Téma: Mäso

Mäso pixabay / cegoh

Potraviny medziročne zdraželi o 6 percent

V marci dosiahla inflácia 2,4 percenta, v apríli takmer prekročila 3-percentnú hranicu

14.05.2018 | Gazduj.sk

Kvalita potravín už tankuje Slovákov viac ako cena

Podľa prieskumu agentúry GfK je krajina pôvodu tovaru až tretím najdôležitejším kritériom pri nákupnom rozhodovaní

19.04.2018 | M. Legéň

Slovenský úspech: Komisia má zakázať dvojakú kvalitu potravín

Eurokomisia najprv vyzývala k použitiu existujúcich pravidiel, napokon však pritvrdí

09.04.2018 | Gazduj.sk

Pohorel už 17-krát: Poľský rybací šalát z Lidla opäť sklamal v testoch 2

Nepolepšiteľný. Aj takto by sa dal nazvať výrobca poľského Sleďového šalátu, ktorý opakovane spôsobuje Lidlu v Česku problémy.

23.01.2018 | Lenka Sameková

Spišské párky v tom nie sú samy, problémy majú aj ďalšie špeciality

Nepoctiví výrobcovia Spišských párkov nie sú jediní, ktorí kazia povesť chráneným slovenským špecialitám. Veterinári narazili pri kontrole aj na ďalších hriešnikov, ktorí nedodržali predpísanú receptúru a pomohli si nepovolenými ingredienciami. Ich mená však zatiaľ držia v tajnosti.

18.01.2018 | Lenka Sameková

Katastrofálny výsledok testu nugetiek: Prepadol McDonald’s aj Burger King 2

Nebezpečné baktérie, škodlivé látky v tukoch aj zvyšky minerálnych olejov – nemecký spotrebiteľský magazín našiel v kuracích nugetkách aj to, s čím nepočítal. Titul prepadáku pritom udelil viac ako polovici produktov.

03.01.2018 | Lenka Sameková

Výsmech v črievku vzdialený od poctivých viedenských párkov 12

Zloženie viedenských či frankfurtských párkov, ktoré dostať u nás v obchodoch, často prekonáva dĺžkou bežný nákupný zoznam. Obsah plnený v črievkach má iba pramálo spoločného s pôvodnou receptúrou.

27.12.2017 | Miroslav Spišiak

Spišské párky dopadli zle aj v ďalšom teste. Prepadák príde o známku 3

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) prvýkrát v histórii odoberie výrobcovi ochrannú známku. Ide o bezprostrednú reakciu na závažné výsledky testu Spišských párkov, ktorý tentokrát uskutočnil agrorezort v spolupráci s veterinármi. Za nedostatky v receptúrach dostanú výrobcovia pokuty.

21.12.2017 | Lenka Sameková

Test párkov skončil fiaskom, prepadli všetky značky 11

Z deviatich slovenských výrobcov Spišských párkov, ktoré testovala v akreditovaných laboratóriách Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu v Bratislave Asociácia spotrebiteľov v SR, neprešiel testom ani jeden producent. Testoval sa obsah čistej svalovej bielkoviny, tuku, prítomnosť sóje, soli a farbív, kvalita baranieho črievka, samotná deklarácia na obaloch a senzorika.

04.12.2017 | Gazduj.sk

Obchody pohoreli v kontrolách najmä na čerstvosti potravín

Potravinová kobra uskutočnila od začiatku tohto roka do 31. októbra 43 439 kontrol. Ako informovala v pondelok na tlačovej konferencii ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná, nedostatky našla v 3 775 prípadoch, čo predstavuje 8,7 percenta pochybení. Inšpektori udelili 1 943 blokových pokút v celkovej hodnote 47 046 eur.

04.12.2017 | Gazduj.sk

Nakazená slanina od Mecomu pristála aj v českom Tescu

Problém s kontaminovanými výrobkami má humenský mäsokombinát Mecom Group aj v Česku. Podľa veterinárov sa do českých obchodov dostalo 230 kilogramov slaniny nakazenej listeriou.

28.11.2017 | Gazduj.sk

Mecom zvoláva slaninu, inšpektori v nej našli nebezpečnú baktériu 4

V laboratórnych testoch Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) pohoreli dva druhy slaniny firmy Mecom Group. Produkty kontaminované nebezpečnou baktériou výrobca sťahuje z trhu.

24.11.2017 | Gazduj.sk