Téma: Hypotéky

Hypotéky freeimages.com / Rubenjob

Záznam do úverového registra môžete dostať aj za nesplácanie kreditky

Banka mi práve zamietla hypotekárny z dôvodu záznamu v úverovom registri. Avšak ja žiadny úver nemám a nikdy som nič nesplácal. Z času na čas sa mi stane, že nezaplatím načas faktúru od mobilného operátora. Ako je možné, že mi v banke tvrdia, že nemám čistý úverový register?

28.07.2017 | Gazduj.sk

Banky prepisovali cenníky, zdraželi najmä služby na pobočkách 1

Klienti OTP Banky, Poštovej banky, Sberbank, Prima Banky, UniCredit Bank, Tatra banky a Slovenskej sporiteľne by mali spozornieť. Od 1. júla vstupujú postupne do platnosti nové sadzobníky s upravenou výškou poplatkov. Niektoré narástli až dvojnásobne.

13.07.2017 | Zuzana Kollárová

Hypotéka pre mladých po novom: V čom spočívajú jej plusy a mínusy

Rezort financií predstavil tesne pred letnými prázdninami legislatívny návrh zmien v daňovej oblasti s dopadom na hypotéky pre mladých. Daňovníci splácajúci hypotekárny úver si budú môcť zahrnúť do daňových výdavkov 50 percent zo zaplatených úrokov, najviac však do výšky 400 eur za zdaňovacie obdobie.

10.07.2017 | Gazduj.sk

Štát úplne prekope pomoc mladým hypodlžníkom, dostanú menej

Štátna podpora úverov na bývanie by sa mala po rokoch zmeniť. Aj keď sú úvery na bývanie na Slovensku historicky najlacnejšie a banky ich úročia menej, než je priemer v eurozóne, štát svoju politiku podpory bývania roky nemenil. Hypotéky dotuje rovnako ako v čase, keď boli trojnásobne drahšie.

23.06.2017 | Gazduj.sk

Zvýhodnená hypotéka pre mladých bude od júla menej dostupná 1

Ak rozmýšľate nad hypotékou pre mladých, mali by ste vedieť, že už len do konca júna platí pre mladých historicky najvyššia hranica príjmu, a to 1 287 eur.

07.06.2017 | Zuzana Kollárová

Vyplatená exekúcia môže byť pre získanie hypotéky veľkou prekážkou

Vo februári som mal exekučné konanie, výsledkom ktorého bolo vyplatenie celej dlžnej sumy a príslušných trov. Teraz by som si chcel vybaviť hypotéku. Zistí banka, že bolo voči mne vedené exekučné konanie a schváli mi hypotekárny úver?

23.05.2017 | Gazduj.sk

Odklepnutú hypotéku nemusíte začať čerpať okamžite

Ak si vybavujete hypotekárny úver, nemusíte ho čerpať okamžite. V prípade kúpy nehnuteľnosti máte na to približne 7 mesiacov.

27.04.2017 | Gazduj.sk

Ručenie pri hypotéke: Aké to prináša výhody a úskalia?

Ak nemáte dostatočný príjem na získanie hypotekárneho úveru, banka ponúkne možnosť prizvať do úverového vzťahu aj ručiteľa alebo ručiteľov. Najčastejšie žiadatelia o hypotekárny úver nájdu ručiteľov v najbližšej rodine ako sú rodičia, súrodenci, prípadne deti.

12.04.2017 | Gazduj.sk

Na zvýhodnenú hypotéku bude mať od apríla nárok viac žiadateľov 1

Hypotéka pre mladých bude od apríla dostupnejšia. Zvyšuje sa totiž príjmová hranica. Nárok na ňu budú mať tí mladí, ktorých priemerný príjem nepresiahne 1287 eur. Oproti súčasnej hranici je to nárast o 131,30 eura.

09.03.2017 | Zuzana Kollárová

Žiadateľom o hypotéku banky poriadne prevetrajú príjmy 7

Národná banka Slovenska (NBS) od marca sprísnila podmienky poskytovania hypoték. Banky v súčasnosti hľadajú spôsoby, ako naplniť nariadenia NBS a zároveň nastaviť podmienky, ktoré by príliš neznevýhodňovali žiadateľov o hypotéku. Isté je už to, že sa výrazne obmedzí dostupnosť hypoték.

07.03.2017 | Zuzana Kollárová

VÚB, Sberbank a Privatbanka zavádzajú od apríla nové cenníky 4

Ďalšie slovenské banky si povedali, že prišiel čas, aby prehodnotili to, koľko pýtajú od svojich klientov za svoje služby. Treba povedať, že tí si vo väčšine prípadov budú musieť priplatiť. Najväčšie zmeny sa týkajú zliav z poplatkov za balíky služieb.

17.02.2017 | Zuzana Kollárová

ČSOB, Fio banka a Tatra banka menia sadzobníky. Pozrite sa ako 2

Vo februári vstupujú do platnosti nové cenníky ČSOB, Fio banky a Tatra banky. Za čo si po novom priplatíte? Zostavili sme prehľad najdôležitejších zmien.

03.02.2017 | Zuzana Kollárová