Diskusie

Ako eliminovať postreky, ktoré na pozemok prenikajú z poľa? 1

Máme pozemok pri poli a prekážajú nám postreky, ktoré k nám z neho prenikajú. Viete poradiť, ako ich eliminovať?

31.01.2018 | Stani8307

Meranie zraku: Optika vs. lekár 2

Máte niekto skúsenosť s meraním zraku v optike? Zaujímalo by ma, či je to také kvalitné ako v ordinácii.

03.04.2017 | Maroš Mesiar

Varné dosky 7

Vie niekto poradiť, ktorá varná doska je finančne efektívnejšia - plynová alebo indukčná? Len prevádzka, bez ohľadu na nákupnú cenu.

06.02.2017 | Jano vz58

Autolekárnička - ako využiť jej obsah po expirácii? 6

Autolekárnička má obmedzenú dobu životnosti - spravidla 2 roky, potom sa spravidla nahrádza novou. Chcel by som otvoriť diskusiu o tom ako hospodárne využiť jej obsah pred znehodnotením. Rád by som poznal údaj, či sa vôbec autolekárnička používa pri dopravných nehodách, keď RZP tam býva do niekoľkých minút. V niektorých krajinách nepatrí medzi "povinnú" výbavu dopravných prostriedkov - čo vy na to?

08.12.2016 | pekoto

Súťažná diskusia: Ako ušetriť na dovolenke v Chorvátsku 14

Podeľ sa v diskusii o overené triky ako ušetriť na diaľničných poplatkoch, v akom čase treba zháňať lacné ubytovanie priamo na mieste, či vyberať peniaze z bankomatu alebo radšej zamieňať v zmenárni, ako získať lacný internet do mobilu... Tri najlepšie tipy pridané do 17. júna 2015 odmeníme darčekom podľa tvojho vlastného výberu.

02.06.2015 | Gazduj.sk

Poslanci chcú zákonom zakázať „kazítka“ 6

Veríte tomu, že prípadné prijatie slovenského zákona o zákaze úmyselného skracovania životnosti výrobkov pomôže spotrebiteľovi?

24.04.2015 | Gazduj.sk

Budete snímať QR kódy z kolkov na alkohole a cigaretách? 5

Finančná správa pokračuje v úsilí zapojiť občanov do daňovej kontroly. Najnovšie prišli s aplikáciou do mobilu, ktorá zosníma QR kód na kolku a zobrazí informácie o tovare, výrobcovi a konkrétnom druhu daného produktu. Kupujúci si tak vie overiť, či si nekupuje pančovaný alkohol alebo falošné cigarety predávané pod renomovanou značkou. Budete aplikáciu Superkolky používať?

25.03.2015 | Gazduj.sk

Využívate prednostné objednávanie sa k lekárovi za poplatok? 8

Niekto tvrdí, že zrušenie prednostných vyšetrení postihuje pracujúcu strednú triedu, ktorá chce namiesto vysedávania v čakárňach pracovať a zarábať na dane. Podľa iných sú prednostné vyšetrenia len inou formou korupcie. Ako je to v reálnom živote, objednávaš sa k lekárovi za poplatok?

05.03.2015 | Gazduj.sk

Kúpili by ste si zlacnené potraviny po lehote minimálnej trvanlivosti? 9

Slovenské predpisy predaj potravín po lehote minimálnej trvanlivosti nedovoľujú. Ide o produkty ako je ryža, cestoviny, káva, čaj či čokoláda, ktorých konzumácia by aj po uplynutí dátumu, pri dodržaní návodu na skladovanie a nepoškodenom balení, nemala byť nebezpečná. V Česku, Poľsku či Rakúsku sa predávajú pod prísnymi podmienkami za zlomok z pôvodnej ceny. Riskli by ste to?

26.02.2015 | Lenka Sameková

Prevod akcií na FNM už nie je úplne zadarmo - stojí aspoň 32 € 5

Kto sa nestihol zbaviť bezcenných akcií, bude musieť platiť ročný poplatok 12 až 198 €. Akcie sa stále dajú previesť na FNM, no už to nie je zadarmo. Vlani poplatok za prevod hradil štát, od januára si za to RM-S Market pýta 32 - 40 eur. Ako si na tom s akciami z kupónky?

13.02.2015 | Gazduj.sk

Skylink bude od apríla stáť minimálne dve eurá mesačne 7

Najväčší poskytovateľ satelitnej televízie najskôr sľuboval základné programy naveky zadarmo. Potom zaviedol servisný poplatok 1,2 eura mesačne. A teraz ho ide zvýšiť na 2 a viac eur mesačne. Čo si o tom myslíte a ako budete reagovať?

11.02.2015 | Gazduj.sk

Bločková lotéria: Zapojili ste sa? Vyhrali ste niečo? 30

Záujem o štátnu bločkovú lotériu upadol, no rušiť ju zatiaľ neplánujú. Hráš aj ty?

03.02.2015 | Gazduj.sk