Téma: Kozmetika

Kozmetika pixabay.com / stux

V poľskom sére na riasy objavili látku z liekov na predpis

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku, ktorý nahlásil do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky kontrolný orgán v Nemecku.

23.03.2017 | Gazduj.sk

12 príčin, ktoré vyvolávajú zapáchajúci pot či dych

Nepríjemný dych po večeri obsahujúcej cesnak? Zapáchajúci pot po cvičení? Mnohé faktory, ktoré spôsobujú nevábne pachy, sú všeobecne známe, no existujú aj iné, o ktorých by sme to nepredpokladali.

06.03.2017 | Gazduj.sk

Hygienici varujú pred kozmetikou, ktorá sa podobá na potraviny

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Estónsku a vo Francúzsku.

03.03.2017 | Gazduj.sk

Zubným pastám s bieliacim účinkom konkuruje lacná značka z Lidla 2

Reklamy na bieliace zubné pasty sľubujú žiarivý hollywoodsky úsmev. Takýto výsledok však dokážu zaručiť iba ľuďom, ktorí dostali do vienka snehobiele zuby. Spotrebiteľský test ukázal, že účinkami im môžu konkurovať aj lacné výrobky bez bieliaceho efektu.

24.02.2017 | Lenka Sameková

Čistotou k alergii: Prehnaná hygiena môže deťom kaziť život

Protestujú vaše deti, keď nastal čas na kúpanie? Potom vedzte, že veda im vychádza v ústrety. Experti z Americkej akadémie dermatológie (AAD) vytvorili nové pravidlá, ktoré stanovujú, ako sa majú umývať deti vo veku od 6 do 11 rokov. Pokyny pre hygienu detí sú menej prísne.

10.02.2017 | Gazduj.sk

Hitparáda najčítanejších článkov na Gazduj v roku 2016

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2017 | Gazduj.sk

Nevyhadzujete peniaze zbytočne? Dobrý hydratačný krém kúpite aj za 2 - 3 eurá 3

Medzi lacnejšími a drahšími značkami hydratačných krémov nie sú priepastné rozdiely v zložení. Kvalitnú starostlivosť doprajete pleti aj s prípravkom do 3 eur. Dokazuje to test hydratačných krémov, v ktorom si zmeralo sily 18 produktov z lekární, drogérií a diskontného reťazca.

18.11.2016 | Lenka Sameková

V teste menštruačných vložiek zvíťazila lacnejšia značka 2

Známa značka by pri výbere spoľahlivej ochrany počas menštruačných dní nemala mať hlavnú úlohu. Dokazujú to výsledky testu, ktorý poukázal aj na to, že medzi dámskymi hygienickými potrebami sú pomerne veľké kvalitatívne rozdiely.

13.10.2016 | Lenka Sameková

Hygienici varujú pred kozmetikou s nepovolenými látkami

Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré sa mohli dostať na Slovensko. Do výstražného systému pre nepotravinárske výrobky ich nahlásili kontrolné orgány vo Francúzsku, Českej republike a Nemecku. Informoval o tom hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.

29.09.2016 | Gazduj.sk

Český výrobca krémov, ktoré napodobňovali Indulonu, sa nevzdáva

Krémy na ruky českej značky Isolda dostali na Slovensku červenú. Súd sa postavil na stranu výrobcu produktov tradičnej značky Indulona, ktorý ich označil za kópie. Český výrobca obvinenia odmieta, dotknuté produkty však už stihol nahradiť novými.

26.09.2016 | Lenka Sameková

Prírodná alebo odolná maskara? Pozrite si zloženie a premýšľajte

Odolajú slzám, potu a aj dažďovým kvapkám. Takéto benefity v podobe vodeodolných maskár by ste medzi produktmi na prírodnej báze hľadali márne. Kto sa nechce vzdať vodeodolných produktov, musí sa zmieriť s tým, že si na riasy nanáša koktejl chemických látok.

06.09.2016 | Lenka Sameková

Pofidérny nábor „Missiek" s neprijateľnými podmienkami v zmluvách 14
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Skôr ako podpíšete zmluvu, dôkladne si prečítajte jej ustanovenia! Jana súhlasila s tristoeurovou pokutou, ak sa jej dcéra nezúčastní modelingového kurzu.

25.07.2016 | Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia