Téma: Hypotéky

Hypotéky freeimages.com / Rubenjob

Ručenie pri hypotéke: Aké to prináša výhody a úskalia?

Ak nemáte dostatočný príjem na získanie hypotekárneho úveru, banka ponúkne možnosť prizvať do úverového vzťahu aj ručiteľa alebo ručiteľov. Najčastejšie žiadatelia o hypotekárny úver nájdu ručiteľov v najbližšej rodine ako sú rodičia, súrodenci, prípadne deti.

12.04.2017 | Gazduj.sk

Na zvýhodnenú hypotéku bude mať od apríla nárok viac žiadateľov 1

Hypotéka pre mladých bude od apríla dostupnejšia. Zvyšuje sa totiž príjmová hranica. Nárok na ňu budú mať tí mladí, ktorých priemerný príjem nepresiahne 1287 eur. Oproti súčasnej hranici je to nárast o 131,30 eura.

09.03.2017 | Zuzana Kollárová

Žiadateľom o hypotéku banky poriadne prevetrajú príjmy 7

Národná banka Slovenska (NBS) od marca sprísnila podmienky poskytovania hypoték. Banky v súčasnosti hľadajú spôsoby, ako naplniť nariadenia NBS a zároveň nastaviť podmienky, ktoré by príliš neznevýhodňovali žiadateľov o hypotéku. Isté je už to, že sa výrazne obmedzí dostupnosť hypoték.

07.03.2017 | Zuzana Kollárová

VÚB, Sberbank a Privatbanka zavádzajú od apríla nové cenníky 4

Ďalšie slovenské banky si povedali, že prišiel čas, aby prehodnotili to, koľko pýtajú od svojich klientov za svoje služby. Treba povedať, že tí si vo väčšine prípadov budú musieť priplatiť. Najväčšie zmeny sa týkajú zliav z poplatkov za balíky služieb.

17.02.2017 | Zuzana Kollárová

ČSOB, Fio banka a Tatra banka menia sadzobníky. Pozrite sa ako 2

Vo februári vstupujú do platnosti nové cenníky ČSOB, Fio banky a Tatra banky. Za čo si po novom priplatíte? Zostavili sme prehľad najdôležitejších zmien.

03.02.2017 | Zuzana Kollárová

Hitparáda najčítanejších článkov na Gazduj v roku 2016

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2017 | Gazduj.sk

Hypotéky s dlhou fixáciou - ako si medzi nimi vybrať? 3

Nič netrvá večne a tak aj súčasné nízke úrokové sadzby na hypotékach začínajú rásť. Prvou lastovičkou bola UniCredit Bank, ktorá od decembra zvyšuje sadzby na 5-, 7- a 10-ročné fixácie. Trojročnú zatiaľ ponechali na pôvodnej úrovni (od 1,19 %). UniCredit pritom patrí k bankám, ktoré medzi prvými ponúkali najnižšie sadzby.

30.12.2016 | Marek Jančík

Hypotéky v roku 2017: Také lacné a dostupné ako teraz už nebudú

Ak si plánujete budúci rok zobrať hypotéku, počítajte s prísnejšími podmienkami. Banky sa musia od 1. marca 2017 prispôsobiť pravidlám, ktoré im nadiktovala Národná banka SR.

12.12.2016 | Zuzana Kollárová

Podmienky pre hypotéky sa sprísnia. Komu sa oplatí poponáhľať?

Rok 2016 sa nesie v znamení ďalšieho rastu objemu poskytnutých hypotekárnych úverov, ako aj pomerne výrazného zníženia úrokových sadzieb. Je to spôsobené jednak nízkymi sadzbami Európskej centrálnej banky, ako aj novým zákonom, ktorý zjednodušil refinancovanie úverov.

06.12.2016 | Marek Jančík

6 dôvodov, prečo uprednostniť podnájom pred vlastným bývaním 12

Aj vy patríte medzi tých, ktorí sa rozhodujú, či ďalej platiť nájom alebo si zaobstarať vlastné bývanie? Nasledujúcich šesť faktov vás prinúti zamyslieť sa, prečo môže byť lepšie prikloniť sa k podnájmu.

07.11.2016 | Martin Császár

Od októbra stúpne limit na získanie hypotéky pre mladých

Od októbra sa opäť mení maximálna výška príjmu mladého človeka, ktorý žiada o zvýhodnenú hypotéku pre mladých. Príjmová hranica sa zvýši o viac ako 44 eur. Hypotéky pre mladých budú teda o čosi dostupnejšie.

28.09.2016 | Zuzana Kollárová

Na hypotéku s 5-ročnou fixáciou sa oplatilo počkať 1

Objemom poskytovaných úverov lámu banky tento rok na Slovensku rekordy. Nízke úrokové sadzby a takzvané Beblavého percento ovplyvnili aj preferovanú dĺžku fixácie úrokovej sadzby. Analytici z Finančnej hitparády vysvetľujú, prečo sa na hypotéku s najpreferovanejšou 5-ročnou fixáciou oplatilo čakať až doteraz.

26.08.2016 | Gazduj.sk