Téma: Letenky

Letenky pixabay.com / 20672

Letušky prezradili, čo by si ľudia v lietadle radšej nemali objednávať

Letušky a stevardi sa musia počas letu vysporiadať s množstvom problémov, od plačúcich detí, cez ustrašených, nepríjemných či zmätených cestujúcich až po pasažierov, ktorí nadmerne holdujú alkoholu zadarmo.

20.07.2017 | Gazduj.sk

Wizz Air zväčší batožinu, za ktorú sa neplatí

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air od konca októbra zväčší veľkosť bežnej palubnej batožiny, za ktorú pasažieri neplatia, oznámila v stredu firma v tlačovej správe. Doteraz mohli cestujúci na palubu zadarmo s batožinou s veľkosťou 40 x 30 x 18 centimetrov, od 29. októbra sa rozmer zväčší na 55 x 40 x 23 cm.

19.07.2017 | Gazduj.sk

Desať vecí, na ktoré si treba dať pozor pred odletom na dovolenku

Pred odletom na letnú dovolenku by sa cestujúci mali vystríhať viacerých vecí. Môže sa im totiž stať, že cesta za vytúženým letným relaxom pri mori sa inak skončí už v odletovej hale.

30.06.2017 | Gazduj.sk

Aerolínie kšeftujú so slepými letenkami. Lákajú na cenu

Takzvaný „Blind booking“ je opakom dopodrobna naplánovanej dovolenky a systém cestovania určený len pre spontánne povahy. Až do konca rezervačného procesu totižto zákazník netuší, do akej krajiny si objednáva letenku. Výhodou slepých leteniek je hlavne cena.

15.06.2017 | Gazduj.sk

Prerušenie diplomatických stykov s Katarom môžu pocítiť dovolenkári

Pre prerušenie diplomatických stykov niektorých arabských štátov s Katarom sú od 6. júna uzatvorené všetky pozemné, námorné a letecké hraničné priechody medzi týmito štátmi na jednej strane a Katarom na strane druhej.

07.06.2017 | Gazduj.sk

Jedlo v lietadle? Na servírovanie čaká aj päť dní

Známy britský šéfkuchár Gordon Ramsay upozornil, že by jedlo na palube lietadla nikdy nejedol. Vie prečo, jedlo určené na podávanie počas letov sám roky pripravoval. Pokrmy sa varia vo veľkom a často tak, aby vydržali v chladničke takmer celý týždeň.

04.05.2017 | Gazduj.sk

Od piatka sa na letiskách sprísnia kontroly, počítajte s dlhším čakaním

Na slovenských medzinárodných letiskách a aj hraničných priechodoch s Ukrajinou sa spustia kontroly všetkých cestujúcich prekračujúcich schengenskú hranicu. Nové pravidlá vstupujú do platnosti od piatka 7. apríla 2017.

06.04.2017 | Gazduj.sk

Občerstvenie nie je ospravedlnením za meškanie letu kvôli poruche 1

Mešká vám let viac ako tri hodiny z dôvodu technickej poruchy na lietadle? Nedajte sa odbiť bagetou.

16.03.2017 | Lenka Sameková

Na čo sa pripraviť pred cestou na majstrovstvá vo futbale

Okolo 10-tisíc Slovákov, vrátane tých, ktorí žijú vo Veľkej Británii, Írsku a iných krajinách EÚ, sa chystá na futbalový šampionát vo Francúzsku. Na celom území treba počítať so zvýšenými bezpečnostnými opatreniami. Vo Francúzsku je totiž vyhlásený výnimočný stav.

31.05.2016 | Zuzana Kollárová

Cestujete do Kanady? Pripravte sa na povinné elektronické víza

Od 15. marca 2016 zavádza Kanada povinné elektronické cestovné povolenie, takzvané eTA víza. Podobný systém v súčasnosti funguje v USA alebo v Austrálii. Autorizácia bola doposiaľ dobrovoľná.

16.02.2016 | Lenka Sameková

Ako letieť zo Schwechatu a neplatiť parkovné 4

Ak letíte z viedenského letiska a nechcete platiť desiatky eur za parkovanie priamo na mieste, bude lepšie porozhliadnuť sa po iných možnostiach.

26.01.2016 | Gazduj.sk

Aké potraviny vám môžu na letisku vyhodiť z príručnej batožiny 2

Obmedzenie na tekutiny a gély, ktoré si so sebou môžete priniesť na palubu lietadla v príručnej batožine, sa nevzťahuje iba na drogistický tovar. Pozrite si prehľad potravín, s ktorými sa pri nedodržaní pravidiel budete musieť pri letiskovej kontrole rozlúčiť.

20.01.2016 | Lenka Sameková