Téma: Domáce zvieratá

Domáce zvieratá freeimages.com / mattguddat

Čo robiť, aby sliepky pred Vianocami znášali alebo ako neprísť v zime o vajcia

Dlho som nechápal jarné preteky v čo najskoršom liahnutí kuriat. Ale tento rok som pochopil. Vaječná kríza mi otvorila tretie oko a začal som počítať.

20.12.2017 | Jozef Šebest

Originálna búda pre psa so zateplením (nielen pre hipsteriérov)

Rôzne paletové konštrukcie sú dnes všeobecne veľkým trendom, či už v domácnosti, na záhrade alebo v moderných baroch. Ja som si však palety a príslušenstvo k nim vybral ako stavebný materiál skôr z ekonomických dôvodov.

14.11.2017 | Roman Ornst

Ako som zmajstroval akvárium za desatinu bežnej ceny

Medzi sviatkami starší syn neodbytne zatúžil po novom akváriu. Ibaže nové akvárium v rozumnej veľkosti pre začiatočníka (250 až 300 litrov) stojí od 1000 eur viac a použité asi polovicu. Takže som začal svoj „gerilový inžiniering“.

06.02.2017 | Jozef Šebest

Nové sliepky do chovu nezapadnú automaticky. Treba ich „predstaviť” 1

Takto pred rokom sme sa bavili o ekonomike chovu sliepok. Aby chov prosperoval, je nutné kŕdeľ pravidelne obmieňať. Sliepka najlepšie znáša v druhom a treťom roku života. Je preto vhodné vymieňať napríklad tretinu nosníc každý rok.

31.05.2016 | Jozef Šebest

Podvodníci kšeftujú na internete so šteňatami. Prezrádza ich taktika

Internetové fóra zaplavujú rozhorčené reakcie ľudí, ktorí už týždne čakajú na vytúžené zvieratko. Opakuje sa v nich ten istý scenár. Šanca, že sa dočkajú domáceho miláčika alebo aspoň vrátenia poslanej zálohy, je mizivá.

22.04.2016 | Lenka Sameková

Ako sa nestať otrokom zavýjajúceho psa u susedov 7

Z jednej strany múru miláčik rodiny, z druhej strany narušiteľ susedského spolunažívania. Ako sa vysporiadať so susedmi, ktorým je ukradnuté ako ich pes zvláda samotu?

24.03.2016 | Lenka Sameková

Kŕmidlo pre hydinu za jedno euro - je to možné?

Začína sa jarná sezóna odchovu hydiny, vajíčka sú už v liahňach a je čas uvažovať, ako sa postarať o kŕmenie hydiny v plnej sezóne. Jednou z možností je tubusové kŕmidlo.

12.03.2016 | Jozef Šebest

Ako z odpadu vykúzliť ultra lacný zajačník

Okolnosti niekedy nútia k zvláštnym riešeniam. Napríklad, ak sa na dvore neplánovane objavia začiatkom januára králiky, ktoré potrebujú ubytovanie.

27.01.2016 | Jozef Šebest

Prehľad cien: Koľko stoja vstupy do ZOO na Slovensku a v okolí

Zoologické záhrady zmenili za posledných 20 rokov nielen ceny, ale aj podobu. Nasťahovali sa do nich dinoparky, mreže klietok vystriedalo plexisklo, zábrany s elektrickým prúdom či vodou, ktoré sa zvieratá neodvážia prekročiť.

31.07.2015 | Lenka Sameková

10 ekologických trikov pre zdravú záhradu

Zozbierali sme tipy, ktoré vyriešia záhradkárske problémy, zaručene ničomu neuškodia a navyše takmer nič nestoja.

06.05.2015 | Gazduj.sk

Čo robiť pri nájdení zatúlaného psa 2

V zimných mesiacoch sa odchytové stanice a útulky zapĺňajú rýchlejšie. Poradíme, ako postupovať pri nájdení túlavého psíka a ako sa vyhnúť skomplikovaniu jeho návratu k majiteľovi.

09.02.2015 | Lenka Sameková

Čo môže prenajímateľ bytu zakázať nájomcovi

Psíčkari a fajčiari sa pri hľadaní prenájmu zapotia. So štvornohým spoločníkom či tabakovým neduhom sa nemusia prenajímateľovi pred uzatvorením nájomnej zmluvy priznať. Ak však majiteľ, ktorý si nepraje v byte fajčiarov a domáce zvieratá, zistí, že nájomca porušil podmienky zmluvy, je to dôvod na okamžitú výpoveď z nájmu.

09.10.2014 | Lenka Sameková

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.