Téma: Kozmetika

Kozmetika pixabay.com / stux

Opaľovacia kozmetika ide na dračku. Predaj stúpa aj mimo letnej sezóny

Rastúce príjmy a chuť Slovákov tráviť dovolenku v prímorských destináciách výrazne ťahajú odbyt opaľovacej kozmetiky. Tržby obchodníkov z jej predaja aj samotná spotreba rástli za posledný rok do apríla dvojciferným tempom a podstatne rýchlejšie než celý drogistický košík.

06.06.2018 | Gazduj.sk

Prečo DM prekopala svoj vernostný program a ako funguje nový

S vyše miliónom registrácií patrí k najväčším na Slovensku

10.05.2018 | Tomáš Czwitkovics

Nebezpečnú kozmetiku odhalili v Česku. Môže sa vyskytovať aj u nás

Úrad verejného zdravotníctva SR upozornil na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Českej republike a v Litve.

07.05.2018 | Gazduj.sk

Pozor na túto farbu a gély na vlasy. Sú nebezpečné

Úrad verejného zdravotníctvavaruje ľudí pred nebezpečnou kozmetikou

25.04.2018 | Gazduj.sk

Tupý holiaci strojček? Trik ako ušetriť pri holení 5

Náplne do značkových ručných holiacich strojčekov nie sú lacná záležitosť. Pozrite si geniálne jednoduchý trik, vďaka ktorému vydržia oveľa dlhšie. Zaberie to iba pár sekúnd. Výsledok - ušetrené peniaze a hladké holenie.

27.02.2018 | Gazduj.sk

Test ústnej vody ovládli značky reťazcov, Zendium pohorelo

Za kvalitnú ústnu vodu nemusíte vyhadzovať veľa peňazí, solídny výsledok sa dá docieliť aj s lacnými výrobkami z reťazcov. V spotrebiteľskom teste sa im podarilo poraziť aj také zvučné značky, ako je Listerine či Odol. Má to však malý háčik.

13.02.2018 | Lenka Sameková

Potravinami sa to nekončí. Rozdiely sú aj v kvalite toaletných papierov 5

Odlišnú kvalitu nájdete za hranicami nielen pod rovnakými značkami potravín, ale aj produktov z drogérie. Dokazuje to test neparfumovaných toaletných papierov, ktorý proti sebe postavil rovnaké značky z Billy a Lidla.

22.01.2018 | Lenka Sameková

Zahanbené Figaro či falšovaný Franz Josef: Toto sú top články roku 2017

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2018 | Gazduj.sk

Hygienici hlásia nepovolené látky v telovej a vlasovej kozmetike

Na našom trhu sa môžu nachádzať nebezpečné kozmetické produkty z Veľkej Británie a Spojených arabských emirátov. Varovné oznámenie rozšírilo do celej EÚ Fínsko.

07.12.2017 | Gazduj.sk

Prášky pre Nemcov perú lepšie: Poliaci pohŕdajú drogériou z obchodov

Pracie prostriedky určené pre nemecký trh sa dali kedysi zohnať v Poľsku len na trhoviskách. Záujem však o ne vzrástol natoľko, že ich Poliaci začali predávať cez eshopy, vyhradili pre ne špecializované diskonty a provizórne predajne na sídliskách. Ich poznávacím znamením je názov „Chemią z Niemiec”.

17.11.2017 | Lenka Sameková

Nepovolené konzervanty v kozmetike: Dotknuté sú aj detské prípravky

Úrad verejného zdravotníctva varuje pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami, ktoré do rýchleho výstražného systému nahlásili estónske, írske a španielske kontrolné orgány. Je možné, že sa nachádzajú aj na našom trhu.

09.11.2017 | Gazduj.sk

S balzamom nanášame na pery rizikové látky. Prepadlo Labello aj Astrid 3

Štyri päťgramové tyčinky balzamu ročne. To je množstvo, ktoré za rok nevedomky zjedia pravidelní používatelia mastičiek a tyčiniek na pery. Spotrebiteľské organizácie sú preto nekompromisné k podozrivým chemikáliám, ktoré v balzamoch zlížeme. Doplatili na to aj známe značky ako je Labello či Astrid.

31.10.2017 | Lenka Sameková