Téma: Hypotéky

Hypotéky freeimages.com / Rubenjob

Máte hypotéku? Nová daň vám predraží poistku 1

Pri hypotéke sa poisteniu nehnuteľnosti nedá vyhnúť

23.07.2018 | Martina Kláseková

Nové pravidlá pre úvery sa dajú obísť. Ako?

Aj keď v júli začnú platiť nové pravidlá pre posudzovanie žiadateľov o úver a banky začnú počítať s novým ukazovateľom dlhu k príjmu, zostane im jedna cestička, ako sa novým limitom vyhnúť

18.06.2018 | Gazduj.sk

Nebezpečne sa zadlžujeme. Ako udržať rodinné peniaze v pohode?

15 rád ako mať svoje financie v pohode

30.05.2018 | Gazduj.sk

NBS varuje pred podozrivou eseročkou

Oslovuje klientov s návrhom, aby jej poskytli peňažné prostriedky s cieľom ich zhodnotenia

30.04.2018 | Gazduj.sk

Veľké porovnanie hypoték 2

Vždy aktuálny prehľad úrokových sadzieb na klasické hypotekárne úvery v slovenských bankách. Zadaj základné parametre a hneď uvidíš, do ktorých bánk sa oplatí ísť vybavovať hypotéku.

Lacnejšie hypotéky pre mladých už v niektorých bankách nedostanete

Hypotéka pre mladých bude mať od nového roka výrazne horšie podmienky, čo sa týka úspory. Niektoré banky už prestali prijímať žiadosti o úver podľa doteraz platných pravidiel.

15.12.2017 | Marek Jančík

Mladí ľudia by mali radšej skúsiť podnájom ako prvé bývanie 2

Mladí ľudia by nemali podľahnúť tlaku a brať si lacný úver na svoje prvé bývanie. Lacné úvery nemusia vydržať z dlhodobého hľadiska. Povedal v piatok na tlačovej konferencii prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska (NARKS) Ján Palenčár počas realitnej konferencie v Bratislave.

08.12.2017 | Gazduj.sk

Kedy banka neakceptuje hodnotu nehnuteľnosti stanovenú znalcom

Kupujem byt v hodnote 100-tisíc eur. Chcel by som si zobrať 80-percentnú hypotéku, ale potrebujem, aby banka akceptovala kúpnu cenu. V akých prípadoch sa tak stane?

08.12.2017 | Gazduj.sk

S hypotékou pre mladých nečakajte na ďalší rok. Bude drahšia

Ak ešte nemáte 35 rokov a uvažujete o hypotéke pre mladých, mali by ste sa so žiadosťou poponáhľať. Štát totiž od januára zmenil podmienky štátneho príspevku pre mladých.

29.11.2017 | Zuzana Kollárová

Ako riešiť problémy so splácaním hypotéky, keď prídete o prácu

V práci som dostal výpoveď. Kým si nájdem novú prácu, to si vyžiada ešte nejaký čas. Za najväčší problém v tejto situácii považujem splácanie hypotekárneho úveru. Pravdepodobne nebudem vedieť splácať splátky hypotéky v súčasnej výške. Ako mám postupovať?

28.11.2017 | Gazduj.sk

Prehľad poplatkov: Banky opäť upratovali vo svojich cenníkoch 5

Nový rok začne až sedem bánk s novými cenníkmi. Znižujú počet operácií, ktoré sa robia priamo na pobočkách a zvyšujú poplatky za hotovostné vklady, výbery, vypisované prevodné príkazy či za spracovanie mincí pri vklade a výbere a výber peňazí z bankomatu.

16.11.2017 | Zuzana Kollárová

Hypotéka pre mladých bude od októbra dostupnejšia

Od budúceho mesiaca bude môcť zvýhodnenú hypotéku pre mladých získať viac žiadateľov. Maximálna príjmová hranica sa totiž posúva smerom nahor.

07.09.2017 | Zuzana Kollárová