Téma: Dôchodok

Dôchodok freeimages.com / sqback

Z poistiek vo vybrakovanom Rapid life sa klientom ešte môžu ujsť peniaze. Ako na to? 2

Životná poisťovňa Rapid life, známa aj pod pôvodným názvom Prvá česko-slovenská poisťovňa, smeruje do bankrotu s niekoľkomiliónovou „sekerou“. Aj keď v nej neostal takmer žiadny majetok a ani peniaze, šanca, že sa klienti dostanú k odškodneniu, nie je úplne stratená.

19.07.2017 | Lenka Sameková

Štyri výhody 2. dôchodkového piliera, o ktorých by ste mali vedieť 13

Otázka dôchodkov je aktuálna a stále naliehavejšia. V tomto článku sa nebudeme zaoberať dôvodmi, či sporiť alebo nesporiť v druhom pilieri. Podľa môjho názoru to je nevyhnutné, najmä pri kategórii zárobkovo činných osôb do 40. roku života.

21.02.2017 | Martin Császár

Ako lepšie zhodnotiť investície v druhom pilieri 1

V týchto dňoch sporiteľom, ktorí sa zapojili do II. piliera, prichádzajú domov ich pravidelné ročné výpisy z osobných účtov. Mnoho ľudí výpisom nevenuje veľkú pozornosť, prípadne sú znechutení z nízkych výnosov.

16.02.2017 | Marek Jančík

Čo sa zmení v dôchodkoch v roku 2017 3

Dnes už je jasné, čo vláda pripravila pre penzistov. Už v decembri dostanú vianočný príspevok a príplatok k príspevku, od januára sa zavádza nový spôsob valorizácie penzií a chystá sa aj úprava dôchodkov staropenzistov.

22.09.2016 | Zuzana Kollárová

6 najčastejších dôvodov nespokojnosti s výnosmi finančných nástrojov 1

Asi to poznáte. Ten pocit, keď sa rozhodnete obmedziť v spotrebe a byť zodpovedný. Finančne zodpovedný voči sebe (rezerva, dôchodok), či voči iným (pre deti, na dovolenku). Odhodlali ste sa niečo odkladať bokom, sporiť alebo investovať s cieľom zväčšiť majetok. Výsledok alebo priebeh však nezodpovedá Vašim predstavám.

03.08.2016 | Martin Császár

Dobrá správa: O svojich úsporách v 2. pilieri bude môcť rozhodovať viac ľudí

Podľa navrhovanej novely bude môcť programový výber využiť každý, ktorý splní jedinú podmienku - že súčet všetkých jeho dôchodkov je vyšší, ako priemerný mesačný starobný dôchodok z prvého piliera.

02.08.2016 | Gazduj.sk

Študenti, chystáte sa brigádovať? Poradíme, na čo si treba dať pozor

Takmer 90 000 študentov v apríli brigádovalo. Tento počet ešte cez letné mesiace narastie. Sociálna poisťovňa upozorňuje, že študent nemá osobitné povinnosti voči Sociálnej poisťovni, plní ich jeho zamestnávateľ.

26.05.2016 | Zuzana Kollárová

Tri príklady, keď sa hypotéku oplatí splácať pomalšie 12

Hypotéka patrí k najlacnejším úverom. Existuje viacero situácií, keď je výhodnejšie nevyužiť všetky voľné zdroje na jej rýchlejšie splatenie, ale radšej si peniaze odložiť bokom.

11.03.2016 | Ľubo Kačalka

Ako ušetrí na dani pracujúci dôchodca 1

Penzisti si popri poberaní dôchodku často privyrábajú. Štát im môže vrátiť daň, ktorú im zo mzdy strhával zamestnávateľ. Podmienkou je, že si podajú daňové priznanie.

24.02.2016 | Zuzana Kollárová

15 rád ako sa starať o peniaze od najlepšieho slovenského ekonóma

Bačova finančná akadémia a jej rokmi overené pravidlá pre domáce financie.

02.11.2015 | Gazduj.sk

Pomôcka pre rozhodovanie, či vystúpiť alebo ostať v druhom pilieri

Prehľadná infografika výhodnosti druhého piliera a kalkulačka, pomocou ktorej si vypočítaš svoj približný budúci dôchodok.

13.03.2015 | Gazduj.sk