Téma: Letenky

Letenky pixabay.com / 20672

Od piatka sa na letiskách sprísnia kontroly, počítajte s dlhším čakaním

Na slovenských medzinárodných letiskách a aj hraničných priechodoch s Ukrajinou sa spustia kontroly všetkých cestujúcich prekračujúcich schengenskú hranicu. Nové pravidlá vstupujú do platnosti od piatka 7. apríla 2017.

06.04.2017 | Gazduj.sk

Občerstvenie nie je ospravedlnením za meškanie letu kvôli poruche 1

Mešká vám let viac ako tri hodiny z dôvodu technickej poruchy na lietadle? Nedajte sa odbiť bagetou.

16.03.2017 | Lenka Sameková

Na čo sa pripraviť pred cestou na majstrovstvá vo futbale

Okolo 10-tisíc Slovákov, vrátane tých, ktorí žijú vo Veľkej Británii, Írsku a iných krajinách EÚ, sa chystá na futbalový šampionát vo Francúzsku. Na celom území treba počítať so zvýšenými bezpečnostnými opatreniami. Vo Francúzsku je totiž vyhlásený výnimočný stav.

31.05.2016 | Zuzana Kollárová

Cestujete do Kanady? Pripravte sa na povinné elektronické víza

Od 15. marca 2016 zavádza Kanada povinné elektronické cestovné povolenie, takzvané eTA víza. Podobný systém v súčasnosti funguje v USA alebo v Austrálii. Autorizácia bola doposiaľ dobrovoľná.

16.02.2016 | Lenka Sameková

Ako letieť zo Schwechatu a neplatiť parkovné 4

Ak letíte z viedenského letiska a nechcete platiť desiatky eur za parkovanie priamo na mieste, bude lepšie porozhliadnuť sa po iných možnostiach.

26.01.2016 | Gazduj.sk

Aké potraviny vám môžu na letisku vyhodiť z príručnej batožiny 2

Obmedzenie na tekutiny a gély, ktoré si so sebou môžete priniesť na palubu lietadla v príručnej batožine, sa nevzťahuje iba na drogistický tovar. Pozrite si prehľad potravín, s ktorými sa pri nedodržaní pravidiel budete musieť pri letiskovej kontrole rozlúčiť.

20.01.2016 | Lenka Sameková

Koľko stojí americký sen: Prehľad ponúk Work and Travel 2016 1

Agentúry spustili registráciu do programu pre nový rok. Ak chcete ušetriť, mali by ste sa prihlásiť čo najskôr. Ceny viacerých agentúr porastú už v decembri.

27.11.2015 | Anna Šovčíková

Zrušený let kvôli hmle? Na odškodnenie zabudnite

Mali odletieť z Bratislavy do Talianska, kde si vopred zaplatili hotel. Kvôli hmle však ostali visieť na letisku aj s prepadnutým ubytovaním.

17.11.2015 | Zuzana Kollárová

Na čo sa pripraviť pred cestou do Francúzska 1

V reakcii na piatkové teroristické útoky v Paríži vydalo Ministerstvo zahraničných vecí SR upozornenie prvého stupňa. Turisti, ktorí cestujú do Francúzska, by mali počítať so zvýšenými bezpečnostnými opatreniami.

16.11.2015 | Gazduj.sk

Prirážky za platbu kartou skončia, únia požehnala novým pravidlám

Za úhradu rezervácie hotelovej izby či letenky platobnou kartou od roku 2017 nebude možné žiadať extra poplatky. Európska únia zavádza nové pravidlá bezhotovostného platenia.

14.10.2015 | Lenka Sameková

Aerolinky budú musieť platiť aj za meškania spôsobené technikou

Európsky súdny dvor posilnil práva pre cestujúcich v leteckej doprave. Po novom musia aerolinky zaplatiť pasažierom finančnú kompenzáciu aj v prípade, ak let meškal alebo bol zrušený kvôli neočakávaným technickým problémom.

22.09.2015 | Lenka Sameková

Za let zrušený pre štrajk s peňažným odškodnením nepočítajte

Dnešný štrajk pilotov nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa skomplikoval cestovanie stovkám pasažierov. Na peňažné odškodnenie nárok nemajú. Aký druh kompenzácie sú aerolinky povinné zabezpečiť dotknutým cestujúcim?

08.09.2015 | Lenka Sameková