Téma: Autobus

Autobus pixabay.com / pcdazero

Diaľničné známky v Európe v roku 2017 - prehľad cien 3

Motoristi si kvôli používaniu európskych diaľnic a rýchlostných ciest v roku 2017 nebudú musieť siahať hlbšie do vrecka. Diaľničné nálepky mierne zdražejú iba v Rakúsku a o pár dinárov stúpne aj mýtne v Srbsku. Nad nemeckým mýtom zatiaľ visí otáznik.

Prehľad cien diaľničných známok na rok 2018 nájdete v aktuálnejšom článku

19.12.2016 | Lenka Sameková

Krst ohňom: Bratislava zavádza od štvrtka elektronické lístky 7

Bratislavčania sa dočkali. Od 1. septembra 2016 budú môcť cestovať v Bratislavskom kraji aj na elektronické lístky. V porovnaní s papierovými majú byť o 10 percent lacnejšie.

31.08.2016 | Zuzana Kollárová

Cestovné za 9 eur končí. RegioJet dvíha ceny najlacnejších lístkov 3

Súkromný železničný dopravca RegioJet zdražil od 24. augusta najlacnejšie cestovné vo svojich diaľkových vlakoch medzi Bratislavou a Košicami. Český dopravca chce nalákať viac cestujúcich do vyšších tried, v ktorých ceny klesli.

24.08.2016 | Gazduj.sk

Bratislava spúšťa od septembra lacnejšie elektronické lístky 7

V Bratislavskom kraji si budete môcť od 1. septembra zakúpiť priamo v autobuse, v električke či v trolejbuse jednorazové elektronické lístky, ktoré budú lacnejšie ako papierové. Ušetríte nimi aj čas hľadaním automatu alebo novinového stánku.

22.08.2016 | Zuzana Kollárová

Cestovanie zdarma na občiansky v Bratislave po druhýkrát končí 3

Do konca júla mohli seniori nad 70 rokov cestovať v Bratislavskom kraji bezplatne aj na občiansky preukaz. Od 1. augusta budú potrebovať ročný SeniorPas.

27.07.2016 | Zuzana Kollárová

Po Bratislavskom kraji sa bude dať cestovať na elektronické lístky 6

Cestujúci, ktorí využívajú integrovaný dopravný systém, už nebudú odkázaní na papierové lístky. Cestovanie majú zjednodušiť a aj zlacniť elektronické cestovné lístky.

05.07.2016 | Zuzana Kollárová

Na čo sa pripraviť pred cestou na majstrovstvá vo futbale

Okolo 10-tisíc Slovákov, vrátane tých, ktorí žijú vo Veľkej Británii, Írsku a iných krajinách EÚ, sa chystá na futbalový šampionát vo Francúzsku. Na celom území treba počítať so zvýšenými bezpečnostnými opatreniami. Vo Francúzsku je totiž vyhlásený výnimočný stav.

31.05.2016 | Zuzana Kollárová

Cestovanie s SMS lístkom v bratislavskej MHD zdraželo

Od prvého apríla 2016 vyjde cestovanie s SMS-lístkom drahšie. Cenu 70-minútového cestovného lístka zdvihol Dopravný podnik o 30 centov.

01.04.2016 | Gazduj.sk

Veľkonočné sťahovanie: Aká je aktuálna obsadenosť spojov

Slovensko po troch mesiacoch opäť čaká veľké sťahovanie národa. Železnice pridávajú posilové vlaky a novú službu, ktorou možno obísť dlhé rady pred pokladňami. Kúpu miestenky na najkritickejšie dni, stredu a štvrtok, je riskantné odkladať.

21.03.2016 | Lenka Sameková

Ako letieť zo Schwechatu a neplatiť parkovné 4

Ak letíte z viedenského letiska a nechcete platiť desiatky eur za parkovanie priamo na mieste, bude lepšie porozhliadnuť sa po iných možnostiach.

26.01.2016 | Gazduj.sk

V Bratislave nefungujú viaceré automaty. Pozor na pokuty 2

Ak nechcete odštartovať Nový rok s pokutou od revízora, nespoliehajte sa na lístok z automatov. Bratislavský dopravný podnik totiž viaceré na niekoľko hodín odstavil.

31.12.2015 | Gazduj.sk

Cestovanie zdarma na občiansky v Bratislave končí, seniori stoja v radoch 3

Kým doteraz na bezplatné cestovanie v Bratislavskom kraji potrebovali seniori iba občiansky preukaz, po novom budú musieť so sebou nosiť SeniorPas. Invalidi sa s cestovaním zadarmo musia úplne rozlúčiť.

29.12.2015 | Zuzana Kollárová