Téma: Dovolenka

Dovolenka pixabay.com / PublicDomainPictures

Odchádzate na dovolenku? Vypnite spotrebiče zo siete
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Inšpirujte sa praktickými radami ako môžete šetriť energiami vo vašej domácnosti aj počas dovolenky.

Nelezte do vody, ktorú si vyhliadli labute, radia hygienici

Priehľadná voda, z ktorej sa nešíri odpudzujúci zápach, ešte nie je zárukou toho, že si z nej nič neodnesiete. Ak sa chcete vyhnúť zdravotným komplikáciám, mali by ste si dobre obzrieť nielen vodnú hladinu, ale aj okolie, ktoré ju obklopuje.

23.06.2017 | Lenka Sameková

Aktualizované: Hygienici zmerali kvalitu vôd, ktoré lákajú na kúpanie 2

Návštevnosti slovenských jazier, štrkovísk a priehrad nahrávajú nielen horúčavy, ale aj slušná kvalita vody. V porovnaní s minulou sezónou rozdali hygienici výborné hodnotenie väčšiemu množstvu vodných plôch.

20.06.2017 | Lenka Sameková

Od štvrtka zaniknú roamingové poplatky. Operátori zverejnili ponuky

Od 15. júna vám nehrozí, že v krajinách EÚ prevoláte a presurfujete oveľa viac peňazí ako doma. V EÚ, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande si budú operátori účtovať rovnaké ceny ako doma.

14.06.2017 | Zuzana Kollárová

Prerušenie diplomatických stykov s Katarom môžu pocítiť dovolenkári

Pre prerušenie diplomatických stykov niektorých arabských štátov s Katarom sú od 6. júna uzatvorené všetky pozemné, námorné a letecké hraničné priechody medzi týmito štátmi na jednej strane a Katarom na strane druhej.

07.06.2017 | Gazduj.sk

Európsky preukaz negarantuje bezplatné ošetrenie v cudzine 8

Dovolenku, na ktorú ste sa tešili celý rok, vám môže poriadne skomplikovať choroba alebo úraz. Čo vás môže ochrániť od nepríjemností a nečakaných výdavkov v zahraničí?

05.06.2017 | Zuzana Kollárová

V ktorých destináciách vyžmýkate stoeurovku lepšie ako doma

Kúpyschopnosť Slovákov sa zvyšuje a preto rastie aj záujem o drahšie európske destinácie ako Rakúsko, Švajčiarsko či Taliansko. UniCredit Bank sa pred tohtoročnou dovolenkovou sezónou pozrela na to, kde si za „slovenskú" stoeurovku môžeme dovoliť najviac.

31.05.2017 | Zuzana Kollárová

Dovolenka trochu inak. Vybrali sme tipy na letné cestovanie po Slovensku

Relax vo vlastnej krajine nie je pre väčšinu dovolenkujúcich našincov dovolenkou prvej voľby, teda tou hlavnou. Kratšie pobyty sú však čoraz populárnejšie. Veď aj podľa štatistík stúpa počet prenocovaní domácej klientely v slovenských hoteloch v percentách posledné roky dvojciferne.

29.05.2017 | Gazduj.sk

Hotovosť vs. karta: čím je výhodnejšie platiť v zahraničí? 2

Ak sa chystáte sa na dovolenku, pred cestou by ste si mali v prvom rade ujasniť, koľko hotovosti si zoberiete so sebou, aké poplatky a za čo vám banka môže účtovať. Veľa závisí od toho, či idete do krajiny EÚ alebo budete oddychovať mimo eurozóny.

29.05.2017 | Zuzana Kollárová

Koniec roamingových poplatkov? Operátori v tom nemajú jasno

Deň D sa blíži. Od polovice júna by v EÚ nemali platiť žiadne roamingové poplatky. V praxi by to malo znamenať asi to, že ak od 15. júna vycestujete do krajiny EÚ, nebudete sa musieť báť vysokých cien za poplatky za telefón. Váš operátor vám nebude môcť naúčtovať za telefonovanie v zahraničí viac ako doma.

23.05.2017 | Zuzana Kollárová

Ako ušetriť na dovolenke? Otehotnite

Európa starne, detí sa rodí čoraz menej. Čo s tým? Riešenia by pravdepodobne mali hľadať „tí hore“ v sociálnej politike. Kým sa tak stane, sú tu súkromné iniciatívy.

16.05.2017 | Gazduj.sk

Tipy na letnú dovolenku bez davov turistov

Na úvod jedna možno nie potešujúca správa. Ak sa chystáte na rodinnú dovolenku k moru cez školské prázdniny a vaším vysnívaným cieľom nie je Turecko či Tunisko, mali by ste ju mať už dávno objednanú.

15.05.2017 | Gazduj.sk