Hľadáme spolupracovníkov

Podeľ sa o nápady ako ušetriť a staň sa plateným spolupracovníkom Gazduj

Gazduj ponúka priestor šikovným domácim majstrom a gazdinám, ktorí sa o svoje nápady a skúsenosti dokážu podeliť s ostatnými. Chceš sa stať našim plateným spolupracovníkom? Stačí sa bezplatne zaregistrovať na Gazduj, kliknúť na Ukáž sa, gazda!, zvoliť Napíš článok a zapojiť svoju tvorivosť.


Foto - Pixabay / Foundry / CC0

Napíš svoj prvý článok o tom, ako sa dá niečo užitočné svojpomocne vyrobiť, opraviť, vypestovať. Alebo sa podeľ o tip ako nahradiť drahé kupované veci lacnejšími náhradami. Téma je voľná, no článok by mal mať tieto parametre:

  • Obsahovať finančný rozmer s aspoň približným vyčíslením úspory oproti obvyklému postupu.
  • Riešiť bežné problémy, ktoré trápia veľa ľudí. Nemáme nič proti exotických záľubám, no návod na stavbu terária je zaujímavý iba pre úzku komunitu.
  • Aj my máme radi jedlo, ale na kuchynské recepty sú tu iné weby. Nechceme sa príliš venovať ani móde, dekoráciám, šperkom a podobne. Vítané sú naopak praktické nápady okolo bývania, záhrady, auta, úspory energií a populárnych voľnočasových aktivít.
  • Článok s fotkami, náčrtmi či porovnávacou tabuľkou je oveľa cennejší ako čistý text.

Na každý pridaný článok sa pozrie redaktor Gazduj, ktorý môže navrhnúť potrebné úpravy či doplnenia. Nemôžeme dopredu sľúbiť, že každý článok uverejníme, no budeme sa veľmi snažiť :) Inšpiruj sa na príkladoch článkov od čitateľov, ktorí sa stali našimi pravidelnými spolupracovníkmi:

Za uverejnený článok vyplatíme odmenu vo forme autorského honorára (prípadne inou formou dohodnutou s autorom). Výška odmeny závisí od pracnosti, kvality spracovania a čitateľského úspechu článku. Môže to byť 10, ale aj 40 eur. V prípade článkov náročných na spracovanie sa môžeme o téme, štruktúre textu aj o výške odmeny vopred dohodnúť. 

Na otázky perspektívnych autorov radi odpovieme na emailovej adrese gazduj@trend.sk.

Sleduj nás na Facebooku: