Téma: Investovanie

Investovanie freeimages.com / Pin-x-up

Čo si dnes skutočne môžeme kúpiť za bitcoiny

Bitcoin má za sebou šialený rok. Jeho hodnota prudko vzrástla, od januára z tisíc na približne 16-tisíc dolárov. A kto si ho kúpil ešte skôr a nepustil z rúk, ten sa dnes môže tešiť o to viac. Z decentralizovanej kryptomeny, ktorá mala na začiatku slúžiť na nákup tovarov a služieb, sa stala investícia. Aspoň nateraz.

12.12.2017 | Gazduj.sk

Prečo je investičné životné poistenie príliš drahé sporenie 6

V súčasnosti sa čím ďalej tým viac hovorí o potrebe individuálneho zabezpečenia na starobu a pre nepredvídateľné situácie ako je strata zamestnania vo vyššom veku a s tým súvisiaci problém nájsť si opäť prácu. Je investičné životné poistenie (IŽP) tou správnou voľbou?

13.04.2017 | Marek Jančík

Inšpekcia preveruje firmu, ktorá smrdí pyramídovou hrou 7

„Túžite po novom aute, ale nemáte naň peniaze? My vám ho prenajmeme na 2 roky za nulový mesačný poplatok!“ Takúto víziu podsúvajú novým členom zástupcovia firmy Dexcar. Má to však viacero háčikov, ktoré prinútili konať aj Slovenskú obchodnú inšpekciu.

22.03.2017 | Lenka Sameková

Drobní akcionári Tesly Liptovský Hrádok majú šancu získať odchodné

Ak patríte medzi menšinových akcionárov spoločnosti Tesla Liptovský Hrádok, a.s., nasledujúce riadky by vás mali zaujímať. Naskytá sa totiž príležitosť zameniť akcie za finančnú hotovosť, ktorá sa už možno nebude opakovať.

06.12.2016 | Martin Császár

7 varovných znakov, že pravdepodobne prídete o vložené peniaze 1

V poslednej dobe sa takmer denne stretávam s rôznymi „najväčšími investičnými príležitosťami 21. storočia". Spoločné majú len to, že takými určite nie sú.

15.11.2016 | Martin Császár

5 rád ako zbohatnúť (alebo na tom aspoň začať pracovať) 3

Vždy ma zaujímalo, ako človek môže zbohatnúť. Ako môže byť úspešný v budovaní osobného majetku. Prax a doterajšie skúsenosti ma naučili, že nadpriemerné výsledky je možné dosiahnuť dodržiavaním veľmi jednoduchých zásad.

29.08.2016 | Martin Császár

6 najčastejších dôvodov nespokojnosti s výnosmi finančných nástrojov 1

Asi to poznáte. Ten pocit, keď sa rozhodnete obmedziť v spotrebe a byť zodpovedný. Finančne zodpovedný voči sebe (rezerva, dôchodok), či voči iným (pre deti, na dovolenku). Odhodlali ste sa niečo odkladať bokom, sporiť alebo investovať s cieľom zväčšiť majetok. Výsledok alebo priebeh však nezodpovedá Vašim predstavám.

03.08.2016 | Martin Császár

Niektoré obchody predávajú falošné diamanty. Ako spoznáte pravý?

Dva české e-shopy vydávajú obyčajnú bižutériu za hodnotné šperky. Upozornila na to tamojšia obchodná inšpekcia. Spotrebiteľov by od ich kúpy mala rýchlo odradiť podozrivo nízka cena.

02.08.2016 | Ľubo Kačalka

Podozrivá pyramída: Inšpekcia varuje pred firmou Kairos 122

250-percentné zúročenie vkladu za kúsok miesta na disku počítača, ktorý zapnete na 10 hodín denne. Pripadá vám to ako „uletená" ponuka? Praktiky spoločnosti Kairos Technologies sa nepozdávajú ani Slovenskej obchodnej inšpekcii.

08.07.2016 | Lenka Sameková

Termínované vklady zarábajú viac ako vlani, hoci úroky klesli

Sporitelia na rozdiel od dlžníkov z nízkych úrokových sadzieb nie sú nadšení. Úroky sa síce približujú nule, no vklady reálne zarábajú viac. Môže za to deflácia.

29.04.2016 | Gazduj.sk

Vyrátajte si, akú cenu má váš byt

Inštitút finančnej politiky zverejnil kalkulačku, ktorá po zadaní základných vstupných charakteristík odhadne hodnotu bytu.

Porovnanie termínovaných vkladov v bankách 1

Vždy aktuálny prehľad úrokových sadzieb na termínované vklady v eurách. Nájsť si najvýhodnejší termínovaný vklad je hračka!