Skylink bude od apríla stáť minimálne dve eurá mesačne

11.02.2015 7

Najväčší poskytovateľ satelitnej televízie najskôr sľuboval základné programy naveky zadarmo. Potom zaviedol servisný poplatok 1,2 eura mesačne. A teraz ho ide zvýšiť na 2 a viac eur mesačne. Čo si o tom myslíte a ako budete reagovať?

Zdroj: pixabay / PublicDomainPictures

Gazduj.sk

Gazduj.sk

rola: Admin Gazda | počet sledovaní: 5 | registrácia 25.06.2014

Viac info nájdeš v článku http://medialne.etr...

11.02.2015 | Gazduj.sk

To nie je všetko čím nútia ťahať zákazníkov peniaze z vrecka. 1). Okrem toho že už zase zdražel tzv. servisný poplatok 2). Niekoľko krát donútili zákazníkov vymeniť si karty na dekódovanie signálu a aby toho nebolo málo 3). Prechodom na kódovací systém Irdeto boli doslova zákazníci donútený najprv zakúpit si prímače s už vstavaným dekodérom Irdeto(Skylink Ready),alebo dekódovací modul Irdeto,ale to len v prípade že mali prímač s touto možnosťou vloženia.To už sa vôbec nechcem zmienovať o zákazníkoch s TV so vstavaným sat. tunerom,nakolko tu je to doslova veda,zistit aký modul Irdeto pasuje práve do toho vášho TV...ak to risknete a zakúpite si nejaký v predajniach elektro,môžete sa dočkať velkého sklamania vo forme nekompatibility modulu s Vaším TV,takže dopručujem služby profesionála a to tiež nemusí byť lacná záležitosť. 4). A v neposlednom rade ak ste si zakúpili prímač pred nejakými 2-3 rokmi v špeciálnych akciách (SD sat. prímačov spolu so starými kartami) predajcov elektra a nie v špec. predajniach sat. techniky, dočkali ste sa dalšieho prekvapenia práve začiatkom tohoto roka keď Skylink zaradil do vysielania HD stanice väčšiny Slovenských a Českých TV staníc,síce súbežne vysielaných aj v nižšom rozlíšení SD - ako doteraz, ale s tým že ich preladil na nové frekvencie s parametrami vysielania HD staníc,takže staršie sat. prímače v kvalite vysielania SD budú na nič. Na dôvažok bude v priebehu roka Skylink všetky TV stanice ktoré vysielajú v kvalite SD odpojené.Čo z toho vyplýva? Všetci či chceme,alebo nie,podaktorý aj viackrát si budeme musieť vymeniť nielen sat. prímače a karty,ale ešte aj každý rok platiť stále drahšie karty "ZADARMO".
A navyše drtivá väčšina prímačov Skylink Ready je nadštandardne poruchových a ledva sa dožijú 2-ročnej záručnej doby. Skylink stále mení pravidlá a výrobcovia sa tomu nestíhajú prispôsobit, okrem iného...ich nový dekódovací systém Irdeto nefunguje úplne tak,ako je deklarované. Je to prosťe nepodarok ktorý ničí aj najspolahlivejšie sat. prímače a spôsobuje im rôzne poruchy,ktoré u iných prevádzkovatelov sat. televízie nevznikajú. Proste sami si vytvárajú a riadia trh so sat. službami.
Asi je načase prejsť ku konkurencii!!!

17.02.2015 | Grandtour

tak ak spravia este to ze zacnu vypinat SD stanice, tak to bude asi naozaj posledny kliniec do rakvy pri rozhodovani.
Rodicom som kupoval prave pred tymi 3-4 rokmi hned 2 SD prijimace, aby mohli sledovat v 2 miestnostiach.
Ak by som bol donuteny znova investovat, tak to uz z principu nebude do novych skylink STB, ale do DVB-T .. hoci ponuka TV stanic obmedzenejsia, ale aspon bez vypalnickeho poplatku.

04.03.2015 | temp

Ktorú by ste odporúčali? Mne sa pravidelne rozladí celý systém, musím opakovanie posielať reautorizáciu atď. Tiež zvažujem odchod od nich.

26.05.2016 | mirko55

musia si to nahradiť ked dostali pokutu v česku za zavádzajúcu reklamu - však slovač zaplatí rada ja som to zrušil ihned ako zaviedli polplatky.

10.09.2015 | Corosun

Riaditeľ v rozhovore povedal jasne. Ich predstava je 4,5 - 5,0€/mesiac .... závisí od toho koľko im odíde klientov.
Nateraz je faktom že je to najlacnejšia satelitná ponuka.

15.09.2015 | Pajdo

Najrozumnejšie bolo do 31.3.2015 zaplatiť dve 24-mesačné predplatné obdobia dopredu t.j. celkom 69,80€. Umožňujú to obchodné podmienky. Tým ste si vlastne opätovne zakúpili kartu Skylink "zadarmo" (myslím, že tá pôvodná stála okolo 3000 Sk) tentoraz na 48 mesiacov pri mesačných nákladoch 1,45€. Bohužiaľ v súčasnosti nič lepšie neexistuje.
DVB-T tu tiež nebude naveky "zadarmo". Všetko závisí na zmluve medzi štátom a firmou Towercom (J&T). Tá je podpísaná na dobu určitú a potom bude všetko na dohode... (pravdepodobne spoplatnené)
Target požadovanej ceny za satelitnú alebo DVB-T transmisiu TV vysielania už naznačuje Plustelka = 5,99€ za základný súbor.
Plakať nad koncom SD vysielania na Slovensku je vážne zbytočné. HD vysielanie je štandart v celej Európe, len u nás a v Čechách súkromné TV vydierajú a požadujú za toto vysielanie nejaké poplatky. Kuknite sa na nemecké stanice. Nádherný obraz komplet v 720p.
Určite ste si už dávno kúpili digitálny foťák, doma máte rýchly internet a možno aj novú digitálnu TV s veľkou uhlopriečkou, tak prečo sa snažíte ušetriť pár EUR na adekvátnom receivere ? To si radšej kúpte CRT telku za 10€ na bazoši a setupbox za 10€. A nemusíte sa ani dívať, lebo stačí počuvat :)

21.09.2015 | Fidzi_

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.