Téma: Kuchynská technika

Kuchynská technika freeimages.com / djeyewater

Česká inšpekcia trestala šmejdov, padla aj dvojmiliónová pokuta 5

Česká obchodná inšpekcia (ČOI) udelila v druhom štvrťroku organizátorom predvádzacích akcií 36 pokút v celkovej hodnote 6,6 milióna českých korún (244 240 eur).

21.10.2016 | Gazduj.sk

Pošta vydraží neprevzaté zásielky, licitovať sa dá len osobne

Dražba nedoručiteľných zásielok zozbieraných z celého Slovenska sa pravidelne stretáva s veľkým záujmom verejnosti. Šancu dostať sa k lacnému značkovému oblečeniu, elektronike, knihám či kuchynskej technike budete mať budúci týždeň.

06.10.2016 | Lenka Sameková

Prečo sa pred dovolenkou oplatí vyťahovať spotrebiče zo zásuvky 4

Odpojenie spotrebičov zo zásuviek vás môže ochrániť nielen pred skratom či požiarom, ale aj zbytočným predražením účtu za elektrinu. Aj vypnutý televízor, DVD prehrávač alebo zapojená nabíjačka od mobilného telefónu plytvajú energiou.

11.07.2016 | Gazduj.sk

Máte chybnú umývačku z Ikey? Overte si to v databáze

Umývačky riadu, ktoré si zákazníci kúpili v Ikei v rokoch 2014 a 2015, nemusia fungovať správne. Nábytkársky reťazec upozorňuje, že v nich môže byť chybná súčiastka.

08.06.2016 | Gazduj.sk

Hygienici varujú pred naberačkou s rakovinotvornými látkami

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje ľudí na nebezpečnú naberačku na špagety, z ktorej do jedla prechádzajú aromatické amíny. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ÚVZ SR Lenka Skalická.

02.05.2016 | Gazduj.sk

Predražený prístroj má filtrovať vodu, namiesto toho ju znečisťuje

Česká obchodná inšpekcia zakázala distribúciu a predaj zariadení na úpravu pitnej vody Aqua Pro, ktoré ľuďom ponúkajú podomoví predajcovia. Zariadeniami upravená voda podľa laboratórnych rozborov predstavuje vážne zdravotné riziko pre ľudský organizmus.

25.04.2016 | Gazduj.sk

Indesit mal 11 rokov predávať poškodené sušičky, teraz ich opravuje

Výrobca domácich spotrebičov Indesit organizuje rozsiahlu opravu sušičiek značiek Hotpoint, Indesit a Creda. Zákazníkov vyzýva, aby si svoj model overili v zozname dotknutých spotrebičov.

18.02.2016 | Lenka Sameková

8 tipov ako skrotiť spotrebu chladničky

Napriek tomu, že chladnička nemá príliš veľký príkon, v nepretržitej prevádzke spotrebuje veľa elektriny. Investícia do úsporného modelu sa však nikdy nevráti, ak chladničku používate nesprávne.

01.02.2016 | Gazduj.sk

Z energetických štítkov na spotrebičoch vypadnú mätúce pluská 1

Členské štáty EÚ vo štvrtok odsúhlasili zmeny v označovaní energetickej účinnosti spotrebičov. Spotrebiteľom by mali uľahčiť porovnávanie výrobkov na základe štítkov.

26.11.2015 | Gazduj.sk

Kuchyňa ako nová za 300 eur a dva týždne 9

Začalo to nutnosťou vymeniť vstavanú umývačku a skončilo svojpomocnou renováciou celej kuchynskej linky. Výsledok pozitívne prekvapil aj nás samých.

20.11.2015 | Roman Ornst

Trik na rýchle vychladenie nápoja 3

Stačí do vlhkej kuchynskej utierky zabaliť fľašu (pivo, víno,...) a vložiť do chladničky. Po piatich minútach je nápoj dostatočne vychladený. Bez použitia vlhkej utierky by to trvalo desiatky minút.

23.09.2015 | Gazduj.sk

Ako šetrne vyčistiť mikrovlnku

Ide to aj bez agresívnej chémie. Na päťročnú mastnotu trik nefunguje, ale kto sa o čistotu svojej kuchyne stará pravidelne, ocení ho.

26.08.2015 | Gazduj.sk