Téma: Letenky

Letenky pixabay.com / 20672

Letenky budú lacnejšie. Príchod Wizz Airu mení situáciu vo Viedni i Bratislave

Maďarská spoločnosť Wizz Air, ktorá si pozíciu na trhu vydobila nízkymi cenami, prichádza na viedenské letisko. Európska štvorka medzi nízkotarifnými dopravcami mení štruktúru ponuky aj ceny leteniek vo Schwechate.

10.01.2018 | Gazduj.sk

Prerušenie diplomatických stykov s Katarom môžu pocítiť dovolenkári

Pre prerušenie diplomatických stykov niektorých arabských štátov s Katarom sú od 6. júna uzatvorené všetky pozemné, námorné a letecké hraničné priechody medzi týmito štátmi na jednej strane a Katarom na strane druhej.

07.06.2017 | Gazduj.sk

Jedlo v lietadle? Na servírovanie čaká aj päť dní

Známy britský šéfkuchár Gordon Ramsay upozornil, že by jedlo na palube lietadla nikdy nejedol. Vie prečo, jedlo určené na podávanie počas letov sám roky pripravoval. Pokrmy sa varia vo veľkom a často tak, aby vydržali v chladničke takmer celý týždeň.

04.05.2017 | Gazduj.sk

Od piatka sa na letiskách sprísnia kontroly, počítajte s dlhším čakaním

Na slovenských medzinárodných letiskách a aj hraničných priechodoch s Ukrajinou sa spustia kontroly všetkých cestujúcich prekračujúcich schengenskú hranicu. Nové pravidlá vstupujú do platnosti od piatka 7. apríla 2017.

06.04.2017 | Gazduj.sk

Občerstvenie nie je ospravedlnením za meškanie letu kvôli poruche 1

Mešká vám let viac ako tri hodiny z dôvodu technickej poruchy na lietadle? Nedajte sa odbiť bagetou.

16.03.2017 | Lenka Sameková

Na čo sa pripraviť pred cestou na majstrovstvá vo futbale

Okolo 10-tisíc Slovákov, vrátane tých, ktorí žijú vo Veľkej Británii, Írsku a iných krajinách EÚ, sa chystá na futbalový šampionát vo Francúzsku. Na celom území treba počítať so zvýšenými bezpečnostnými opatreniami. Vo Francúzsku je totiž vyhlásený výnimočný stav.

31.05.2016 | Zuzana Kollárová

Cestujete do Kanady? Pripravte sa na povinné elektronické víza

Od 15. marca 2016 zavádza Kanada povinné elektronické cestovné povolenie, takzvané eTA víza. Podobný systém v súčasnosti funguje v USA alebo v Austrálii. Autorizácia bola doposiaľ dobrovoľná.

16.02.2016 | Lenka Sameková

Ako letieť zo Schwechatu a neplatiť parkovné 4

Ak letíte z viedenského letiska a nechcete platiť desiatky eur za parkovanie priamo na mieste, bude lepšie porozhliadnuť sa po iných možnostiach.

26.01.2016 | Gazduj.sk

Aké potraviny vám môžu na letisku vyhodiť z príručnej batožiny 2

Obmedzenie na tekutiny a gély, ktoré si so sebou môžete priniesť na palubu lietadla v príručnej batožine, sa nevzťahuje iba na drogistický tovar. Pozrite si prehľad potravín, s ktorými sa pri nedodržaní pravidiel budete musieť pri letiskovej kontrole rozlúčiť.

20.01.2016 | Lenka Sameková

Koľko stojí americký sen: Prehľad ponúk Work and Travel 2016 1

Agentúry spustili registráciu do programu pre nový rok. Ak chcete ušetriť, mali by ste sa prihlásiť čo najskôr. Ceny viacerých agentúr porastú už v decembri.

27.11.2015 | Anna Šovčíková

Zrušený let kvôli hmle? Na odškodnenie zabudnite

Mali odletieť z Bratislavy do Talianska, kde si vopred zaplatili hotel. Kvôli hmle však ostali visieť na letisku aj s prepadnutým ubytovaním.

17.11.2015 | Zuzana Kollárová

Na čo sa pripraviť pred cestou do Francúzska 1

V reakcii na piatkové teroristické útoky v Paríži vydalo Ministerstvo zahraničných vecí SR upozornenie prvého stupňa. Turisti, ktorí cestujú do Francúzska, by mali počítať so zvýšenými bezpečnostnými opatreniami.

16.11.2015 | Gazduj.sk

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.