Téma: Ceny nehnuteľností

Ceny nehnuteľností freeimages.com / Mattox

Tak prudko nerástli ceny bývania už desať rokov

Začiatkom roka zaznamenali krajiny EÚ v priemere najvýraznejšie zdraženie bývania od roku 2007

12.07.2018 | Gazduj.sk

Byt o tretinu lacnejšie? Dražby lákajú bežných kupujúcich

Aukcie nehnuteľností lákajú tisícky záujemcov o kúpu domu či bytu za zvýhodnenú cenu. Nabáda ich na to aj ľahký spôsob, ako sa do licitácie zapojiť

21.06.2018 | Gazduj.sk

Mladí ľudia by mali radšej skúsiť podnájom ako prvé bývanie 2

Mladí ľudia by nemali podľahnúť tlaku a brať si lacný úver na svoje prvé bývanie. Lacné úvery nemusia vydržať z dlhodobého hľadiska. Povedal v piatok na tlačovej konferencii prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska (NARKS) Ján Palenčár počas realitnej konferencie v Bratislave.

08.12.2017 | Gazduj.sk

Kedy banka neakceptuje hodnotu nehnuteľnosti stanovenú znalcom

Kupujem byt v hodnote 100-tisíc eur. Chcel by som si zobrať 80-percentnú hypotéku, ale potrebujem, aby banka akceptovala kúpnu cenu. V akých prípadoch sa tak stane?

08.12.2017 | Gazduj.sk

NBS varuje pred Poštovou spoločnosťou

Národná banka Slovenska (NBS) upozornila na to, že firma Poštová spoločnosť nemá žiadne oprávnenia na vykonávanie činnosti na finančnom trhu a nepodlieha ani jej dohľadu. Od firmy, ktorá sa špecializuje na obchod s nehnuteľnosťami so seniormi, sa dištancovala aj Poštová banka.

23.11.2017 | Martina Kláseková

Chyby v poistení nehnuteľnosti, na ktorých sa môžete popáliť 1

Nedostatky v poistných zmluvách vyplávajú na povrch často až po poistnej udalosti. Niektorí klienti napríklad zistia, že poistka nekryje riziko, ktoré by mala, alebo vyplatenie poistky stroskotá na zdanlivej maličkosti. Poradíme, ako tomu predísť.

24.03.2017 | Lenka Sameková

6 dôvodov, prečo uprednostniť podnájom pred vlastným bývaním 13

Aj vy patríte medzi tých, ktorí sa rozhodujú, či ďalej platiť nájom alebo si zaobstarať vlastné bývanie? Nasledujúcich šesť faktov vás prinúti zamyslieť sa, prečo môže byť lepšie prikloniť sa k podnájmu.

07.11.2016 | Martin Császár

Na apartmán či ateliér získate hypotéku ťažšie. Ale nemožné to nie je

Vďaka menšej rozlohe či výhodnejšej cene sa predovšetkým mladí ľudia pomerne často zameriavajú pri výbere nehnuteľnosti na ateliér alebo apartmán. Pri takýchto nehnuteľnostiach však banky vyžadujú vyššiu mieru spolufinancovania a zložité je aj získanie štátneho príspevku pre mladých.

05.08.2016 | Ľubo Kačalka

Ako neprísť na dražbe o dom a ešte zostať aj dlžníkom v banke

Jozef si od banky požičal 50-tisíc eur a založil nehnuteľnosť v hodnote 80-tisíc. Úver nesplácal, a tak napokon došlo k predaju nehnuteľnosti na dobrovoľnej dražbe. Prípad nášho čitateľa je len jedným z mnohých. Banky ako záložný veriteľ čoraz častejšie riešia nesplácanie hypoték návrhom dražby nehnuteľnosti.

16.05.2016 | Zuzana Kollárová

Vyrátajte si, akú cenu má váš byt

Inštitút finančnej politiky zverejnil kalkulačku, ktorá po zadaní základných vstupných charakteristík odhadne hodnotu bytu.

7 faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere pozemku 3

Nižšia cena stavebného pozemku často zvádza k ignorovaniu iných parametrov. Tie pritom môžu bývanie nielen znepríjemniť, ale aj predražiť.

02.03.2016 | Ľuboš Bojňanský

Trhliny v poistení nehnuteľnosti, ktoré vás môžu vyjsť draho

Takzvané podpoistenie je problém najmä starších zmlúv, no objaviť sa môže aj pri ochrane nehnuteľností založených pri hypotéke.

09.11.2015 | Ľubo Kačalka

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.