Téma: Dovolenka

Dovolenka pixabay.com / PublicDomainPictures

Koniec roamingových poplatkov? Operátori v tom nemajú jasno

Deň D sa blíži. Od polovice júna by v EÚ nemali platiť žiadne roamingové poplatky. V praxi by to malo znamenať asi to, že ak od 15. júna vycestujete do krajiny EÚ, nebudete sa musieť báť vysokých cien za poplatky za telefón. Váš operátor vám nebude môcť naúčtovať za telefonovanie v zahraničí viac ako doma.

23.05.2017 | Zuzana Kollárová

Ako ušetriť na dovolenke? Otehotnite

Európa starne, detí sa rodí čoraz menej. Čo s tým? Riešenia by pravdepodobne mali hľadať „tí hore“ v sociálnej politike. Kým sa tak stane, sú tu súkromné iniciatívy.

16.05.2017 | Gazduj.sk

Tipy na letnú dovolenku bez davov turistov

Na úvod jedna možno nie potešujúca správa. Ak sa chystáte na rodinnú dovolenku k moru cez školské prázdniny a vaším vysnívaným cieľom nie je Turecko či Tunisko, mali by ste ju mať už dávno objednanú.

15.05.2017 | Gazduj.sk

Jedlo v lietadle? Na servírovanie čaká aj päť dní

Známy britský šéfkuchár Gordon Ramsay upozornil, že by jedlo na palube lietadla nikdy nejedol. Vie prečo, jedlo určené na podávanie počas letov sám roky pripravoval. Pokrmy sa varia vo veľkom a často tak, aby vydržali v chladničke takmer celý týždeň.

04.05.2017 | Gazduj.sk

Eldoráda pre zlodejov: Na ktorých miestach v zahraničí treba byť ostražitý

Kde sa turisti najviac obávajú kriminality? Existujú neslávne známe miesta, ako je venezuelský Caracas alebo juhoafrické Kapské Mesto, kam však zase toľko turistov nejazdí, napísal novozélandský portál Stuff.co.nz. A potom sú miesta, ktoré turistov priťahujú – a s nimi aj zlodejov.

24.04.2017 | Gazduj.sk

Od piatka sa na letiskách sprísnia kontroly, počítajte s dlhším čakaním

Na slovenských medzinárodných letiskách a aj hraničných priechodoch s Ukrajinou sa spustia kontroly všetkých cestujúcich prekračujúcich schengenskú hranicu. Nové pravidlá vstupujú do platnosti od piatka 7. apríla 2017.

06.04.2017 | Gazduj.sk

Občerstvenie nie je ospravedlnením za meškanie letu kvôli poruche 1

Mešká vám let viac ako tri hodiny z dôvodu technickej poruchy na lietadle? Nedajte sa odbiť bagetou.

16.03.2017 | Lenka Sameková

Lyžovanie s následkami: Za aké škody zodpovedá správca svahu

Na zjazdovkách vzniká množstvo nepredvídateľných situácií, pred ktorými lyžiarov neochráni ani bezpečná a ohľaduplná jazda. Naťahovačky medzi poškodenými a lyžiarskymi strediskami niekedy zájdu tak ďaleko, že spor musia rozseknúť súdy.

15.02.2017 | Lenka Sameková

Ikea prepláca plážové ležadlá, v ktorých si zákazníci privreli prsty

Nábytkársky reťazec vyzýva zákazníkov, aby mu vrátili plážové ležadlá. Opätovným zložením konštrukcie si totiž môžu privodiť zranenia. Zvolávaciu akciu spustili sťažnosti zákazníkov z piatich krajín.

24.01.2017 | Gazduj.sk

Na čo si dať pozor pred lyžovačkou v zahraničí 4

Bez prilby a s cestovným poistením k platobnej karte na zahraničných svahoch veľa riskujete. Úraz na zjazdovke vám môže zruinovať nielen zdravie, ale aj peňaženku.

28.12.2016 | Zuzana Kollárová

Slovensko hlási tri prípady nákazy zikou, šíri sa aj pohlavne

Neliečiteľný vírus zika si priniesli na Slovensko zo zahraničia doposiaľ traja nakazení. Hygienici apelujú na dodržiavanie ochranného režimu aj po návrate z rizikových oblastí. Zikou sa totiž možno nakaziť aj nechráneným pohlavným stykom.

02.09.2016 | Lenka Sameková

Drahý pozdrav z Rakúska: Proti fotografii z radaru môžete namietať 6

Vrátili ste sa domov autom z dovolenky v zahraničí a o niekoľko týždňov na to ste dostali rozhodnutie od rakúskej polície o uložení pokuty, hoci vás žiadny policajt na ceste nezastavil? Poradíme, kedy sa oplatí namietať proti fotografii z radaru.

11.08.2016 | Zuzana Kollárová