Téma: Liečivá

Liečivá pixabay.com / Freedoom

Peniaze spláchnuté v záchode. Vedci spochybnili účinky probiotík

Aj veda sa môže mýliť. Podľa najnovších poznatkov to vyzerá tak, že u niektorých ľudí toľko ospevované probiotiká vôbec nemusia fungovať.

24.09.2018 | Veronika Rajničová

Pijete veľa bylinkového čaju? Môžete si zarobiť na problém 1

Dobrého veľa škodí. Platí to aj v prípade nadmerného pitia bylinkového čaju - pre niektoré skupiny ľudí dvojnásobne. Ak vo vašom pitnom režime bylinkové čaje prevládajú, majte sa na pozore.

23.02.2018 | Lenka Sameková

Lekárne sa zbavujú lieku na kloktanie, nevyhovujúce sú dve šarže

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z úrovne distribučných spoločností a lekární liek Stopangin sol ora 1x250 ml (hnedá sklenená fľaštička), číslo šarže: 3A607019, 3A602058.

15.01.2018 | Gazduj.sk

Známy liek proti hnačke sťahujú z lekární. Podozrivé sú štyri šarže

Výrobca kapsúl zalarmoval lekárne a distribučné spoločnosti. Dôvodom je podozrenie, že do ich obsahu unikli cudzorodé čiastočky.

17.12.2017 | Lenka Sameková

Z lekární sťahujú prášok Theraflu Forte, podozrivé sú tri šarže lieku

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil stiahnuť z trhu vybrané šarže lieku Theraflu Forte. V prášku totiž môžu byť zamiešané cudzorodé čiastočky.

18.10.2017 | Lenka Sameková

Z lekární sťahujú kvapky proti bolesti, unikli do nich časti uzávera

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil Zentive stiahnuť z lekární niektoré balenia kvapiek proti bolesti Tralgit. Dôvodom sú plastové predmety, ktoré môžu plávať v roztoku.

11.04.2017 | Lenka Sameková

Test liekov proti bolesti a horúčke: Naučte sa ich rozlišovať

Tam, kde zlyhávajú babské rady, nastupujú lieky proti bolesti a horúčke. Ak ich neužívate s mierou, ľahko sa môžu stať zbraňou. Test nemeckého spotrebiteľského magazínu ukázal, prečo sa neoplatí siahať po prvom, ktorý vám príde pod ruku.

30.12.2016 | Lenka Sameková

Z lekární sťahujú známe kvapky pre alergikov s chybnou expiráciou

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil stiahnutie voľne predajného lieku na zmiernenie alergických reakcií. Z lekární musia zmiznúť šarže, na ktorých je uvedená nesprávna lehota na použitie.

03.11.2016 | Lenka Sameková

Zamenenú náplň môže obsahovať aj liek na vysoký tlak

Hĺbková kontrola vo výrobnom závode spoločnosti Zentiva odhalila ďalší liek, ktorého balenie môže obsahovať inú náplň. Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) vyzýva pacientov, ktorí majú doma dotknutú šaržu, aby si liek preventívne vymenili v lekárni bezplatne za nový.

19.09.2016 | Lenka Sameková

Sedem eshopov, ktorým sa radšej vyhnite (I. diel) 5
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Nakupovaním na internete sa dá ušetriť. Ak však naletíte podvodníkovi, môže vás to vyjsť draho. Prinášame prvý diel o internetových obchodoch, v ktorých neodporúčame nakupovať.

19.08.2016 | Spotrebiteľské Centrum

Bioparox končí v lekárňach. Sprej je viac rizikový ako účinný 3

Výrobca voľnopredajného antibiotika v spreji aplikovaného do nosa a krku príde o registráciu. Dôvodom je látka fusafungín, ktorú úrady vyhodnotili ako rizikovú a málo účinnú.

05.04.2016 | Lenka Sameková

Ako odhaliť, čo si lekár necháva preplácať v zdravotnej poisťovni

Máte podozrenie, že platíte u lekára za to, čo iní poskytujú zdarma? Zaujíma vás, či si v poisťovni fakturuje za vymyslené zdravotné úkony? Preklepnite si ho zdarma cez elektronickú službu.

09.02.2016 | Zuzana Mi