Téma: Dovolenka

Dovolenka pixabay.com / PublicDomainPictures

Dovolenka v Tatrách? Kde všade treba poistenie do hôr

Nielen skialpinizmus alebo zliezanie horských štítov, ale aj bežná turistika sa môže v slovenských horách zmeniť na nočnú moru. Prípadne hneď dvakrát. Najprv, keď sa stane nešťastie, a potom, keď príde vyúčtovanie za pomoc. Kým to prvé sa dá eliminovať zvýšenou opatrnosťou, na to druhé je dobré sa poistiť.

27.07.2018 | Jozef Andacký

Škaredá sprievodkyňa či zima v Paríži. Aké bizarnosti reklamujú dovolenkári

Cestovné kancelárie sa podelili o sťažnosti, nad ktorými sa aj im zastavoval rozum

25.07.2018 | Veronika Rajničová

Ako si požičať auto na dovolenku bez stresu (+5 rád, ktoré pomôžu) 1

Ako si spríjemniť cestovanie na dovolenke a aké výhody sa dajú využiť

18.07.2018 | Martina Kláseková

Za hotelové ubytovanie a jedlo v reštauráciách si priplatíme

Niektorí zamestnanci si od 1. mája polepšili na výplatnej páske

12.07.2018 | Gazduj.sk

Končí vám platnosť cestovného pasu? Teraz ho vybavíte najrýchlejšie 1

Ministerstvo vnútra SR (MV SR) upozorňuje, že s blížiacim sa koncom zimy prichádza na oddelenia dokladov takzvaná pasová sezóna, ktorá trvá až do konca prázdnin. To znamená, že ak si cestovné doklady začnú ľudia vybavovať až cez pasovú sezónu, na oddeleniach dokladov či v klientskych centrách si počkajú oveľa dlhšie ako teraz. TASR informoval Tlačový odbor MV SR.

03.02.2018 | Gazduj.sk

Diaľničné známky v Európe v roku 2018 - prehľad cien 3

Rakúske diaľničné nálepky opäť zdraželi, vodičom však už nemusia zavadzať na prednom skle. Na výber sú totiž prvýkrát aj elektronické známky. Novinky pripravilo pre vodičov aj Bulharsko či Rumunsko, ktoré výrazne zosekalo ceny.

13.12.2017 | Lenka Sameková

TOP 10 turistických destinácii na budúci rok podľa Lonely Planet

Cestovatelia, ale aj turistické destinácie čakajú každoročne vždy s istou dávkou zvedavosti na november. Vtedy zverejňuje vydavateľ cestovateľských bedekrov Lonely Planet rebríček Top trendových destinácií na ďalší rok. Kritériá, podľa čoho ho autori zostavujú, nikto nepozná, ale v cestovateľskom svete je to sledovaná udalosť.

11.12.2017 | Gazduj.sk

Tipy pre dovolenkárov, ktorí sa chystajú do Chorvátska autom

Aj tohtoročnú sezónu smerujú k Jadranskému moru tisícky turistov vlastnými autami. Ak medzi nich patríte, nasledujúce tipy by ste si určite mali založiť do cestovnej príručky.

14.07.2017 | Zuzana Kollárová

Úraz na dovolenke vám môže zruinovať rozpočet

Aj keď si chce každý na dovolenke hlavne oddýchnuť a choroba je to posledné, čo si pri nej predstaví, na túto možnosť treba myslieť dopredu. A nielen pri príprave základnej lekárničky, ktorá môže pomôcť pri najľahších formách bežných ochorení.

12.07.2017 | Martina Kláseková

5 praktických tipov, ako sa dá ušetriť na elektrine 2
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Inzercia | Faktúra za elektrinu je každoročným strašiakom mnohých domácností. S modernými spotrebičmi to tak už nemusí byť. Nové funkcie vám ušetria energiu aj veľa nervov. Inšpirujte sa tipmi od Barbary Vopaleckej, produktovej špecialistky zo Stredoslovenskej energetiky.

07.07.2017 | PR servis

Nelezte do vody, ktorú si vyhliadli labute, radia hygienici

Priehľadná voda, z ktorej sa nešíri odpudzujúci zápach, ešte nie je zárukou toho, že si z nej nič neodnesiete. Ak sa chcete vyhnúť zdravotným komplikáciám, mali by ste si dobre obzrieť nielen vodnú hladinu, ale aj okolie, ktoré ju obklopuje.

23.06.2017 | Lenka Sameková

Aktualizované: Hygienici zmerali kvalitu vôd, ktoré lákajú na kúpanie 2

Návštevnosti slovenských jazier, štrkovísk a priehrad nahrávajú nielen horúčavy, ale aj slušná kvalita vody. V porovnaní s minulou sezónou rozdali hygienici výborné hodnotenie väčšiemu množstvu vodných plôch.

20.06.2017 | Lenka Sameková