Téma: Dovolenka

Dovolenka pixabay.com / PublicDomainPictures

Za fajčenie na populárnych thajských plážach už hrozí väzenie

Thajsko zavádza zákaz fajčenia na viacerých plážach naprieč krajinou. Za porušenie bude previnilcom hroziť až rok za mrežami alebo pokuta do výšky 10-tisíc bahtov (255 eur).

11.10.2017 | Gazduj.sk

Lyžovanie opäť zdražie. TMR uverejnil nové ceny skipasov

Najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku zvýšia ceny skipasov pri pokladniach. Lyžiari v porovnaní s predchádzajúcou sezónou však ušetria pri včasnom nákupe permanentky na vernostnú kartu cez internet.

10.10.2017 | Gazduj.sk

Toto sú najlepšie wellness hotely na Slovensku

Keď sa Slováci vyberú na krátku dovolenku, alebo predĺžený víkend na Slovensku, majú ju spojenú s vodou – buď v aquaparku, alebo v hoteli, kde preferujú, také ktoré majú wellness. Vyplynulo to z jedného prieskumu dovolenkového správania našincov.

09.10.2017 | Gazduj.sk

Dve české cestovky vyhlásili úpadok

České cestovné kancelárie Azur Reizen a Maxi Reisen, ktoré majú rovnakého vlastníka, oznámili v pondelok prostredníctvom svojich webov úpadok. Uviedol to portál Novinky.cz.

12.09.2017 | Gazduj.sk

Spojené štáty nepúšťajú turistov na Kubu, varuje ministerstvo

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí upozorňuje, že federálne predpisy Spojených štátov amerických zakazujú ich občanom ako aj cudzincom cestovanie na Kubu za účelom turistiky. Zákaz sa vzťahuje na každého, kto sa nachádza v Spojených štátoch.

12.08.2017 | Gazduj.sk

Ľudia sa sťažujú na O2. Strháva im poplatky za roaming aj v krajinách únie

Európska regulácia cien roamingu pre zákazníkov s dátovými paušálmi zrušila dovtedy vysoké poplatky za používanie internetu v krajinách únie.

02.08.2017 | Gazduj.sk

Ako sa vyhnúť slovinským diaľničným poplatkom cestou do Chorvátska

Chorvátsko je jednou z najnavštevovanejších destinácií, čo sa týka slovenských dovoleniek v zahraničí. Lieta tam málokto, autobusmi už ide viac dovolenkárov. Ale naozaj veľká časť národa sa presúva vlastným autom.

01.08.2017 | Gazduj.sk

Používať mrazené jedlo neuvedené v menu je v Taliansku trestné

Skladovať v reštaurácii mrazené jedlo sa rovná podvodu, pokiaľ v menu nie je výslovne uvedené, že jedlo nie je čerstvé. Rozhodol o tom taliansky vrchný súd.

31.07.2017 | Gazduj.sk

Príliš dlhá dovolenka nemá zmysel

Ľudský mozog má tendenciu si spomenúť len na zážitky, ktoré sú nové a vymykajú sa stereotypu. Podľa psychológa a behaviorálneho ekonóma Daniela Kahnemana, ak sa príbeh vášho života v priebehu času nezmení, je menej pravdepodobné, že si zapamätáme určité detaily.

26.07.2017 | Gazduj.sk

Aké veľké „vreckové" si treba pred dovolenkou rezervovať na účte 1

Aj keď si dovolenkári väčšinou uhradia ubytovanie, dopravu a často i stravu vopred, aj tak v zahraničí míňajú ďalšie peniaze. Analytici Poštovej banky zisťovali, kde a koľko zaplatili dovolenkári kartou vlani a na základe zozbieraných údajov vypočítali priemernú sumu, ktorú by si mali výletníci pripraviť na účte.

18.07.2017 | Martina Kláseková

Tipy pre dovolenkárov, ktorí sa chystajú do Chorvátska autom

Aj tohtoročnú sezónu smerujú k Jadranskému moru tisícky turistov vlastnými autami. Ak medzi nich patríte, nasledujúce tipy by ste si určite mali založiť do cestovnej príručky.

14.07.2017 | Zuzana Kollárová

Úraz na dovolenke vám môže zruinovať rozpočet

Aj keď si chce každý na dovolenke hlavne oddýchnuť a choroba je to posledné, čo si pri nej predstaví, na túto možnosť treba myslieť dopredu. A nielen pri príprave základnej lekárničky, ktorá môže pomôcť pri najľahších formách bežných ochorení.

12.07.2017 | Martina Kláseková