Eshop so značkovými teniskami vyláka peniaze a tovar nedodá

09.05.2016 4

Internetový obchod s obuvou a textilom loví zákazníkov na značkový tovar za podozrivo nízke ceny. Za fiktívny tovar si necháva zaplatiť vopred. Na zásielku či vrátenie peňazí zákazníci čakajú márne.

Zdroj: Flickr/sling@flickr/CC

Lenka Sameková

Lenka Sameková

rola: Profi Gazda | počet sledovaní: 7 | registrácia 14.09.2012

Aktualizované: 10. máj 2016, 19:00 h

  • Predajca stiahol z eshopu celý ponúkaný sortiment. Stránka je momentálne prázdna.

Internetový obchod www.jordanshoes.sk s teniskami a pánskym oblečením sa vydáva za oficiálneho predajcu a odberateľa značiek Jordan, Nike či Adidas. Obuv za jednotnú a podozrivo nízku cenu 19,90 eura ponúka ako zostatkové kusy. Dôveryhodnosť predajcu spochybňuje hneď na úvodnej stránke neštandardné upozornenie.

jordanshoes.sk

Zdroj: jordanshoes.sk

jordanshoes.sk

Zdroj: jordanshoes.sk

Napriek tomu, že vo všeobecných obchodných podmienkach eshop uvádza možnosť zaplatiť za tovar dvoma spôsobmi – platbou na účet a dobierkou, v skutočnosti zákazníkom nedáva na výber a vyláka od nich peniaze ešte pred dodaním objednávky. Tovar k nim však nikdy nedorazí. Podvedení zákazníci po zaslaní peňazí nedokážu s predajcom nadviazať akýkoľvek kontakt.

Prevádzku eshopu má zabezpečovať eseročka Allinc sídliaca v Banskej Bystrici na adrese, na ktorej je zaregistrovaných viacero rôznych firiem. Konatelia a spoločníci Allincu pochádzajú podľa výpisu z Obchodného registra z Ukrajiny a Ruska.

Cez SOI-ku cesta nevedie

Na nečestné praktiky internetového obchodu upozornili podvedení zákazníci Slovenskú obchodnú inšpekciu (SOI). Tá vo svojom stanovisku podotýka, že nie je oprávnená vymáhať platby za nedodaný tovar. Ak ste obchodníkovi naleteli a chcete peniaze získať späť, obráťte sa na súd.

Podľa zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji je predávajúci povinný vybaviť objednávku spotrebiteľa do 30 dní od jej doručenia. Ak objednaný tovar nemôže dodať, musí o tom spotrebiteľa bezodkladne informovať a do 15 dní mu vrátiť cenu zaplatenú za tovar.

V prípade, že zákonom stanovenú lehotu nedodrží, spotrebiteľ sa môže domáhať vrátenia peňazí súdne žalobou o vydanie bezdôvodného obohatenia alebo návrhom na vydanie platobného rozkazu najneskôr do 2 rokov odkedy sa spotrebiteľ dozvedel, že došlo k bezdôvodnému obohateniu a kto sa na jeho úkor obohatil. Formulár návrhu na vydanie platobného rozkazu je dostupný aj na webe Ministerstva spravodlivosti SR.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (4 reakcie)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!