Téma: Dovolenka

Dovolenka pixabay.com / PublicDomainPictures

Od piatka sa na letiskách sprísnia kontroly, počítajte s dlhším čakaním

Na slovenských medzinárodných letiskách a aj hraničných priechodoch s Ukrajinou sa spustia kontroly všetkých cestujúcich prekračujúcich schengenskú hranicu. Nové pravidlá vstupujú do platnosti od piatka 7. apríla 2017.

06.04.2017 | Gazduj.sk

Občerstvenie nie je ospravedlnením za meškanie letu kvôli poruche 1

Mešká vám let viac ako tri hodiny z dôvodu technickej poruchy na lietadle? Nedajte sa odbiť bagetou.

16.03.2017 | Lenka Sameková

Lyžovanie s následkami: Za aké škody zodpovedá správca svahu

Na zjazdovkách vzniká množstvo nepredvídateľných situácií, pred ktorými lyžiarov neochráni ani bezpečná a ohľaduplná jazda. Naťahovačky medzi poškodenými a lyžiarskymi strediskami niekedy zájdu tak ďaleko, že spor musia rozseknúť súdy.

15.02.2017 | Lenka Sameková

Ikea prepláca plážové ležadlá, v ktorých si zákazníci privreli prsty

Nábytkársky reťazec vyzýva zákazníkov, aby mu vrátili plážové ležadlá. Opätovným zložením konštrukcie si totiž môžu privodiť zranenia. Zvolávaciu akciu spustili sťažnosti zákazníkov z piatich krajín.

24.01.2017 | Gazduj.sk

Na čo si dať pozor pred lyžovačkou v zahraničí 4

Bez prilby a s cestovným poistením k platobnej karte na zahraničných svahoch veľa riskujete. Úraz na zjazdovke vám môže zruinovať nielen zdravie, ale aj peňaženku.

28.12.2016 | Zuzana Kollárová

Slovensko hlási tri prípady nákazy zikou, šíri sa aj pohlavne

Neliečiteľný vírus zika si priniesli na Slovensko zo zahraničia doposiaľ traja nakazení. Hygienici apelujú na dodržiavanie ochranného režimu aj po návrate z rizikových oblastí. Zikou sa totiž možno nakaziť aj nechráneným pohlavným stykom.

02.09.2016 | Lenka Sameková

Drahý pozdrav z Rakúska: Proti fotografii z radaru môžete namietať 6

Vrátili ste sa domov autom z dovolenky v zahraničí a o niekoľko týždňov na to ste dostali rozhodnutie od rakúskej polície o uložení pokuty, hoci vás žiadny policajt na ceste nezastavil? Poradíme, kedy sa oplatí namietať proti fotografii z radaru.

11.08.2016 | Zuzana Kollárová

Taliani rozdávajú pokuty za opustené ležadlá a osušky na plážach

Talianske úrady od Toskánska po Sardíniu môžu potrestať dovolenkárov, ktorí zaberajú najlepšie miesta na verejných plážach tak, že si tam cez noc nechajú napríklad osušku alebo ležadlo. Opustené predmety vracajú pod podmienkou zaplatenia vysokej pokuty.

09.08.2016 | Gazduj.sk

Ako riešiť pokazenú dovolenku s cestovkou

Namiesto služieb all inclusive len polpenzia, zo sľubovaného výhľadu na more pohľad na múr protiľahlého hotela a v izbe, ktorá mala byť klimatizovaná, sa idete uvariť. To je len zlomok problémov, ktoré môžu pokaziť draho zaplatenú dovolenku. Ako to riešiť?

29.07.2016 | Zuzana Kollárová

Cestovke Hechter Slovakia inšpekcia stopla predaj zájazdov

Slovenská obchodná inšpekcia nariadila cestovnej kancelárii zastavenie nekalej obchodnej praktiky spočívajúcej v uzatváraní zmlúv o obstaraní zájazdu na predaj vlastných zájazdov a v uvádzaní informácie, že firma disponuje prostredníctvom poistnej zmluvy poistením pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

26.07.2016 | Gazduj.sk

Dovolenkové suveníry, s ktorými si môžete zarobiť na problém 1

Hoci v EÚ platí voľný pohyb tovarov, niektoré druhy živočíchov či rastlín podliehajú prísnej kontrole pohybu medzi štátmi. Návrat z dovolenky vám môžu skomplikovať aj také suveníry, o ktorých by ste netušili, že sú zakázané.

22.07.2016 | Zuzana Kollárová

Nehoda v zahraničí: Ako z nej vyviaznuť s čo najmenšími škodami

Cestovanie na dovolenku vlastným autom má síce veľa výhod, ale aj rizík. Ľahko sa môžete stať účastníkom dopravnej nehody alebo sa dopustíte dopravného priestupku. Poradíme, ako sa na tieto situácie pripraviť.

15.07.2016 | Zuzana Kollárová