Téma: Cestovné poistenie

Cestovné poistenie freeimages.com / teslacoils

Dovolenka v Tatrách? Kde všade treba poistenie do hôr

Nielen skialpinizmus alebo zliezanie horských štítov, ale aj bežná turistika sa môže v slovenských horách zmeniť na nočnú moru. Prípadne hneď dvakrát. Najprv, keď sa stane nešťastie, a potom, keď príde vyúčtovanie za pomoc. Kým to prvé sa dá eliminovať zvýšenou opatrnosťou, na to druhé je dobré sa poistiť.

27.07.2018 | Jozef Andacký

Úraz na dovolenke? Pred poplatkami neochráni ani európsky preukaz zdravotného poistenia

Komplikovaná zlomenina s prevozom domov môže stáť až 50-tisíc eur

27.06.2018 | Gazduj.sk

Úraz na dovolenke vám môže zruinovať rozpočet

Aj keď si chce každý na dovolenke hlavne oddýchnuť a choroba je to posledné, čo si pri nej predstaví, na túto možnosť treba myslieť dopredu. A nielen pri príprave základnej lekárničky, ktorá môže pomôcť pri najľahších formách bežných ochorení.

12.07.2017 | Martina Kláseková

Európsky preukaz negarantuje bezplatné ošetrenie v cudzine 8

Dovolenku, na ktorú ste sa tešili celý rok, vám môže poriadne skomplikovať choroba alebo úraz. Čo vás môže ochrániť od nepríjemností a nečakaných výdavkov v zahraničí?

05.06.2017 | Zuzana Kollárová

Eldoráda pre zlodejov: Na ktorých miestach v zahraničí treba byť ostražitý

Kde sa turisti najviac obávajú kriminality? Existujú neslávne známe miesta, ako je venezuelský Caracas alebo juhoafrické Kapské Mesto, kam však zase toľko turistov nejazdí, napísal novozélandský portál Stuff.co.nz. A potom sú miesta, ktoré turistov priťahujú – a s nimi aj zlodejov.

24.04.2017 | Gazduj.sk

Na čo si dať pozor pred lyžovačkou v zahraničí 4

Bez prilby a s cestovným poistením k platobnej karte na zahraničných svahoch veľa riskujete. Úraz na zjazdovke vám môže zruinovať nielen zdravie, ale aj peňaženku.

28.12.2016 | Zuzana Kollárová

Problém s poistením má ďalšia cestovka - Sunflower Tours 6

Rozsiahla kontrolná akcia Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI) odhalila ďalšieho hriešnika bez poistenia – bratislavskú cestovnú kanceláriu, ktorá sprostredkováva predaj zájazdov pre poľskú spoločnosť.

12.08.2016 | Lenka Sameková

Klienti žalovali na poisťovne: Čo ich najviac vytáča 6

Kuriozity z prieskumu kvality poiťovní: Poisťovňa požadovala preskúmať zdravotný stav poisteného po jeho pohrebe. Alebo požadovala od klienta dokument, ktorý musí sama vystaviť, no jeho vystavenie klientovi odmietla.

20.07.2016 | Gazduj.sk

Nehoda v zahraničí: Ako z nej vyviaznuť s čo najmenšími škodami

Cestovanie na dovolenku vlastným autom má síce veľa výhod, ale aj rizík. Ľahko sa môžete stať účastníkom dopravnej nehody alebo sa dopustíte dopravného priestupku. Poradíme, ako sa na tieto situácie pripraviť.

15.07.2016 | Zuzana Kollárová

Cestovné poistenie: Na európsky preukaz sa nespoliehajte 5

Ošetrenie bez komerčného poistenia môže poriadne predražiť dovolenku aj v krajinách EÚ. Európsky preukaz zdravotného poistenia totiž neplatí u všetkých lekárov a nekryje niektoré náklady.

30.05.2016 | Zuzana Kollárová

Lyžovačka na Slovensku je tento rok opäť o niečo drahšia

Vianoce na blate odhryzli lyžiarskym strediskám najdrahšiu časť z koláča – vianočno-silvestrovskú sezónu. Kvôli nepriaznivému počasiu väčšina rezortov otvárala až začiatkom januára. Tohtoročná lyžovačka je nielen oneskorená, ale vo viacerých strediskách aj drahšia.

08.01.2016 | Lenka Sameková

Koľko stojí americký sen: Prehľad ponúk Work and Travel 2016 1

Agentúry spustili registráciu do programu pre nový rok. Ak chcete ušetriť, mali by ste sa prihlásiť čo najskôr. Ceny viacerých agentúr porastú už v decembri.

27.11.2015 | Anna Šovčíková

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.