Téma: Lacné potraviny

Lacné potraviny freeimages.com / mindicator

Čo sa skrýva v zajačikoch za pár centov: Poctivá čokoláda aj poľský brak

Kvalitná veľkonočná výslužka sa dá poskladať aj z čokoládových zajačikov, ktoré stoja menej ako jedno euro. V obchodoch však medzi nimi nájdete tiež figúrky, ktoré sú namiešané z lacnejších surovín. Ukážeme vám, po ktorých sa oplatí siahnuť.

14.04.2017 | Lenka Sameková

Nepoctivú šunku odhalíte podľa etikety. Poradíme, ako na to 1

Ako sa vyznať v etiketách šuniek a čo prezrádzajú o ich kvalite? Prečítajte si článok, ktorý mal na Gazduj mimoriadny úspech.

14.04.2017 | Miroslav Spišiak

Na Slovensko dorazilo 21 ton brazílskej kuraciny nakazenej salmonelou

Laboratórne testy brazílskeho mäsa, ktoré zbierajú kontrolóri po celom Slovensku, odhalili ďalší nebezpečný produkt. Mrazené kuracie prsia zachytené v bratislavských skladoch boli napadnuté baktériami.

31.03.2017 | Gazduj.sk

Rastlinné tuky podstúpili opravný test: Zlepšili sa v kvalite?

Katastrofálne výsledky testu rastlinných tukov podnietili spotrebiteľský magazín po 3 rokoch opäť poslať produkty do laboratória. Kvalitatívne síce postúpili, no výrobcovia majú stále na čom pracovať. Našiel sa medzi nimi taký produkt, ktorý by rakúskym kritériám nevyhovel.

28.03.2017 | Lenka Sameková

Test zmeral kvalitu lacných párkov, zabodovala značka Kauflandu 16

Výrobcovia párkov sa k obsahu strojovo oddeleného mäsa musia povinne priznávať na etikete. Mechanicky spracovanú hmotu, ktorá môže pripomínať ružovú pastu, európske predpisy zakazujú započítavať do celkového obsahu mäsa. Niektorým výrobcom je to však ukradnuté.

02.03.2017 | Lenka Sameková

Na oranžové výpredajové nálepky v Bille sa vrátili 50-ky

Obmedzené, len 25-percentné zľavy na tovar pred koncom spotreby sú v Bille minulosťou. V predajniach, v ktorých ešte vlani platil tento strop, fungujú už dlhší čas výpredaje so zľavou 50 percent.

30.01.2017 | Lenka Sameková

Slovensko lobuje v EÚ: Na nemeckú kvalitu potravín majú právo všetci 6

Slovensko otvorilo diskusiu o iniciatíve, ktorej cieľom je zmazať rozdiely v kvalite potravín predávaných pod rovnakou značkou na rôznych trhoch. Opakované prieskumy zloženia produktov totiž potvrdili, že výrobcovia posielajú do našich obchodov tovar podradnejšej kvality.

08.11.2016 | Lenka Sameková

7 rád ako ušetriť na potravinách

Nákup potravín odkrajuje veľkú časť takmer každého rodinného rozpočtu. Osvojte si pár osvedčených rád, ktoré šetria nielen peňaženku, ale aj zdravie a prírodu.

31.10.2016 | Romana@

Šunkové salámy: Niektoré etikety sú vzdialené od reality 5

Český test šunkových salám odhalil utajené zložky a viac mäsa na etiketách ako vo výrobku. Spoliehať sa neoplatí ani na názov výrobcu. Pod privátnymi značkami reťazcov sa môže skrývať kvalitatívne odlišný produkt od toho, ktorý výrobca predáva pod vlastnou značkou.

06.09.2016 | Lenka Sameková

Triky, ktoré plnia naše košíky zbytočnosťami 4

Prišli ste do obchodu so zámerom nakúpiť tri veci a odišli ste s košom, ktorý prekypuje zbytočnosťami? Môže za to prázdny žalúdok, ale aj vedecky podložené postupy obchodníkov.

30.08.2016 | Lenka Sameková

Viac paradajok a menej plesní: Kečupy sa oproti minulosti polepšili

Viaceré testy v minulosti odhalili v kečupoch koktejly pesticídov či látky z plesnivých paradajok. Nevyhli sa drahým značkovým produktom a dokonca ani výrobkom určeným pre deti. Najnovší test preveroval, či si výrobcovia kečupov vstúpili do svedomia.

10.08.2016 | Lenka Sameková

Morca-Della nebude v Kauflande, ministerstvo hovorí o zneužívaní moci

V predajniach obchodného reťazca Kaufland už nedostať Morca-Dellu, kultovú mäsovo-sójovú zmes na špagety. Obchodný reťazec sa nedohodol s výrobcom na obchodných podmienkach. Ministerstvo tvrdí, že prípad je len vrcholom ľadovca, keď sú výrobcovia v nevýhode oproti obchodným reťazcom.

28.07.2016 | Gazduj.sk