Téma: Bicykel

Bicykel pixabay.com / SplitShire

Novinky na európskych cestách: Rakúske radary nazerajú do interiéru 2

Existujú aj lepšie suveníry z dovolenkových ciest ako pokuty od polície. Český automotoklub ÚAMK zmapoval, aké nové dopravné predpisy na vás čakajú za hranicami.

28.06.2017 | Zuzana Kollárová

Zmeny na cestách: Rakúske radary nebudú striehnuť iba na rýchlosť 4

Európskych vodičov čaká tento rok viacero legislatívnych noviniek. Na sprísnené predpisy sa treba pripraviť najmä v Rakúsku a vo Francúzsku. Do platnosti vstupuje aj nové označovanie palív.

04.01.2017 | Gazduj.sk

Nulová tolerancia alkoholu pre cyklistov od januára prestáva platiť 2

Cyklisti budú môcť v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu v krvi. Poslanci v stredu schválili návrh novely zákona o priestupkoch a o cestnej premávke.

19.10.2016 | Gazduj.sk

Nulovú toleranciu alkoholu na bicykli má zmierniť nový zákon 4

Poslanci Tibor Bastrnák a Gábor Gál z Most-Híd presadzujú, aby cyklisti mohli jazdiť na bicykli v zastavanom území obce alebo na cestičke pre cyklistov s 0,5 promile alkoholu v krvi.

13.09.2016 | Gazduj.sk

Ultracyklista radí (2): Na čo si treba dávať pozor na bicykli

Bezpečnostné prvky, správny úsudok a pohotová reakcia sú povinnou výbavou každého cyklistu. Bicyklovaním by sme sa totiž mali dopracovať k lepšiemu zdraviu, nie invalidite.

01.09.2016 | Richo Meleg

Ultracyklista radí (1): Ako si vybrať bicykel 2

Kvalita bicykla sa odvíja od ceny a aj tu sa oplatí staviť na zlatú strednú cestu, kde za celkom priaznivú cenu dostanete kvalitu. Treba si uvedomiť, že nie vždy je ten najdrahší bicykel zároveň tým najlepším pre vás.

23.08.2016 | Richo Meleg

Používatelia hodiniek Basis Peak sa sťažujú na popálenia kože

Nositelia fitness hodiniek značky Basis Peak si môžu privodiť pľuzgiere a popáleniny. Výrobca ich vyzýva, aby zariadenie načas prestali používať.

15.07.2016 | Gazduj.sk

Alkohol a bicykel: Aké pokuty hrozia na Slovensku a v zahraničí 2

Jedno-dve pivká na uhasenie smädu po cyklistickej túre dobre padnú skoro každému. Menej príjemné „osvieženie“ však môže prísť, ak si po pivnej pauze znova sadnete na bicykel. Na pokuty za jazdu pod vplyvom alkoholu budete musieť siahnuť hlboko do vrecka nielen na Slovensku, ale aj vo väčšine susedných krajín.

26.05.2016 | Lenka Sameková

Ako vyčistiť bicykel bez drahých špeciálnych prostriedkov 4

Viete, koľko stoja špeciálne čistiace prostriedky na bicykle, ktoré odmastia len to, čo treba, a neuškodia dôležitým súčiastkám? Radšej ani nechcite vedieť. Existuje však jednoduchá a lacná alternatíva.

29.04.2016 | Gazduj.sk

Do práce radšej v zápche ako na bicykli? 12

Určite ste už zažili cestu do práce, ktorá nemala koniec. Presadli ste kvôli dopravným zápcham na bicykel - aspoň v dobrom počasí?

07.10.2015 | Zuzana Mi

Test športových nápojov: Presladená voda so psychologickým účinkom? 7

Dopujete telo počas športovania iontovými nápojmi? Ak sa vám bridia presladené malinovky, vedzte, že pitím zafarbených ionťákov si nepolepšíte. Dôkazom je spotrebiteľský test, v ktorom pohoreli takmer všetky testované iontové nápoje.

24.09.2015 | Lenka Sameková

Bicykel poskladaný z odpadu. Skoro ako nový 10

Každú jar u nás v dedine pristavia veľkoobjemové kontajnery. Odvážajú v nich všetko, čo sa nezmestí do smetiakov a čoho sa ľudia potrebujú zbaviť. Vždy sa na tú sezónu teším. A ďakujem Bohu za všetkých tých ľudí, ktorí pre mňa nakupujú.

22.06.2015 | Jozef Šebest