Téma: Internetové obchody

Internetové obchody freeimages.com / kipcurry

Zľavová hliadka: Našli sme 4K televízor LG či mobil od Sony o tretinu lacnejšie

Za zľavy vďačíme najmä britskému sviatku Bank Holiday. Pozor, platia dnes.

27.08.2018 | Gazduj.sk

Alza má Black Friday, ozajstné zľavy treba poriadne hľadať. Tieto sme našli

S výškou zliav opäť zavádzajú, nejaké reálne sme ale predsa len našli

20.08.2018 | biel

Pasca s lacnou spodnou bielizňou: Na tomto eshope sa už popálili mnohí

Internetový obchod so spodnou bielizňou sa už mesiace zatajuje pred zákazníkmi. Vopred uhradený tovar nedoručuje a výzvy na vrátenie peňazí trúfalo ignoruje. Šanca zákazníkov získať späť zaplatenú sumu však nie je stratená.

08.01.2018 | Lenka Sameková

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

Sezóna veľkých zliav začína koncom novembra takzvaným čiernym piatkom a končí počas prvých dní v novom roku. Možno niekto dostal koncoročné odmeny až teraz, prípadne chce investovať vianočné darčeky vo forme obálok na nákup nejakej techniky. Pár povianočných ozaj zlacnených produktov sa pre nich našlo.

03.01.2018 | Gazduj.sk

Šesť najväčších nástrah pri online nákupoch 4

Veľké zľavy, ale aj veľké podvody môžu na predvianočných nakupujúcich čakať nielen počas Black Friday. Keďže ľudia sa kvôli sviatkom dokážu „hecnúť“ k oveľa väčším nákupom, než aké robia počas roka, tento čas je sviatkom aj pre podvodníkov, nielen na uliciach, ale aj tých onlinových.

24.11.2017 | Martina Kláseková

Kam sa tento rok oplatí merať cestu za vianočnými nákupmi

Na to, koľko počas nákupov v okolitých krajinách miniete, vplýva hodnota výmenných kurzov a aj cenová hladina. Za vianočnými nákupmi sa tento rok oplatí vyraziť do Maďarska. Výhodne sa však dá nakúpiť aj v amerických e-shopoch.

22.11.2017 | Zuzana Kollárová

Platbu za nedodaný tovar možno reklamovať

Vianočný darček objednaný z obchodu na webe, zaplatený kartou online, čaká sa na kuriéra. No ten nechodí a nechodí. Telefón u obchodníka vyzváňa alebo je obsadený, na písomné otázky odpovedá stroho alebo vôbec. Stres zo straty peňazí stúpa. No zbytočne.

20.11.2017 | Martina Kláseková

Únia si posvieti na nepoctivé eshopy

Európski poslanci v utorok schválili celoúnijné pravidlá, ktoré by mali zvýšiť ochranu spotrebiteľov pri internetových nákupoch a rýchlejšie odhaliť nepoctivých predajcov.

15.11.2017 | Zuzana Kollárová

Košickej firme s kontroverznými eshopmi zatrhli podnikanie 1

Eseročke Iron Lady, ktorá už roky dlhuje zákazníčkam stovky eur, úrady konečne utiahli kohútik. Spoločnosť sa po dlhých rokoch vyhýbania spravodlivosti musí rozlúčiť s podnikaním. Bude to však stačiť?

14.07.2017 | Lenka Sameková

Česká inšpekcia vystríha pred eshopmi, ktoré sa tvária ako domáce

Česká obchodná inšpekcia (ČOI) varuje spotrebiteľov pred nákupom vo viacerých eshopoch na doménach s koncovkou „cz“, na ktorých sa nevyskytujú žiadne údaje o predávajúcom.

01.06.2017 | Gazduj.sk

Colné vyhlásenie pre zahraničné zásielky sa od mája vypĺňa po novom

Ak radi nakupujete cez internet v amerických či ázijských obchodoch, pripravte sa na novú formu colných papierov. Finančná správa tvrdí, že urýchlia komunikáciu s colným úradom.

11.05.2017 | Zuzana Kollárová

Na balíky už nemusíte vystáť rad, pošta ich doručí do žltých schránok

Slovenská pošta spustila tento týždeň novú službu. Namiesto čakania na kuriéra alebo zabíjania času v dlhých radách na pošte, si môžete nechať uložiť zásielku v takzvaných BalíkoBoxoch. Má to však určité obmedzenia.

25.04.2017 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.