Témy:

Varné dosky

06.02.2017 5

Vie niekto poradiť, ktorá varná doska je finančne efektívnejšia - plynová alebo indukčná? Len prevádzka, bez ohľadu na nákupnú cenu.

Zdroj: pixabay.com / ferarcosn

Jano vz58

Jano vz58

rola: Gazda | počet sledovaní: 0 | registrácia 23.09.2019

Myslim, ze tam velky rozdiel nebude. Ja plynom len varim, rozmyslam, ze zrusim plynomer. viac platim za plynomer, ako za spotrebovany plyn.

16.03.2017 | Allik Les

rozdiel tam teda je, indukcna je z hladiska prevadzky efektivnejsia - rychlejsie zohriatie jedla, dlhsia vydrz tepla v hrnci (kedze ten musi byt specialne na indukcnu platnu) nehovoriac o tom, ze hrniec 3l vody mi na indukcnej zovrie 3x tak rychlejsie nez na plyne - setrenie casu

01.05.2017 | lindsey

Zavísí, akú máš sadzbu elektriny a plynu. kWh plynu je zvyčajne o dosť lacnejšia aj v tej najhoršej sadzbe. Ak používaš plyn aj na kúrenie, tak jednoznačne plynová. Nehovoriac, že o výpadku plyny som ešte nepočul. V prípade výpadku elektriny si úplne bez energie, že si ani šálku čaju nespravíš
.

21.05.2017 | Bacil.BA

Jednoznacne je lepsia indukcia. Ja som plyn uplne vylucil. Jedna sa o rychlost a kvalitu varenia.
Kedze je varenie mnohokrat rychlejsie, tak aj spotreba el. energie, oproti velmi lacnemu plynu, je nizsia.
Tak isto aj bezpecnost, po dovareni je varna doska tepla, ale nepopalil by si sa na nej, oproti otvorenemu plamenu je to znacny rozdiel.

22.08.2017 | Chrenci

Ja som pre indukciu, tá technológia ohrevu je sústredená na efektivitu využitia energie. To sa u plynového ohrevu povedať nedá (napríklad teplo uniká po stranách, viz https://www.equiplo...). Tiež mi to príde bezpečnejšie, hlavne ak máte doma deti a môžu na tie platničky dosiahnuť.

17.09.2018 | ksipa

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.