Autolekárnička - ako využiť jej obsah po expirácii?

08.12.2016 6

Autolekárnička má obmedzenú dobu životnosti - spravidla 2 roky, potom sa spravidla nahrádza novou. Chcel by som otvoriť diskusiu o tom ako hospodárne využiť jej obsah pred znehodnotením. Rád by som poznal údaj, či sa vôbec autolekárnička používa pri dopravných nehodách, keď RZP tam býva do niekoľkých minút. V niektorých krajinách nepatrí medzi "povinnú" výbavu dopravných prostriedkov - čo vy na to?

Zdroj: pixabay / hans / CC0

pekoto

pekoto

rola: Gazda | počet sledovaní: 0 | registrácia 19.04.2011

Vzhladom k tomu, ze vacsina veci v autolekarnicke ma expiraciu podstatne dlhsiu ako expiracia samotnej lekarnicky (najkratsiu expiraciu ma ta jodova tinktura ci co je to za svinstvo), tak jej obsahom doplnam priebezne lekarnicku doma, alebo na chate.

Inak zaujimave je, ze kvalitnejsie (a drahsie) autolekarnicky, ktore kupim niekde v lekarni maju dobu expiracie 4-5 rokov, zatial co tie rozne akciove v hypermarketoch 2-3 roky.

08.12.2016 | Marty.piestany

Exspirovanu samozrejme vyuzivame v domacnosti. Obvazy sa nepokazia, reflexna folia, nožničky a dalsie veci tiez nie. Jedine, co nevydrzi, su alkoholove dezinfekcne utierky, tak tie vyhadzujeme po vyschnuti.
Ked som raz skumal obsah lekarnicky, zaujalo ma, ze lekarnicka mala exspiraciu v roku 2010 ale kopec veci v nej mal exspiraciu az v 2011 alebo 2012. Cele zle.

11.12.2016 | Ivan Kahanec

Jednu po som dala detkovi na chatu. Druhu mame doma.
Vraj staci len menit jednotlive balicky,kedze maju rvoznu exp,tak mi povedali v lekarni,ze sa to da dokupit aj jednotlivo. Ale ked uz sa raz rozbali,no neviem. My sme zatial pouzili len raz,ked si dcera na kupku odrela do krvi nohy a nebolo nikoho,kto by jej to osetril. Tak som bezala do auta a vzala odtial dezinfekciu aj lepky.

Ja vozím starú na použitie a novú len na kukuč tým de Billom! Už som im raz aj povedal, že im by som neposlúžil ani s tou starou, nakoľko nás za expiráciu pokutujú! Inak vôbec by som sa pri zranení nevyhýbal preležanej lekárničke! To skôr naháňajú zisky pre kamošov!

19.01.2017 | Peter Bojničan

Veru tak.Za totáča sme tiež používali dátumovku a nikomu nevadilo.Z tých vyrobených lekárničiek keď sa použije cca 10% tak som povedal veľa.Tak sa vyrába odpad,hlavne že sa dávajú milióny a milióny na odstránenie odpadu.Vždy sa niekto nabalí,hlavné sú zisky nadnárodných spoločností,lebo vraj na SK sa to vyrobiť keď tak to vedia vyrobiť len a len firmy s cudzím kapitálom,pravda dane platia doma.

19.10.2017 | Vildo

ja mám doma pečiatku dátumovku, a pravidelne lekárničku "obnovujem".

26.01.2017 | copy

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!