Téma: Diaľničné známky

Diaľničné známky kasico.sk

Ako sa vyhnúť slovinským diaľničným poplatkom cestou do Chorvátska

Chorvátsko je jednou z najnavštevovanejších destinácií, čo sa týka slovenských dovoleniek v zahraničí. Lieta tam málokto, autobusmi už ide viac dovolenkárov. Ale naozaj veľká časť národa sa presúva vlastným autom.

01.08.2017 | Gazduj.sk

Koniec zoškrabávaniu, Rakúsko konečne zavádza elektronické známky

Na rakúske diaľnice budú môcť vodiči od budúceho roka vyjsť aj bez diaľničnej známky na čelnom skle svojho vozidla. Rakúsky minister dopravy Jörg Leichtfried totiž predstavil elektronický registračný systém, vďaka ktorému sa budú môcť záujemcovia vylepovaniu známok na sklo úplne vyhnúť, informovala agentúra APA.

20.04.2017 | Gazduj.sk

Nemecká vláda schválila diaľničné mýto pre osobné autá

Vodiči osobných áut musia počítať s tým, že budú od roku 2018 alebo 2019 platiť za jazdu na nemeckých diaľniciach. Príslušný návrh na zavedenie mýtneho pre osobné vozidlá v stredu schválila nemecká vláda, informovalo na Twitteri ministerstvo dopravy.

25.01.2017 | Gazduj.sk

Hitparáda najčítanejších článkov na Gazduj v roku 2016

Nazbierali tisícky klikov a stovky zdieľaní na Facebooku. Prinášame vám prehľad toho najlepšieho, čo sa urodilo na Gazduj v minulom roku.

01.01.2017 | Gazduj.sk

Diaľničné známky v Európe v roku 2017 - prehľad cien 3

Motoristi si kvôli používaniu európskych diaľnic a rýchlostných ciest v roku 2017 nebudú musieť siahať hlbšie do vrecka. Diaľničné nálepky mierne zdražejú iba v Rakúsku a o pár dinárov stúpne aj mýtne v Srbsku. Nad nemeckým mýtom zatiaľ visí otáznik.

19.12.2016 | Lenka Sameková

EÚ odobrila Nemcom diaľničné mýto. Najviac si priplatia staré autá

Európska komisia Nemcom odklepla upravený plán na zavedenie mýtneho pre osobné autá v Nemecku. Oznámila to eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová po stretnutí s nemeckým ministrom dopravy Alexandrom Dobrindtom.

02.12.2016 | Gazduj.sk

Od novembra sa mení systém pokutovania za e-známky

Pokuta za jazdu bez platnej elektronickej diaľničnej známky sa od novembra zníži z 300 eur na 150 eur. Prevádzkovatelia motorových vozidiel do 3,5 tony zaplatia sto eur ak pokutu uhradia do pätnástich dní.

12.09.2016 | Zuzana Kollárová

Na čo sa pripraviť pred dovolenkou v Bulharsku 2

Najviac dovolenkárov zo Slovenska pritiahlo cez cestovné kancelárie minulý rok Bulharsko. Podľa Štatistického úradu tam vlani dovolenkovalo až 120-tisíc ľudí. Veľkým plusom tejto destinácie sú ceny nižšie ako u nás.

11.07.2016 | Zuzana Kollárová

Chorvátsko je bezpečné, má čisté more a cenovo vás nezruinuje

Júl a august je v krajine typický hustou premávkou. Ak nechcete uviaznuť v zápchach, vyhnite sa víkendovému cestovaniu.

06.07.2016 | Zuzana Kollárová

Fiasko s e-známkami má napraviť novela, pokuty budú polovičné 7

Vláda znížila obrovské pokuty, ktoré boli schválené v zákone o diaľničnej známke ešte za ministra dopravy Jána Počiatka. Vodiči, ktorí od februára jazdili načierno, by mali byť za chýbajúcu e-známku potrestaní na jeseň.

25.05.2016 | Zuzana Kollárová

Brusel by mal vysvetľovať dôvody pre stopnutie nemeckého mýta

Zahraniční vodiči môžu bezplatne využívať nemecké diaľnice aj tento rok. Spustenie mýta, ktoré bolo pôvodne načasované na január 2016, prekazila Európska komisia. Zaťaženie zahraničných vodičov považuje za diskriminačné opatrenie.

17.02.2016 | Gazduj.sk

Ako bez námahy odstrániť diaľničnú známku zo skla 2

Za 12 mesiacov na slnku a mraze sa diaľničná nálepka dokáže na prednom skle „usadiť“ tak, že jej odstránenie si žiada silné nervy.

11.01.2016 | Gazduj.sk