Téma: Havarijné poistenie

Havarijné poistenie freeimages.com / branox

Pripravte sa na zdražovanie poistiek, nový odvod je schválený 6

Poisťovne odvádzajú v súčasnosti z povinného zmluvného poistenia (PZP) áut 8 percent. Od januára bude štát takýto odvod vyberať zo všetkých nových neživotných poistiek. To znamená, ak si poistíte napríklad dom, v novom roku vás poistka vyjde drahšie. Zmeny poslanci v utorok schválili v novele zákona o poisťovníctve.

23.11.2016 | Zuzana Kollárová

Klienti žalovali na poisťovne: Čo ich najviac vytáča 6

Kuriozity z prieskumu kvality poiťovní: Poisťovňa požadovala preskúmať zdravotný stav poisteného po jeho pohrebe. Alebo požadovala od klienta dokument, ktorý musí sama vystaviť, no jeho vystavenie klientovi odmietla.

20.07.2016 | Gazduj.sk

Nehoda v zahraničí: Ako z nej vyviaznuť s čo najmenšími škodami

Cestovanie na dovolenku vlastným autom má síce veľa výhod, ale aj rizík. Ľahko sa môžete stať účastníkom dopravnej nehody alebo sa dopustíte dopravného priestupku. Poradíme, ako sa na tieto situácie pripraviť.

15.07.2016 | Zuzana Kollárová

Ako sa nenechať okabAAAtiť a ukradnuté auto nezaplatiť dvakrát 26

Praktiky autobazáru AAA Auto sa pravidelne objavujú v médiách a internetových diskusiách. Najnovšie píše o prípade vlastných kolegov Denník N. Hoci text je poňatý ako prevencia na základe bezvýchodiskovej situácie, neznamená to, že nešťastní mladí ľudia už nemajú možnosť získať späť aspoň časť peňazí.

07.07.2016 | Ľubo Kačalka

Pozor na rušenie diaľkového uzamykania áut pred obchoďákmi

Predvianočné obdobie a s ním spojené preplnené parkoviská obchodných domov lákajú kriminálne skupiny, ktoré úmyselne rušia diaľkové uzamykanie áut. Vodičov na to upozorňuje Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

10.12.2015 | Gazduj.sk

Bez dokladov aj peňazí na dovolenke. Ako to riešiť?

Slovákovi na dovolenke v Taliansku ukradli spolu s inými dokladmi aj cestovný pas. Namiesto oddychu ho čakala tortúra vybavovania na úradoch. Najskôr strávil pol dňa na policajnej stanici.

10.08.2015 | Zuzana Kollárová

Nehoda v cudzine: Škodu na aute nestačí len nahlásiť

Dopravná nehoda nie je príjemná záležitosť. Ešte v nepríjemnejšej situácii sa môžete ocitnúť, ak sa vám stane v zahraničí. Čo máte robiť v takomto prípade?

22.07.2015 | Zuzana Kollárová

Prichádzajú nové pravidlá pre poistenie. V čom pomôžu spotrebiteľovi?

Európski poslanci tlieskajú novej dohode. Po dvoch rokoch diskusií sa im podarilo zhodnúť sa na pravidlách, ktoré by mali spotrebiteľov pri uzatváraní poistenia ochrániť pred niektorými praktikami a uľahčiť im porovnávanie poistiek.

08.07.2015 | Lenka Sameková

Sedem rád pre cestovateľov, ako sa vyhnúť hororu v zahraničí

Celý rok sa tešíte na dovolenku pri mori v zahraničí. A potom vám oddych skazí nečakaná udalosť: v cudzej krajine vám ukradnú kabelku s dokladmi a peniazmi alebo po dvoch dňoch pobytu potrebujete lekára. Na dovolenku ste odišli vlastným autom a hneď na druhý deň ste v cudzine havarovali. Čo robiť, keď sa ocitnete v cudzej krajine v takomto probléme?

08.08.2014 | Zuzana Kollárová

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.