Téma: Čistiace prostriedky

Čistiace prostriedky freeimages.com / mzacha

Persil z Nemecka sa líši od nášho. Podľa výrobcu sú na príčine spotrebitelia 6

Spoločnosť Henkel odmieta tvrdenia českého ministerstva pôdohospodárstva, že jej prací prášok určený pre slovenský a český trh je menej účinný ako pre rakúsky či nemecký trh. Potvrdila, že zloženie práškov sa líši, avšak na príčine je podľa nej rozdielne spotrebiteľské správanie.

13.07.2017 | Gazduj.sk

Dajú sa vyčistiť disky na auto prostriedkom zo špajze? 3

Ponuka autokozmetiky a všelijakých prípravkov zjednodušujúcich prácu s autom je nekonečná ako… vesmír. Keďže som potreboval vypucovať staré disky z recyklovaného auta a nechcelo sa mi utrácať peniaze za drahé špeciálne prípravky, rozhodol som sa overiť si jeden domáci recept.

21.09.2016 | Jozef Šebest

10 rád, ako si poradiť pri upratovaní bez drahých prostriedkov

Prečo by sme mali míňať každý mesiac desiatky eur na čistiace prostriedky, keď mnohé z nich možno rýchlo a lacno vyrobiť doma? Inšpirujte sa radami, z ktorých viaceré poznali aj naše staré mamy.

10.06.2016 | Katka Jack

Ako vyčistiť bicykel bez drahých špeciálnych prostriedkov 4

Viete, koľko stoja špeciálne čistiace prostriedky na bicykle, ktoré odmastia len to, čo treba, a neuškodia dôležitým súčiastkám? Radšej ani nechcite vedieť. Existuje však jednoduchá a lacná alternatíva.

29.04.2016 | Gazduj.sk

Fotonávod: Ako vyčistiť šálku od čajových usadenín

Poznávacím znamením milovníkov čajov sú zájdené šálky. Ak nepatríte k čajovým fajnšmekrom, ktorí považujú čistenie usadenín za tabu, inšpirujte sa návodom, s ktorým šálkam prinavrátite pôvodný vzhľad.

16.03.2016 | Gazduj.sk

SÚŤAŽ: Hľadá sa overený recept na vyčistenie škvŕn od vína

Poznáš účinný recept, ktorý zaberá na škvrny od červeného vína a je silnejší ako pracie prostriedky?

10.03.2016 | Gazduj.sk

Ako bez námahy odstrániť diaľničnú známku zo skla 2

Za 12 mesiacov na slnku a mraze sa diaľničná nálepka dokáže na prednom skle „usadiť“ tak, že jej odstránenie si žiada silné nervy.

11.01.2016 | Gazduj.sk

Najlacnejší čistiaci roztok na okuliare 2

Načo míňať niekoľko eur za miniatúrnu fľaštičku s chemickým čističom alebo vlhčené utierky. Účinný čistiaci roztok si môžete namiešať aj doma. Prakticky zadarmo.

05.01.2016 | Gazduj.sk

Ako bez špeciálnych čističov oživiť striebro

Našli ste doma staršie strieborné dekorácie či príbor po babičke? Ak už časom stratili svoj lesk, netreba ich hneď vyhadzovať. Stačí jednoduchý trik s obyčajnou zubnou pastou a staré striebro sa ako šibnutím čarovného prútika zmení na nové.

23.12.2015 | Zuzana Mi

Ako vyčistiť náhrobný kameň bez rizika poškodenia

Náhrobné kamene dostávajú v období Dušičiek zabrať. Neodborným čistením a smútočnými dekoráciami môžete kameň trvalo poškodiť. Ako sa tomu vyhnúť?

29.10.2015 | Lenka Sameková

Ako vyčistiť vázu s úzkym hrdlom

Ide to aj bez špeciálnej kefky na čistenie fliaš.

28.10.2015 | Gazduj.sk

Tipy, s ktorými kabát vydrží viac ako jednu sezónu 1

Kabáty ľahko neokabátite. Ak sa o ne dôkladne nestaráte, nerátajte s tým, že si dlho udržia pôvodný vzhľad. John Paul Hodge z módneho salónu Bizarre Tailor radí ako predísť ich rýchlemu opotrebeniu.

27.10.2015 | Gazduj.sk