Téma: Kuchynská technika

Kuchynská technika freeimages.com / djeyewater

Nebezpečná kanvica z Kauflandu znečisťuje mlieko, varujú hygienici

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) odrádza od používania nebezpečnej kanvice s vekom a rukoväťou. Nevyhovujúcu nádobu určenú na mlieko na Slovensku predával Kaufland.

02.02.2018 | Gazduj.sk

Ako ľahšie odšťaviť citrón 1

Ide to aj so slabšou silou v prstoch a bez odšťavovača, ktorý treba vytiahnuť, po použití umyť a znova odložiť. Pozrite si geniálne jednoduchý trik ako ľahšie vytlačiť šťavu z citrusových plodov.

30.01.2018 | Gazduj.sk

5 praktických tipov, ako sa dá ušetriť na elektrine 2
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Inzercia | Faktúra za elektrinu je každoročným strašiakom mnohých domácností. S modernými spotrebičmi to tak už nemusí byť. Nové funkcie vám ušetria energiu aj veľa nervov. Inšpirujte sa tipmi od Barbary Vopaleckej, produktovej špecialistky zo Stredoslovenskej energetiky.

07.07.2017 | PR servis

Europoslanci uplietli bič na výrobcov spotrebičov s krátkou životnosťou

Tlačiareň, ktorá zlyhá po pár mesiacoch používania, štrajkujúci holiaci strojček s nedostupnými náhradnými dielmi alebo nefunkčný notebook, ktorý sa ani neoplatí posielať do servisu. Staviť na životnosť spotrebičov je skrátka veľký hazard. Európska komisia má v rukách balíček opatrení, ktorý to má zmeniť.

14.06.2017 | Lenka Sameková

Česká inšpekcia trestala šmejdov, padla aj dvojmiliónová pokuta 5

Česká obchodná inšpekcia (ČOI) udelila v druhom štvrťroku organizátorom predvádzacích akcií 36 pokút v celkovej hodnote 6,6 milióna českých korún (244 240 eur).

21.10.2016 | Gazduj.sk

Pošta vydraží neprevzaté zásielky, licitovať sa dá len osobne

Dražba nedoručiteľných zásielok zozbieraných z celého Slovenska sa pravidelne stretáva s veľkým záujmom verejnosti. Šancu dostať sa k lacnému značkovému oblečeniu, elektronike, knihám či kuchynskej technike budete mať budúci týždeň.

06.10.2016 | Lenka Sameková

Prečo sa pred dovolenkou oplatí vyťahovať spotrebiče zo zásuvky 5

Odpojenie spotrebičov zo zásuviek vás môže ochrániť nielen pred skratom či požiarom, ale aj zbytočným predražením účtu za elektrinu. Aj vypnutý televízor, DVD prehrávač alebo zapojená nabíjačka od mobilného telefónu plytvajú energiou.

11.07.2016 | Gazduj.sk

Máte chybnú umývačku z Ikey? Overte si to v databáze 1

Umývačky riadu, ktoré si zákazníci kúpili v Ikei v rokoch 2014 a 2015, nemusia fungovať správne. Nábytkársky reťazec upozorňuje, že v nich môže byť chybná súčiastka.

08.06.2016 | Gazduj.sk

Hygienici varujú pred naberačkou s rakovinotvornými látkami

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje ľudí na nebezpečnú naberačku na špagety, z ktorej do jedla prechádzajú aromatické amíny. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ÚVZ SR Lenka Skalická.

02.05.2016 | Gazduj.sk

Predražený prístroj má filtrovať vodu, namiesto toho ju znečisťuje

Česká obchodná inšpekcia zakázala distribúciu a predaj zariadení na úpravu pitnej vody Aqua Pro, ktoré ľuďom ponúkajú podomoví predajcovia. Zariadeniami upravená voda podľa laboratórnych rozborov predstavuje vážne zdravotné riziko pre ľudský organizmus.

25.04.2016 | Gazduj.sk

Indesit mal 11 rokov predávať poškodené sušičky, teraz ich opravuje

Výrobca domácich spotrebičov Indesit organizuje rozsiahlu opravu sušičiek značiek Hotpoint, Indesit a Creda. Zákazníkov vyzýva, aby si svoj model overili v zozname dotknutých spotrebičov.

18.02.2016 | Lenka Sameková

8 tipov ako skrotiť spotrebu chladničky

Napriek tomu, že chladnička nemá príliš veľký príkon, v nepretržitej prevádzke spotrebuje veľa elektriny. Investícia do úsporného modelu sa však nikdy nevráti, ak chladničku používate nesprávne.

01.02.2016 | Gazduj.sk

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.