Téma: Internetové obchody

Internetové obchody freeimages.com / kipcurry

Na balíky už nemusíte vystáť rad, pošta ich doručí do žltých schránok

Slovenská pošta spustila tento týždeň novú službu. Namiesto čakania na kuriéra alebo zabíjania času v dlhých radách na pošte, si môžete nechať uložiť zásielku v takzvaných BalíkoBoxoch. Má to však určité obmedzenia.

25.04.2017 | Zuzana Kollárová

Namiesto drahého šafranu dorazilo zákazníkom zafarbené lístie

Predajcovia potravín na sociálnych sieťach, bazároch a aukčných portáloch sa v Česku musia mať na pozore. Tamojšia inšpekcia podrobuje laboratórnym testom aj produkty ponúkané prostredníctvom inzerátov na internete. Predajkyňa z portálu Aukro.cz to podcenila.

20.03.2017 | Lenka Sameková

Klepli po prstoch internetovým obchodom, na pyramídové hry sú krátki 1

Boom internetového nakupovania výrazne pociťuje aj Európske spotrebiteľské centrum SR (ESC SR). Svedčí o tom väčšina sťažností, ktoré organizácia minulý rok dostala od spotrebiteľov na internetových predajcov. Skloňujú sa však medzi nimi aj kontroverzné pyramídové hry.

14.03.2017 | Lenka Sameková

V Česku skrachoval jeden z najväčších zľavových portálov

Na krku má veľké dlhy a hŕbu sťažností od zákazníkov, ktorí čakajú na vrátenie peňazí. Jeden z najväčších českých zľavových portálov NakupvAkci.cz to zabalil a pripravuje návrh na insolvenciu.

15.12.2016 | Gazduj.sk

Nakupujete darčeky cez internet? Zvážte, ako za ne zaplatíte

Rozhodli ste sa tento rok namiesto obiehania kamenných obchodov nakupovať vianočné darčeky cez internet? Môžete tak ušetriť čas a aj peniaze. No nákup spoza počítača či z mobilu má svoje riziká.

09.12.2016 | Zuzana Kollárová

Musí malá firma platiť za telefón a internet viac ako domácnosť? 2

Ivan je konateľom malej firmy a so Slovak Telekomom aktuálne rieši predĺženie zmluvy, ktorá pokrýva pevnú linku a internet. Z cenového prieskumu, ktorý si urobil na internete, mu vyšlo, že za tú istú službu by ako súkromná osoba platil podstatne menej.

22.11.2016 | Zuzana Kollárová

3 tipy ako nenaletieť internetovým podvodníkom 1

Na popularite internetového nakupovania sa priživujú aj pofidérni obchodníci, ktorých je niekedy náročné včas odhaliť a po zaplatení objednávky aj vystopovať. Poradíme, ako sa nepopáliť.

19.10.2016 | Romana@

Najvýhodnejšie PZP? Výpočet cez online kalkulačku šetrí čas aj peniaze

Inzercia | Poisťovne sa predbiehajú pri prezentácii svojich výhodných produktov a inovatívnych technológií. Nechať sa však nalákať reklamou tej či onej poisťovne môže byť zradné a nemusí znamenať, že ste získali pre svoje potreby práve najvýhodnejší produkt. Výnimkou nie je ani povinné zmluvné poistenie.

Sedem eshopov, ktorým sa radšej vyhnite (I. diel) 5
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Nakupovaním na internete sa dá ušetriť. Ak však naletíte podvodníkovi, môže vás to vyjsť draho. Prinášame prvý diel o internetových obchodoch, v ktorých neodporúčame nakupovať.

19.08.2016 | Spotrebiteľské Centrum - nezisková organizácia

Rio vymyslelo spôsob, ako vypiecť s fejkami olympijských suvenírov 2

Olympijské hry sú baštou pre imitátorov suvenírov, z ktorých tečie organizátorom nemalá časť tržieb. Usporiadatelia letných hier v Riu sa rozhodli v boji proti napodobeninám zvoliť menej agresívnu taktiku – imitátorom konkurujú outletovým oblečením.

18.08.2016 | Lenka Sameková

Nákupy v britských eshopoch vďaka referendu zlacneli 3

Briti sa v referende minulý týždeň vyslovili za odchod Spojeného kráľovstva z EÚ, čím sa nepriamo postarali o oslabenie svojej meny. Vďaka jej prepadu si zákazníci prepočítavajúci libry na eurá môžu dovoliť nakúpiť viac.

29.06.2016 | Lenka Sameková

Košické eshopy menia adresy a názvy, dlhy zákazníkom nesplácajú 2

Košická spoločnosť IRON Lady už roky dlhuje zákazníčkam peniaze za vrátený tovar. Ani pribúdajúce sťažnosti či pokuty od Slovenskej obchodnej inšpekcie ju neodradili od zakladania nových eshopov so spoločenskými šatami.

24.05.2016 | Lenka Sameková