Téma: Lacné potraviny

Lacné potraviny freeimages.com / mindicator

Test zmeral kvalitu lacných párkov, zabodovala značka Kauflandu 16

Výrobcovia párkov sa k obsahu strojovo oddeleného mäsa musia povinne priznávať na etikete. Mechanicky spracovanú hmotu, ktorá môže pripomínať ružovú pastu, európske predpisy zakazujú započítavať do celkového obsahu mäsa. Niektorým výrobcom je to však ukradnuté.

02.03.2017 | Lenka Sameková

Na oranžové výpredajové nálepky v Bille sa vrátili 50-ky

Obmedzené, len 25-percentné zľavy na tovar pred koncom spotreby sú v Bille minulosťou. V predajniach, v ktorých ešte vlani platil tento strop, fungujú už dlhší čas výpredaje so zľavou 50 percent.

30.01.2017 | Lenka Sameková

Slovensko lobuje v EÚ: Na nemeckú kvalitu potravín majú právo všetci 6

Slovensko otvorilo diskusiu o iniciatíve, ktorej cieľom je zmazať rozdiely v kvalite potravín predávaných pod rovnakou značkou na rôznych trhoch. Opakované prieskumy zloženia produktov totiž potvrdili, že výrobcovia posielajú do našich obchodov tovar podradnejšej kvality.

08.11.2016 | Lenka Sameková

7 rád ako ušetriť na potravinách

Nákup potravín odkrajuje veľkú časť takmer každého rodinného rozpočtu. Osvojte si pár osvedčených rád, ktoré šetria nielen peňaženku, ale aj zdravie a prírodu.

31.10.2016 | Romana@

Šunkové salámy: Niektoré etikety sú vzdialené od reality 5

Český test šunkových salám odhalil utajené zložky a viac mäsa na etiketách ako vo výrobku. Spoliehať sa neoplatí ani na názov výrobcu. Pod privátnymi značkami reťazcov sa môže skrývať kvalitatívne odlišný produkt od toho, ktorý výrobca predáva pod vlastnou značkou.

06.09.2016 | Lenka Sameková

Triky, ktoré plnia naše košíky zbytočnosťami 4

Prišli ste do obchodu so zámerom nakúpiť tri veci a odišli ste s košom, ktorý prekypuje zbytočnosťami? Môže za to prázdny žalúdok, ale aj vedecky podložené postupy obchodníkov.

30.08.2016 | Lenka Sameková

Viac paradajok a menej plesní: Kečupy sa oproti minulosti polepšili

Viaceré testy v minulosti odhalili v kečupoch koktejly pesticídov či látky z plesnivých paradajok. Nevyhli sa drahým značkovým produktom a dokonca ani výrobkom určeným pre deti. Najnovší test preveroval, či si výrobcovia kečupov vstúpili do svedomia.

10.08.2016 | Lenka Sameková

Morca-Della nebude v Kauflande, ministerstvo hovorí o zneužívaní moci

V predajniach obchodného reťazca Kaufland už nedostať Morca-Dellu, kultovú mäsovo-sójovú zmes na špagety. Obchodný reťazec sa nedohodol s výrobcom na obchodných podmienkach. Ministerstvo tvrdí, že prípad je len vrcholom ľadovca, keď sú výrobcovia v nevýhode oproti obchodným reťazcom.

28.07.2016 | Gazduj.sk

Chudobným štát rozdá po múke aj ryžu a konzervy, nemá to už byť fiasko

Slovensko rozbieha druhý program potravinovej pomoci obyvateľom s nízkou životnou úrovňou. Úrady pripravili s partnerskými organizáciami viac ako 100-tisíc potravinových balíčkov, informovali zástupcovia štátu i mimovládnych organizácií.

21.07.2016 | Gazduj.sk

Rovnaká značka a v každej krajine iná kvalita, potvrdil ďalší test potravín

Potraviny ponúkané pod rovnakou značkou v rôznych krajinách nie sú vždy kvalitatívne totožné. Dokazuje to ďalší z českých testov, ktorý objavil výrazné rozdiely najmä medzi potravinami privátnych značiek obchodných reťazcov.

14.07.2016 | Lenka Sameková

Na čo sa pripraviť pred dovolenkou v Bulharsku 2

Najviac dovolenkárov zo Slovenska pritiahlo cez cestovné kancelárie minulý rok Bulharsko. Podľa Štatistického úradu tam vlani dovolenkovalo až 120-tisíc ľudí. Veľkým plusom tejto destinácie sú ceny nižšie ako u nás.

11.07.2016 | Zuzana Kollárová

Chorvátsko je bezpečné, má čisté more a cenovo vás nezruinuje

Júl a august je v krajine typický hustou premávkou. Ak nechcete uviaznuť v zápchach, vyhnite sa víkendovému cestovaniu.

06.07.2016 | Zuzana Kollárová