Téma: Dovolenka

Dovolenka pixabay.com / PublicDomainPictures

Spojené štáty nepúšťajú turistov na Kubu, varuje ministerstvo

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí upozorňuje, že federálne predpisy Spojených štátov amerických zakazujú ich občanom ako aj cudzincom cestovanie na Kubu za účelom turistiky. Zákaz sa vzťahuje na každého, kto sa nachádza v Spojených štátoch.

12.08.2017 | Gazduj.sk

Ľudia sa sťažujú na O2. Strháva im poplatky za roaming aj v krajinách únie

Európska regulácia cien roamingu pre zákazníkov s dátovými paušálmi zrušila dovtedy vysoké poplatky za používanie internetu v krajinách únie.

02.08.2017 | Gazduj.sk

Ako sa vyhnúť slovinským diaľničným poplatkom cestou do Chorvátska

Chorvátsko je jednou z najnavštevovanejších destinácií, čo sa týka slovenských dovoleniek v zahraničí. Lieta tam málokto, autobusmi už ide viac dovolenkárov. Ale naozaj veľká časť národa sa presúva vlastným autom.

01.08.2017 | Gazduj.sk

Používať mrazené jedlo neuvedené v menu je v Taliansku trestné

Skladovať v reštaurácii mrazené jedlo sa rovná podvodu, pokiaľ v menu nie je výslovne uvedené, že jedlo nie je čerstvé. Rozhodol o tom taliansky vrchný súd.

31.07.2017 | Gazduj.sk

Príliš dlhá dovolenka nemá zmysel

Ľudský mozog má tendenciu si spomenúť len na zážitky, ktoré sú nové a vymykajú sa stereotypu. Podľa psychológa a behaviorálneho ekonóma Daniela Kahnemana, ak sa príbeh vášho života v priebehu času nezmení, je menej pravdepodobné, že si zapamätáme určité detaily.

26.07.2017 | Gazduj.sk

Aké veľké „vreckové" si treba pred dovolenkou rezervovať na účte 1

Aj keď si dovolenkári väčšinou uhradia ubytovanie, dopravu a často i stravu vopred, aj tak v zahraničí míňajú ďalšie peniaze. Analytici Poštovej banky zisťovali, kde a koľko zaplatili dovolenkári kartou vlani a na základe zozbieraných údajov vypočítali priemernú sumu, ktorú by si mali výletníci pripraviť na účte.

18.07.2017 | Martina Kláseková

Tipy pre dovolenkárov, ktorí sa chystajú do Chorvátska autom

Aj tohtoročnú sezónu smerujú k Jadranskému moru tisícky turistov vlastnými autami. Ak medzi nich patríte, nasledujúce tipy by ste si určite mali založiť do cestovnej príručky.

14.07.2017 | Zuzana Kollárová

Úraz na dovolenke vám môže zruinovať rozpočet

Aj keď si chce každý na dovolenke hlavne oddýchnuť a choroba je to posledné, čo si pri nej predstaví, na túto možnosť treba myslieť dopredu. A nielen pri príprave základnej lekárničky, ktorá môže pomôcť pri najľahších formách bežných ochorení.

12.07.2017 | Martina Kláseková

Kde sa cestou k moru oplatí natankovať? Talianskym pumpám sa vyhnite

Turisti, ktorí mieria autom do Chorvátska, môžu očakávať, že na Jadrane natankujú benzín v priemere o 3 centy na liter lacnejšie ako na Slovensku. Priemerná cena nafty je vyššia o 5 centov.

11.07.2017 | Gazduj.sk

Ako vyberať v cudzine hotovosť lacnejšie

Okrem nevyhnutného predpokladu, že karta musí byť platná, je dobré uistiť sa, ktoré služby s ňou súvisiace má klient v balíčku aj v zahraničí. A najmä či môže kartou platiť u obchodníkov bez obmedzenia.

06.07.2017 | Gazduj.sk

Ministerstvo upozorňuje turistov na európske krajiny, v ktorých hrozia útoky

Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) aktualizovalo cestovné odporúčania pre viacero krajín, medzi nimi i európske štáty, konkrétne Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Belgicko a Taliansko. Pre všetky štyri krajiny platí stupeň odporúčania 1, teda upozornenie, respektíve varovanie.

03.07.2017 | Gazduj.sk

Rím vyháňa vyprahnutých turistov z fontán, mastné pokuty nezaberajú

Je parné popoludnie, deň ako stvorený na kúpanie. Vtom si Mario Messina všimne niekoľkých turistov pohybujúcich sa nebezpečne blízko tyrkysovej vody a päťkrát krátko pískne na píšťaľku. „Poďte dole,“ hovorí smerom k žene, ktorá sa nakláňa cez okraj a skúša teplotu vody.

01.07.2017 | Gazduj.sk