Téma: Ceny nehnuteľností

Ceny nehnuteľností freeimages.com / Mattox

Chyby v poistení nehnuteľnosti, na ktorých sa môžete popáliť 1

Nedostatky v poistných zmluvách vyplávajú na povrch často až po poistnej udalosti. Niektorí klienti napríklad zistia, že poistka nekryje riziko, ktoré by mala, alebo vyplatenie poistky stroskotá na zdanlivej maličkosti. Poradíme, ako tomu predísť.

24.03.2017 | Lenka Sameková

6 dôvodov, prečo uprednostniť podnájom pred vlastným bývaním 13

Aj vy patríte medzi tých, ktorí sa rozhodujú, či ďalej platiť nájom alebo si zaobstarať vlastné bývanie? Nasledujúcich šesť faktov vás prinúti zamyslieť sa, prečo môže byť lepšie prikloniť sa k podnájmu.

07.11.2016 | Martin Császár

Na apartmán či ateliér získate hypotéku ťažšie. Ale nemožné to nie je

Vďaka menšej rozlohe či výhodnejšej cene sa predovšetkým mladí ľudia pomerne často zameriavajú pri výbere nehnuteľnosti na ateliér alebo apartmán. Pri takýchto nehnuteľnostiach však banky vyžadujú vyššiu mieru spolufinancovania a zložité je aj získanie štátneho príspevku pre mladých.

05.08.2016 | Ľubo Kačalka

Ako neprísť na dražbe o dom a ešte zostať aj dlžníkom v banke

Jozef si od banky požičal 50-tisíc eur a založil nehnuteľnosť v hodnote 80-tisíc. Úver nesplácal, a tak napokon došlo k predaju nehnuteľnosti na dobrovoľnej dražbe. Prípad nášho čitateľa je len jedným z mnohých. Banky ako záložný veriteľ čoraz častejšie riešia nesplácanie hypoték návrhom dražby nehnuteľnosti.

16.05.2016 | Zuzana Kollárová

Vyrátajte si, akú cenu má váš byt

Inštitút finančnej politiky zverejnil kalkulačku, ktorá po zadaní základných vstupných charakteristík odhadne hodnotu bytu.

7 faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere pozemku 3

Nižšia cena stavebného pozemku často zvádza k ignorovaniu iných parametrov. Tie pritom môžu bývanie nielen znepríjemniť, ale aj predražiť.

02.03.2016 | Ľuboš Bojňanský

Trhliny v poistení nehnuteľnosti, ktoré vás môžu vyjsť draho

Takzvané podpoistenie je problém najmä starších zmlúv, no objaviť sa môže aj pri ochrane nehnuteľností založených pri hypotéke.

09.11.2015 | Ľubo Kačalka

Svet spotrebiteľa: Brzda na nájomné a petícia proti roamingu

Z koláča udalostí uplynulého týždňa sme odkrojili to najdôležitejšie. Servírujeme prvý diel noviniek zo sveta spotrebiteľa.

09.06.2015 | Lenka Sameková

Lacnejšiu hypotéku si v banke treba vybojovať 5

S hypotékou je to ako s návštevou zubára. Aj keď sa jej snažíme vyhýbať, nakoniec nás dobehne. Tí, ktorí sa o financovaní vlastného bývania rozhodujú v tomto období, majú šťastie.

27.04.2015 | Ľubo Kačalka

Rozhodnutie o výmere nehnuteľnosti je pri kúpe druhé najdôležitejšie
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

V minulom článku som sa venoval najdôležitejšiemu kritériu pri výbere nehnuteľnosti - lokalite. Keď ste sa už rozhodli kde chcete bývať, prichádza na rad ďalšie dôležité kritérium - veľkosť nehnuteľnosti.

11.11.2014 | Martin Čapo - Riešime bývanie

Čo určuje hodnotu lokality pri výbere bývania 6
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Hovorí sa, že umenie robiť kompromisy sa v ničom neodrazí tak výrazne ako v manželstve - a pri výbere nehnuteľnosti. Asi jediným kritériom, pri ktorom sa kompromisy prijímajú ojedinele, je rozpočet. Pre ostatné kritériá platí opak. Schopnosť robiť kompromisy je predpokladom úspešnej kúpy nehnuteľnosti.

29.10.2014 | Martin Čapo - Riešime bývanie