Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

Ceny benzínu a nafty sú rekordne nízke, ale kde sa dá spoľahnúť na kvalitu?

03.02.2015 6

Tankujeme kdekade, podľa ceny, blízkosti pumpy či sympatií k personálu... Mali ste už niekedy technický problém kvôli kvalite paliva? Ktorú pumpu odporúčate a ktorú nie?

Zdroj: pixabay / resoneTIC

Gazduj.sk

Gazduj.sk

rola: Admin Gazda | počet sledovaní: 5 | registrácia 25.06.2014

Kým som jazdil na benzín, tankoval som na lacnej Jurki pumpe, ktorú mám každý deň po ceste. Dlhé roky a žiadny problém. Odkedy som prešiel na naftu, radšej si zájdem pár kilometrov do Metra. Ceny patria k najnižším a verím im viac.

Raz som na Lukoile natankoval plnú nádrž nafty do benziňáku. Normálne zo zelenej pištole, aj účet som dostal na Natural 95. Po kilometri jazdy auto skapalo, odťahovka do servisu atd. Lukoil všetko preplatil, naftu, odťah, opravu, náhradné auto na tri dni (stalo sa to pred víkendom). Pumpár pridal fľasu šumivého na udobrenie. Ale odvtedy tam tankujem len výnimočne a s obavami.

03.02.2015 | jm4 nick

Problem som nemal, lebo tankujem len premiovu naftu na Shell. Servisaci by vedeli rozpravat o tom co robi nafta z JRD s motormi...

04.02.2015 | dea20

Treba tankovať v Rakúsku (mimo dialnic), ak sa dá. Istota nízkej ceny a dobrej kvality.

05.02.2015 | Grga Pitićć

Vo vybere benzinovej pumpy som za znacku (v mojom pripade len Shell). Samozrejme znacka nie je garanciou kvality, avsak v pripade nejakeho problemu ocakavam zodpovednejsiu rekaciu, ako od nejakej Tesco pumpy. Nemozem si pomoct, ale Tesco, ci Carrefoure a tym "no name" pumpam neverim.

17.02.2015 | Soichiro

aj to bol dôvod, prečo som si kúpila radšej jazdené auto, aby som ušetrila peniažky, pretože zvládať to všetko finančne je dosť náročné

16.05.2015 | janulka76

Vyše 20 rokov som tankoval OMW,Slovnaft občas Shell.Občas som tankoval-skúšal iné "lacnejšie" benzínky ale auto nejak strácalo výkon ta som od toho upustil.Asi pred 3. rokmi som tankoval Metro asi 1,5 roka auto mi nešlo , strečkovalo a napokon sa prišlo na chybu.Zanesená palivová sústava. Nikdy by som neveril , že v benzíne po 1,5 roku v rúrkach a filtroch môže byť toľko bahna.

10.06.2017 | Marko Kočiš

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!