Téma: Mäso

Mäso pixabay / cegoh

Zlozvyky reťazcov: Bordel v cenovkách i nekvalitné potraviny 1

Najväčšou slabinou reťazcov na Slovensku je nekvalitný sortiment, potraviny po dátume spotreby a dokonca pokazené výrobky. Poukazujú na to výsledky prieskumu nezávislého hodnotiaceho systému Staffino a portálu Gazduj.sk.

10.08.2017 | Lenka Sameková

Ako dosiahnuť, aby sa jedlo nelepilo na gril

Najmä marinované mäso sa rado lepí na povrch grilu. Pomoc je ľahká a netreba kupovať žiadne špeciálne prostriedky.

10.08.2017 | Gazduj.sk

Poľskí výrobcovia poslali do Tesca a Lidla konzervy s menším obsahom rýb 4

Problém s dodržiavaním propagovaného obsahu rybacieho mäsa majú ďalší poľskí výrobcovia. Falšované konzervy predávali v Česku pod vlastnými značkami reťazce Tesco a Lidl.

04.08.2017 | Lenka Sameková

Dvojaká kvalita štve aj Rumunov, rozdiely našli v mäsových výrobkoch

Potraviny s odlišnou kvalitou posielajú výrobcovia aj do rumunských obchodov. Poukazuje na to porovnávací test, ktorý potvrdil rozdiely v 9 z 29 kontrolovaných párov potravín.

28.07.2017 | Lenka Sameková

Česká inšpekcia spočíta Lidlu predaj falšovaného kečupu a rybacieho šalátu 1

Poľovačka českej inšpekcie na falšované potraviny priniesla ďalšie úlovky z radov produktov predávaných v Lidli. Potravinári zachytili v reťazci kečup s polovicou sľubovaného množstva paradajok. Na čiernom zozname skončil aj šalát, ktorý už niekoľkokrát pohorel v kontrolných testoch.

27.07.2017 | Lenka Sameková

Bulhari merali cestu do Rakúska a Nemecka, aby porovnali kvalitu potravín 3

Nadnárodné značky majú na potraviny pre západnú a východnú časť EÚ dvojaký meter. Dokazuje to ďalšia porovnávacia štúdia, pod ktorú sa tentokrát podpísali Bulhari. Výrazné rozdiely objavili nielen v zložení, ale aj na cenovkách potravín.

12.07.2017 | Lenka Sameková

Poľský šalát z Lidla opäť visí na zozname falšovaných potravín 1

Ani opakované testy českej inšpekcie sleďovému šalátu pod privátnou značkou Lidla nenapravili povesť. Poľský výrobca opäť šetril sľúbeným množstvom rybieho mäsa. A to vo všetkých kontrolovaných baleniach.

26.06.2017 | Lenka Sameková

Nepriestreľne čisté biopotraviny môžu skončiť. V pozadí cítiť koncerny

Nápis BIO s uistením, že potravina pochádza z ekologického poľnohospodárstva, nám dnes v predajniach po celej EÚ dáva istotu, že produkt bol vyrobený bez akýchkoľvek pesticídov, minerálnych hnojív či neprirodzených rastových stimulátorov, ako aj to, že všetko u jeho výrobcov bolo aj prísne skontrolované.

19.06.2017 | Gazduj.sk

Tatársky biftek sa vracia späť do reštaurácií

Od 1. júna začína platiť novela často diskutovanej vyhlášky, ktorá upravuje predaj tepelne neupraveného mäsa.

02.06.2017 | Gazduj.sk

Poplašné video o kontaminovaných potravinách z Lidla šíri nezmysly 6

Na veterinárov sa obracajú ľudia, ktorých vystrašilo video zavesené na YouTube. Jeho autor, vystupujúci pod záhadným názvom 7airTV, sa v ňom snaží dokázať, že potraviny z Lidla sú kontaminované nebezpečným množstvom dusičnanov.

24.05.2017 | Lenka Sameková

Čo zákazníci kritizujú a pochvaľujú v potravinových reťazcoch

Na to sa v spolupráci s hodnotiacim systémom Staffino pýtame v celonárodnom prieskume hodnotenia kvality maloobchodných prevádzok na Slovensku.

16.05.2017 | Lenka Sameková

Rybie prsty ukrývali viac múky a strúhanky ako mäsa

Chrumkavé rybie prsty pod značkou Birds Eye prepadli v testoch českej inšpekcie. Laboratórium v nich odhalilo nielen nadhodnotené množstvo mäsa, ale aj zamlčané zložky na etikete.

15.05.2017 | Lenka Sameková