Téma: Korenie a bylinky

Korenie a bylinky freeimages.com / sarka s

Pijete veľa bylinkového čaju? Môžete si zarobiť na problém 1

Dobrého veľa škodí. Platí to aj v prípade nadmerného pitia bylinkového čaju - pre niektoré skupiny ľudí dvojnásobne. Ak vo vašom pitnom režime bylinkové čaje prevládajú, majte sa na pozore.

23.02.2018 | Lenka Sameková

Namiesto drahého šafranu dorazilo zákazníkom zafarbené lístie

Predajcovia potravín na sociálnych sieťach, bazároch a aukčných portáloch sa v Česku musia mať na pozore. Tamojšia inšpekcia podrobuje laboratórnym testom aj produkty ponúkané prostredníctvom inzerátov na internete. Predajkyňa z portálu Aukro.cz to podcenila.

20.03.2017 | Lenka Sameková

Dá sa naučiť variť za 5 a pol hodiny? Boli sme na rýchlokurze

To, čo nestihnete odsledovať doma v maminej kuchyni, sa dá v súčasnosti dobehnúť za poplatok so šéfkuchárom. Tvrdia to o sebe školy varenia, s ktorými sa pomaly roztrháva vrece. Jednu z nich v Chefparade sme otestovali na vlastnej koži.

23.02.2017 | Lenka Sameková

Tipy ako sa zbaviť škodcov v záhrade bez drahej chémie 5

Každý, kto sa dá na pestovanie a chce mať vlastnú úrodu, robí všetko pre to, aby mal z toho čo najväčší úžitok. Postrekmi, pesticídmi, herbicídmi či fungicídmi často dopuje úrodu zbytočnou chémiou. Ide to pritom aj ekologicky - podomácky vyrobenými postrekmi.

11.05.2016 | Soňa Horváthová

Riziko domáceho nakladania do oleja: Otrava botulotoxínom

Vlastnoručne pripravené oleje s nakladaným medvedím cesnakom či zeleninou sa pri dlhšom skladovaní môžu doslova premeniť na časovanú bombu. Ak ich tepelne neupravíte, riskujete otravu jedovatým botulotoxínom.

15.04.2016 | Lenka Sameková

Ako rýchlo očistiť väčšie množstvo cesnaku 3

Ide to aj bez „voňavých“ prstov, noža a okuliarov na čítanie. Pozrite si praktický trik vo videonávode.

25.01.2016 | Gazduj.sk

Naozaj wifi a GSM škodia rastlinám? Pozrite si výsledok pokusu 7

Nedávno prebehlo sociálnymi sieťami (objavil som dokonca časopis) niekoľko fotiek, ktoré sa snažia dokázať, že wifi a GSM žiarenie spomaľujú rast živočíchov a dokonca aj rastlín. Pochybovanie mám v krvi, rozhodol som sa urobiť pokus.  

18.12.2015 | Jozef Šebest

Šošovicové klíčky - superpotravina za pár centov 2

V sychravom chrípkovom období nemusíme míňať desiatky eur v lekárňach, aby sme si posilnili imunitu a získali vitamíny v podobe umelo vyrobených doplnkov. Dá sa to aj lacnejšie. Napríklad domácimi šošovicovými klíčkami.

02.12.2015 | Zuzana Mi

Morská soľ alebo kuchynská? Rozdiely v zložení nehľadajte 1

Morská soľ rozdeľuje spotrebiteľov na dva tábory. Jeden ju vyzdvihuje kvôli údajným blahodarným účinkom a druhý označuje za imidžovú nálepku, ktorá urobila zo soli drahý produkt. Kde je pravda?

24.08.2015 | Lenka Sameková

10 ekologických trikov pre zdravú záhradu

Zozbierali sme tipy, ktoré vyriešia záhradkárske problémy, zaručene ničomu neuškodia a navyše takmer nič nestoja.

06.05.2015 | Gazduj.sk

Mini bylinková záhradka z plechového suda

Ak radi používate pri varení čerstvé bylinky a plánujete si doma nejaké vypestovať, no uvažujete o niečom väčšom ako kvetináč na okne, ponúkam návod, ako si vytvoriť bylinkovú záhradku z plechového suda.

26.03.2015 | Peter Chlepko

Medvedí cesnak: Pohladenie pre organizmus i chuťové poháriky

Sezóna medvedieho cesnaku, prvej jarnej bylinky, sa práve začala. Túto liečivú aromatickú cibuľovinu si ľudia často zamieňajú s jedovatou konvalinkou. Poradím, ako sa tomu vyhnúť a akými spôsobmi bylinku doma zužitkovať.

23.03.2015 | rennatte

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.