Téma: Domáce zvieratá

Domáce zvieratá freeimages.com / mattguddat

Psy v reštaurácii nemajú čo robiť, doplatiť na to môžu prevádzkovatelia

Môže ísť pes do reštaurácie, cukrárne, či kaviarne? V poslednom čase sme od viacerých psíčkarov počuli ponosy, že ich so štvornohým spoločníkom do týchto prevádzok nepustili, aj keď predtým tam pes neprekážal.

16.08.2017 | Gazduj.sk

Holandským farmám unikol do miliónov vajec prostriedok proti všiam 3

Holandské hydinárne majú na krku škandál obrovských rozmerov. Z desiatok fariem unikli do obehu stovky tisíc vajec kontaminovaných prostriedkom proti všiam, ktorý v potravinách nemá čo hľadať.

01.08.2017 | Lenka Sameková

Čipovanie psov už nebude dobrovoľné a z manéží zmiznú šelmy

Vyplýva to z novely zákona, ktorú pripravilo ministerstvo pôdohospodárstva. Súčasťou sú aj opatrenia zamerané proti množiteľom psov a zmena legislatívneho postavenia zvierat.

27.06.2017 | Gazduj.sk

Ako som zmajstroval akvárium za desatinu bežnej ceny

Medzi sviatkami starší syn neodbytne zatúžil po novom akváriu. Ibaže nové akvárium v rozumnej veľkosti pre začiatočníka (250 až 300 litrov) stojí od 1000 eur viac a použité asi polovicu. Takže som začal svoj „gerilový inžiniering“.

06.02.2017 | Jozef Šebest

Nové sliepky do chovu nezapadnú automaticky. Treba ich „predstaviť” 1

Takto pred rokom sme sa bavili o ekonomike chovu sliepok. Aby chov prosperoval, je nutné kŕdeľ pravidelne obmieňať. Sliepka najlepšie znáša v druhom a treťom roku života. Je preto vhodné vymieňať napríklad tretinu nosníc každý rok.

31.05.2016 | Jozef Šebest

Podvodníci kšeftujú na internete so šteňatami. Prezrádza ich taktika

Internetové fóra zaplavujú rozhorčené reakcie ľudí, ktorí už týždne čakajú na vytúžené zvieratko. Opakuje sa v nich ten istý scenár. Šanca, že sa dočkajú domáceho miláčika alebo aspoň vrátenia poslanej zálohy, je mizivá.

22.04.2016 | Lenka Sameková

Ako sa nestať otrokom zavýjajúceho psa u susedov 2

Z jednej strany múru miláčik rodiny, z druhej strany narušiteľ susedského spolunažívania. Ako sa vysporiadať so susedmi, ktorým je ukradnuté ako ich pes zvláda samotu?

24.03.2016 | Lenka Sameková

Kŕmidlo pre hydinu za jedno euro - je to možné?

Začína sa jarná sezóna odchovu hydiny, vajíčka sú už v liahňach a je čas uvažovať, ako sa postarať o kŕmenie hydiny v plnej sezóne. Jednou z možností je tubusové kŕmidlo.

12.03.2016 | Jozef Šebest

Ako z odpadu vykúzliť ultra lacný zajačník

Okolnosti niekedy nútia k zvláštnym riešeniam. Napríklad, ak sa na dvore neplánovane objavia začiatkom januára králiky, ktoré potrebujú ubytovanie.

27.01.2016 | Jozef Šebest

Prehľad cien: Koľko stoja vstupy do ZOO na Slovensku a v okolí

Zoologické záhrady zmenili za posledných 20 rokov nielen ceny, ale aj podobu. Nasťahovali sa do nich dinoparky, mreže klietok vystriedalo plexisklo, zábrany s elektrickým prúdom či vodou, ktoré sa zvieratá neodvážia prekročiť.

31.07.2015 | Lenka Sameková

12 tipov, ako prežiť horúčavy bez klímy 1

Tropické teploty sú náročnou skúškou nielen pre organizmus človeka, ale aj zvieraťa. Ak horúčavám nechceš podľahnúť, riaď sa nasledujúcimi tipmi.

23.07.2015 | Jozef Šebest

10 ekologických trikov pre zdravú záhradu

Zozbierali sme tipy, ktoré vyriešia záhradkárske problémy, zaručene ničomu neuškodia a navyše takmer nič nestoja.

06.05.2015 | Gazduj.sk