Téma: Liečivá

Liečivá pixabay.com / Freedoom

Z lekární sťahujú kvapky proti bolesti, unikli do nich časti uzávera

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil Zentive stiahnuť z lekární niektoré balenia kvapiek proti bolesti Tralgit. Dôvodom sú plastové predmety, ktoré môžu plávať v roztoku.

11.04.2017 | Lenka Sameková

Test liekov proti bolesti a horúčke: Naučte sa ich rozlišovať

Tam, kde zlyhávajú babské rady, nastupujú lieky proti bolesti a horúčke. Ak ich neužívate s mierou, ľahko sa môžu stať zbraňou. Test nemeckého spotrebiteľského magazínu ukázal, prečo sa neoplatí siahať po prvom, ktorý vám príde pod ruku.

30.12.2016 | Lenka Sameková

Z lekární sťahujú známe kvapky pre alergikov s chybnou expiráciou

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil stiahnutie voľne predajného lieku na zmiernenie alergických reakcií. Z lekární musia zmiznúť šarže, na ktorých je uvedená nesprávna lehota na použitie.

03.11.2016 | Lenka Sameková

Zamenenú náplň môže obsahovať aj liek na vysoký tlak

Hĺbková kontrola vo výrobnom závode spoločnosti Zentiva odhalila ďalší liek, ktorého balenie môže obsahovať inú náplň. Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) vyzýva pacientov, ktorí majú doma dotknutú šaržu, aby si liek preventívne vymenili v lekárni bezplatne za nový.

19.09.2016 | Lenka Sameková

Sedem eshopov, ktorým sa radšej vyhnite (I. diel) 5
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Nakupovaním na internete sa dá ušetriť. Ak však naletíte podvodníkovi, môže vás to vyjsť draho. Prinášame prvý diel o internetových obchodoch, v ktorých neodporúčame nakupovať.

19.08.2016 | Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia

Bioparox končí v lekárňach. Sprej je viac rizikový ako účinný 3

Výrobca voľnopredajného antibiotika v spreji aplikovaného do nosa a krku príde o registráciu. Dôvodom je látka fusafungín, ktorú úrady vyhodnotili ako rizikovú a málo účinnú.

05.04.2016 | Lenka Sameková

Ako odhaliť, čo si lekár necháva preplácať v zdravotnej poisťovni

Máte podozrenie, že platíte u lekára za to, čo iní poskytujú zdarma? Zaujíma vás, či si v poisťovni fakturuje za vymyslené zdravotné úkony? Preklepnite si ho zdarma cez elektronickú službu.

09.02.2016 | Zuzana Mi

Mená zapletené do aféry s konským mäsom neostanú utajené

V tri roky starej afére tajného nahrádzania hovädzieho mäsa koňacinou zatiaľ verejnosť spoznala iba niekoľko dotknutých značiek a spracovateľov. Zmeniť to má verdikt holandského súdu.

04.01.2016 | Lenka Sameková

V USA padol prvý trest za predaj MMS, „lahôdky“ pre savožrútov 8

Federálny súd vo Washingtone vymeral 51-mesačný trest obchodníkovi, ktorý predával nebezpečnú bazénovú chémiu ako zázračný liečivý roztok pod názvom „Miracle Mineral Supplement".

06.11.2015 | Lenka Sameková

Nejedzte vitamínové doplnky ako lentilky, môžete si uškodiť

Ľudia siahajú po vitamínových preparátoch v domnienke, že pomôžu svojmu zdraviu. Rastúci počet dôkazov však spochybňuje ich účinky. Stojí za popularitou potravinových doplnkov iba marketing a dôverčivosť spotrebiteľov?

23.10.2015 | Lenka Sameková

Antibakteriálne mydlá nefungujú. Načo ich kupujeme? 2

Antibakteriálne mydlá sú rovnako účinné ako bežné mydlá. Taký je záver testu, ktorý pri simulovaní bežného umývania rúk skúmal ich schopnosť zničiť baktérie. Dlhodobým používaním antibakteriálnych prípravkov si dokonca môžete uškodiť.

07.10.2015 | Lenka Sameková

Lahôdky „savožrútov“ opäť na pranieri potravinovej inšpekcie 12

Konzumenti prípravkov MMS a CDS2, ktorých neprajníci zvyknú prezývať „savožrútmi“, by mali zvážiť riziko ich používania. Podľa odborníkov im hrozí popálenie tráviaceho traktu.

30.07.2015 | Gazduj.sk