Téma: Drobné stavby

Drobné stavby pixabay / susbany

Originálna búda pre psa so zateplením (nielen pre hipsteriérov)

Rôzne paletové konštrukcie sú dnes všeobecne veľkým trendom, či už v domácnosti, na záhrade alebo v moderných baroch. Ja som si však palety a príslušenstvo k nim vybral ako stavebný materiál skôr z ekonomických dôvodov.

14.11.2017 | Roman Ornst

Ako si vlastnoručne vykopať studňu. Ľahké ani rýchle to nebude 13

Potreba vody na polievanie záhrady ma donútila k rozbehnutiu vlastného projektu - kopaniu studne. Keďže okolo tejto témy panuje veľa mýtov, rozprávok, legiend a pseudoprávd, rozhodol som sa podeliť o vlastné skúsenosti.

17.12.2016 | Jozef Šebest

Finta na skladovanie suchých stavebných zmesí

Jeseň sa pomaly začína a treba sa pripraviť na horšie počasie. Ak si nestihol v lete dokončiť svoj stavebný projekt, možno ti zostali stavebné zmesi. Ak chceš pokračovať v práci na jar, netreba ich vracať predajcovi.

22.09.2016 | Jozef Šebest

Ako z odpadu vykúzliť ultra lacný zajačník

Okolnosti niekedy nútia k zvláštnym riešeniam. Napríklad, ak sa na dvore neplánovane objavia začiatkom januára králiky, ktoré potrebujú ubytovanie.

27.01.2016 | Jozef Šebest

O zmene farby balkóna či lodžie nemôžete rozhodovať sami 5

Ak chcete vytŕčať z davu, farbu balkóna z toho vynechajte. Môžete kvôli tomu skončiť na súde.

02.12.2015 | Hedviga Takáčová

Tipy na výber a udržiavanie zámkovej dlažby

Uvažujete o položení zámkovej dlažby? Odborník Milan Petruľák zo spoločnosti Premac zhrnul to najdôležitejšie, čo by vás pri jej výbere a udržiavaní malo zaujímať.

04.11.2015 | Gazduj.sk

Ako vyčistiť náhrobný kameň bez rizika poškodenia

Náhrobné kamene dostávajú v období Dušičiek zabrať. Neodborným čistením a smútočnými dekoráciami môžete kameň trvalo poškodiť. Ako sa tomu vyhnúť?

29.10.2015 | Lenka Sameková

Ako si postaviť záhradný domček s vegetačnou strechou 10

Záhradný domček sa dá svojpomocne skonštruovať a postaviť za cenu porovnateľnú s prefabrikovanými domčekmi z obchodov. Ja som sa rozhodol pre domček s moderným dizajnom a strechou, ktorá neuberá zo zelenej plochy v záhrade. Pokojne sa inšpirujte.

29.06.2015 | Peter Chlepko

Ako si vybrať záhradný domček a postaviť mu základy

Ak sa na záhrade kopí pracovné náradie tak, že v ňom strácate prehľad, je načase dopriať mu vlastný domov. Inšpirujte sa mojimi tipmi, ako si vybrať z ponuky záhradných domčekov a postaviť základy.

25.06.2015 | Peter Chlepko

Ako dostať zeminu na pozemok alebo z pozemku preč

Stavebná sezóna je v plnom prúde. Mnohí sa púšťajú do stavby vysnívaného domu, iní majú túto životnú etapu čerstvo za sebou a potrebujú doriešiť úpravy pozemku. Väčšinu z nás však vyhnala jar do záhrad, ktoré začíname pretvárať na svoj obraz. Stredobodom záujmu sa chtiac-nechtiac stáva zemina. Komodita, s ktorou by na prvý pohľad nemal byť žiadny problém. Skutočnosť je zložitejšia.

11.05.2015 | Andrea Medžová

Prestrešenie terasy je projekt na predĺžený víkend 2

Na juhu je jar už v plnom rozbehu a nastal čas dokončiť projekty, ktoré prerušila zima. Alebo začať nové. Pripraviť sa na horúce leto. Čo tak zakryť terasu pergolou? Koľko taká vec môže stáť?

18.03.2015 | Jozef Šebest

Koľko stojí a kedy sa vráti vlastná studňa 13

Nie každý rok je počasie také milosrdné, ako v roku 2014. Bol to jediný rok, pokiaľ moja krátka pamäť siaha, keď tráva neuschla počas celého vegetačného obdobia. Bez polievania.

10.03.2015 | Jozef Šebest