Téma: Kozmetika

Kozmetika pixabay.com / stux

Prečo si dať pozor na prírodnú kozmetiku a v čom sa líši od organickej

Slovenský trh s prírodnou kozmetikou sa v ostatných rokoch slušne rozrástol. O zákazníkov sa uchádza okrem zahraničných už aj širšia paleta domácich značiek, spomedzi viacerých napríklad Cyprianus, Soaphoria, Dulcia, Navia alebo Mylo.

12.06.2017 | Gazduj.sk

Aloe vera kozmetiku z dm-ky a Lidla potopili v teste kontroverzné látky 1

Hovorí sa jej lekár v črepníku. Nakoľko liečivá je rastlina aloe vera v kozmetických produktoch, v ktorých tvorí zanedbateľné množstvo, je otázne. Výsledky nemeckého testu ukázali prstom aj na známe značky, ktoré si vyslúžili kritiku za obsah kontroverzných plastových guľôčok.

05.05.2017 | Lenka Sameková

V poľskom sére na riasy objavili látku z liekov na predpis

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku, ktorý nahlásil do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky kontrolný orgán v Nemecku.

23.03.2017 | Gazduj.sk

12 príčin, ktoré vyvolávajú zapáchajúci pot či dych

Nepríjemný dych po večeri obsahujúcej cesnak? Zapáchajúci pot po cvičení? Mnohé faktory, ktoré spôsobujú nevábne pachy, sú všeobecne známe, no existujú aj iné, o ktorých by sme to nepredpokladali.

06.03.2017 | Gazduj.sk

Hygienici varujú pred kozmetikou, ktorá sa podobá na potraviny

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Estónsku a vo Francúzsku.

03.03.2017 | Gazduj.sk

Zubným pastám s bieliacim účinkom konkuruje lacná značka z Lidla 2

Reklamy na bieliace zubné pasty sľubujú žiarivý hollywoodsky úsmev. Takýto výsledok však dokážu zaručiť iba ľuďom, ktorí dostali do vienka snehobiele zuby. Spotrebiteľský test ukázal, že účinkami im môžu konkurovať aj lacné výrobky bez bieliaceho efektu.

24.02.2017 | Lenka Sameková

Čistotou k alergii: Prehnaná hygiena môže deťom kaziť život

Protestujú vaše deti, keď nastal čas na kúpanie? Potom vedzte, že veda im vychádza v ústrety. Experti z Americkej akadémie dermatológie (AAD) vytvorili nové pravidlá, ktoré stanovujú, ako sa majú umývať deti vo veku od 6 do 11 rokov. Pokyny pre hygienu detí sú menej prísne.

10.02.2017 | Gazduj.sk

Hitparáda najčítanejších článkov na Gazduj v roku 2016

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2017 | Gazduj.sk

Nevyhadzujete peniaze zbytočne? Dobrý hydratačný krém kúpite aj za 2 - 3 eurá 3

Medzi lacnejšími a drahšími značkami hydratačných krémov nie sú priepastné rozdiely v zložení. Kvalitnú starostlivosť doprajete pleti aj s prípravkom do 3 eur. Dokazuje to test hydratačných krémov, v ktorom si zmeralo sily 18 produktov z lekární, drogérií a diskontného reťazca.

18.11.2016 | Lenka Sameková

V teste menštruačných vložiek zvíťazila lacnejšia značka 2

Známa značka by pri výbere spoľahlivej ochrany počas menštruačných dní nemala mať hlavnú úlohu. Dokazujú to výsledky testu, ktorý poukázal aj na to, že medzi dámskymi hygienickými potrebami sú pomerne veľké kvalitatívne rozdiely.

13.10.2016 | Lenka Sameková

Hygienici varujú pred kozmetikou s nepovolenými látkami

Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré sa mohli dostať na Slovensko. Do výstražného systému pre nepotravinárske výrobky ich nahlásili kontrolné orgány vo Francúzsku, Českej republike a Nemecku. Informoval o tom hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.

29.09.2016 | Gazduj.sk

Český výrobca krémov, ktoré napodobňovali Indulonu, sa nevzdáva

Krémy na ruky českej značky Isolda dostali na Slovensku červenú. Súd sa postavil na stranu výrobcu produktov tradičnej značky Indulona, ktorý ich označil za kópie. Český výrobca obvinenia odmieta, dotknuté produkty však už stihol nahradiť novými.

26.09.2016 | Lenka Sameková