Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

Výrobcovi KitKat Briti odmietajú prisúdiť tvar štvorprstovej tyčinky

17.05.2017 0

Švajčiarskej potravinárskej spoločnosti Nestlé sa opäť nepodarilo zabezpečiť si vo Veľkej Británii ochrannú známku na tvar svojej čokoládovej tyčinky KitKat. Podľa odvolacieho súdu v Londýne totiž neexistuje dostatok dôkazov, že spotrebitelia sa pri identifikácii tejto čokolády spoliehajú na jej tvar, píše agentúra AP.

Zdroj: Flickr/Eurritimia/CC

Gazduj.sk

Gazduj.sk

rola: Admin Gazda | počet sledovaní: 5 | registrácia 25.06.2014

Odvolací súd tak zmaril snahu Nestlé o zvrátenie minulého rozhodnutia súdu nižšej inštancie. Spoločnosť Nestlé uviedla, že teraz zváži ďalšie kroky, ktoré by mohli zahŕňať postúpenie celej záležitosti najvyššiemu súdu.

Firma upozornila, že tvar tyčinky KitKat už získal ochrannú známku vo viacerých krajinách sveta, napríklad v Nemecku, Francúzsku, Austrálii, Juhoafrickej republike a Kanade.

Spoločnosť Nestlé sa o získanie ochrannej známky vo Veľkej Británii po prvýkrát pokúsila v roku 2010, proti jej žiadosti sa však postavil konkurent Cadbury.

„Dnešné rozhodnutie odvolacieho súdu nás potešilo,“ uviedla spoločnosť Mondelēz, ktorá je majiteľom Cadbury. „Ako sme už v minulosti konštatovali, nedomnievame sa, že by mal byť tvar tyčinky KitKat v Británii chránený ako obchodná značka,“ dodala.

Zdroj: ČTK

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (0 reakcií)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!

Diskusia (0 reakcií) Celá diskusia