Téma: Kozmetika

Kozmetika pixabay.com / stux

Domáce opaľovacie krémy urýchľujú spálenie, vystríhajú odborníci 1

S receptami na „DIY opaľovacie mlieko“ alebo „prírodný krém na opaľovanie“ sa na internete roztrhlo vrece. Stačí si výraz zadať do vyhľadávača a vyskočia na vás stovky návodov, ktoré dokonca šíria aj seriózne médiá. Niektoré okrem postupu ponúkajú aj dôvody, prečo by ste sa mali vyhnúť opaľovacím prípravkom z obchodov.

10.07.2017 | Lenka Sameková

Škodlivé detské utierky a odličovač sa mohli dostať aj do našich obchodov

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré nahlásili do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (Rapex) kontrolné orgány v Nemecku a v Estónsku.

07.07.2017 | Gazduj.sk

Inšpekcia varuje pred eshopom, ktorý loví zákazníkov na čínsky tovar 7

Krkolomný preklad textov a množstvo gramatických chýb nie sú jedinými mínusmi, ktoré spochybňujú dôveryhodnosť eshopu vystupujúceho pod doménou Zasielkonos.sk. Na obchod sa valia sťažnosti od viacerých zúfalých zákazníkov, ktorí čakajú na vrátenie peňazí.

05.07.2017 | Lenka Sameková

Prečo si dať pozor na prírodnú kozmetiku a v čom sa líši od organickej

Slovenský trh s prírodnou kozmetikou sa v ostatných rokoch slušne rozrástol. O zákazníkov sa uchádza okrem zahraničných už aj širšia paleta domácich značiek, spomedzi viacerých napríklad Cyprianus, Soaphoria, Dulcia, Navia alebo Mylo.

12.06.2017 | Gazduj.sk

Aloe vera kozmetiku z dm-ky a Lidla potopili v teste kontroverzné látky 1

Hovorí sa jej lekár v črepníku. Nakoľko liečivá je rastlina aloe vera v kozmetických produktoch, v ktorých tvorí zanedbateľné množstvo, je otázne. Výsledky nemeckého testu ukázali prstom aj na známe značky, ktoré si vyslúžili kritiku za obsah kontroverzných plastových guľôčok.

05.05.2017 | Lenka Sameková

V poľskom sére na riasy objavili látku z liekov na predpis

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku, ktorý nahlásil do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky kontrolný orgán v Nemecku.

23.03.2017 | Gazduj.sk

12 príčin, ktoré vyvolávajú zapáchajúci pot či dych

Nepríjemný dych po večeri obsahujúcej cesnak? Zapáchajúci pot po cvičení? Mnohé faktory, ktoré spôsobujú nevábne pachy, sú všeobecne známe, no existujú aj iné, o ktorých by sme to nepredpokladali.

06.03.2017 | Gazduj.sk

Hygienici varujú pred kozmetikou, ktorá sa podobá na potraviny

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Estónsku a vo Francúzsku.

03.03.2017 | Gazduj.sk

Zubným pastám s bieliacim účinkom konkuruje lacná značka z Lidla 2

Reklamy na bieliace zubné pasty sľubujú žiarivý hollywoodsky úsmev. Takýto výsledok však dokážu zaručiť iba ľuďom, ktorí dostali do vienka snehobiele zuby. Spotrebiteľský test ukázal, že účinkami im môžu konkurovať aj lacné výrobky bez bieliaceho efektu.

24.02.2017 | Lenka Sameková

Čistotou k alergii: Prehnaná hygiena môže deťom kaziť život

Protestujú vaše deti, keď nastal čas na kúpanie? Potom vedzte, že veda im vychádza v ústrety. Experti z Americkej akadémie dermatológie (AAD) vytvorili nové pravidlá, ktoré stanovujú, ako sa majú umývať deti vo veku od 6 do 11 rokov. Pokyny pre hygienu detí sú menej prísne.

10.02.2017 | Gazduj.sk

Hitparáda najčítanejších článkov na Gazduj v roku 2016

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2017 | Gazduj.sk

Nevyhadzujete peniaze zbytočne? Dobrý hydratačný krém kúpite aj za 2 - 3 eurá 3

Medzi lacnejšími a drahšími značkami hydratačných krémov nie sú priepastné rozdiely v zložení. Kvalitnú starostlivosť doprajete pleti aj s prípravkom do 3 eur. Dokazuje to test hydratačných krémov, v ktorom si zmeralo sily 18 produktov z lekární, drogérií a diskontného reťazca.

18.11.2016 | Lenka Sameková