Téma: Lacné potraviny

Lacné potraviny freeimages.com / mindicator

Rozdiely pod rovnakými značkami našli aj Česi. Z 21 produktov sa líšilo 14 1

Z 21 testovaných detských výživ, krmív pre domáce zvieratá a výrobkov pod privátnymi značkami obchodných reťazcov predávaných v podobnom obale v Nemecku, Rakúsku, Česku, Slovensku a Maďarsku, ich bolo rovnakých iba sedem.

12.10.2017 | Gazduj.sk

Perly na obaloch: Popcorn alias lapač prachu

Ak máte záľubu v nakupovaní potravín, na potulkách rôznymi krajinami niekedy narazíte na zvláštnosti, ktoré vám pripadajú v našich podmienkach absurdné. Presluhujúce potraviny do tejto kategórie skvele zapadajú.

10.10.2017 | Lenka Sameková

Lidl bude mať prvýkrát akciový slovenský týždeň

Pravidelní zákazníci reťazca Lidl si už zvykli na pravidelne sa opakujúce týždňové akcie, v rámci ktorých supermarket ponúka potravinové výrobky typické pre určitú krajinu či región, ako Taliansko, USA, Bavorsko, Francúzsko, Grécko či Pyreneje. Výrobky často aj naozaj pochádzajú z danej krajiny.

28.09.2017 | Tomáš Czwitkovics

Riadite sa pri nakupovaní potravín logom Značky kvality? 8

Značka kvality SK má v záplave zahraničných produktov zviditeľňovať tie, ktoré sú vyrobené na Slovensku z minimálne 75 percent surovín domáceho pôvodu. Všímate si ju pri nakupovaní alebo je vám úplne ukradnutá?

26.09.2017 | Gazduj.sk

Test lacných horkých čokolád: Figaro zaostalo aj za značkami reťazcov 9

Horká čokoláda si získala nálepku zdravšieho maškrtenia nielen vďaka vysokému obsahu antioxidačných látok v kakau, ale aj absencii mliečnych bielkovín, ktoré prekážajú alergikom a vegánom. Spotrebiteľský magazín overoval, či výrobcovia lacnejších značiek nešetria základnými surovinami.

23.09.2017 | Lenka Sameková

Zlozvyky reťazcov: Bordel v cenovkách i nekvalitné potraviny 1

Najväčšou slabinou reťazcov na Slovensku je nekvalitný sortiment, potraviny po dátume spotreby a dokonca pokazené výrobky. Poukazujú na to výsledky prieskumu nezávislého hodnotiaceho systému Staffino a portálu Gazduj.sk.

10.08.2017 | Lenka Sameková

Čo zákazníci kritizujú a pochvaľujú v potravinových reťazcoch

Na to sa v spolupráci s hodnotiacim systémom Staffino pýtame v celonárodnom prieskume hodnotenia kvality maloobchodných prevádzok na Slovensku.

16.05.2017 | Lenka Sameková

Čo sa skrýva v zajačikoch za pár centov: Poctivá čokoláda aj poľský brak

Kvalitná veľkonočná výslužka sa dá poskladať aj z čokoládových zajačikov, ktoré stoja menej ako jedno euro. V obchodoch však medzi nimi nájdete tiež figúrky, ktoré sú namiešané z lacnejších surovín. Ukážeme vám, po ktorých sa oplatí siahnuť.

14.04.2017 | Lenka Sameková

Nepoctivú šunku odhalíte podľa etikety. Poradíme, ako na to 1

Ako sa vyznať v etiketách šuniek a čo prezrádzajú o ich kvalite? Prečítajte si článok, ktorý mal na Gazduj mimoriadny úspech.

14.04.2017 | Miroslav Spišiak

Na Slovensko dorazilo 21 ton brazílskej kuraciny nakazenej salmonelou

Laboratórne testy brazílskeho mäsa, ktoré zbierajú kontrolóri po celom Slovensku, odhalili ďalší nebezpečný produkt. Mrazené kuracie prsia zachytené v bratislavských skladoch boli napadnuté baktériami.

31.03.2017 | Gazduj.sk

Rastlinné tuky podstúpili opravný test: Zlepšili sa v kvalite?

Katastrofálne výsledky testu rastlinných tukov podnietili spotrebiteľský magazín po 3 rokoch opäť poslať produkty do laboratória. Kvalitatívne síce postúpili, no výrobcovia majú stále na čom pracovať. Našiel sa medzi nimi taký produkt, ktorý by rakúskym kritériám nevyhovel.

28.03.2017 | Lenka Sameková

Test zmeral kvalitu lacných párkov, zabodovala značka Kauflandu 17

Výrobcovia párkov sa k obsahu strojovo oddeleného mäsa musia povinne priznávať na etikete. Mechanicky spracovanú hmotu, ktorá môže pripomínať ružovú pastu, európske predpisy zakazujú započítavať do celkového obsahu mäsa. Niektorým výrobcom je to však ukradnuté.

02.03.2017 | Lenka Sameková