestovania.

30.10.2015 | Zuzana Kollárová

Španielsko je krásne a bezpečné. Pozor však na vreckárov

Španielsko je farebná krajina plná temperamentu. Takí sú aj horkokrvní Španieli, ich kultúra, príroda či jedlá. Španieli radi hovoria, že umenie nenájdete len v ich múzeách, ale aj na ulici. Vedia žiť aj oddychovať. Je to krajina veľkých umelcov ako Picasso, Velázquez, alebo Goya. Odtiaľto pochádza flamenco či býčie zápasy, olivový olej, vynikajúca šunka a dobré víno.

10.07.2015 | Zuzana Kollárová

Krajiny, v ktorých sa už hotovosť nenosí 3

Ak ste si pred cestou do škandinávskych krajín zabudli vymeniť eurá za švédske, dánske alebo nórske koruny, nezúfajte. Zaobídete sa aj bez nich. Bankovky a mince tam už vyšli z módy.

22.05.2015 | Lenka Sameková