Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

Za klamlivú etiketu na detskom nápoji schytá Lidl pokutu

19.05.2017 0

Množstvo vitamínu C, ktoré sľubuje detský nápoj pod privátnou značkou Lidla, nezodpovedá skutočnosti. Vyplýva to z výsledkov laboratórnych testov, ktoré si dala vypracovať česká inšpekcia.

Zdroj: Lenka Sameková

Lenka Sameková

Lenka Sameková

rola: Profi Gazda | počet sledovaní: 4 | registrácia 14.09.2012

Všetky fľaše limonády Dizzy s príchuťou jablko, mrkva, červený pomaranč a limetka, ktoré pochádzajú z výrobnej dávky 07.08.2017 L74, musia zmiznúť z českých predajní Lidla. Rozhodla o tom Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI), ktorá namerala v nápoji len polovičné množstvo z deklarovanej dávky vitamínu C.

„Predmetná šarža výrobku mala na obale deklaráciu o prítomnosti vitamínu C v koncentrácii 30 miligramov na 100 mililitrov, nami zistené množstvo bolo 14,3 miligramov na 100 mililitrov a informácia na obale tak uvádzala spotrebiteľov do omylu,“ komentoval výsledky testu Pavel Kopřiva, hovorca SZPI.

SZPI

Zdroj: SZPI

SZPI

Zdroj: SZPI

Pôvod a ani výrobca nápoja sa z obalu nedajú vyčítať. Za etiketu, ktorá porušuje predpisy, vymeria inšpekcia Lidlu pokutu.

Alarmujúce množstvo cukru

Limonáda pod privátnou značkou Dizzy zarezonovala minulý rok v rozsiahlom porovnaní množstva cukru v detských nápojoch. Spotrebiteľský magazín dTest do neho zahrnul verziu s jablkovou, mrkvovou, limetkovou a jahodovou šťavou, ktorá je však rovnako sladká ako aktuálne sťahovaná.

S 12 gramami cukru na 100 mililitrov získala limonáda titul druhého najsladšieho detského nápoja. Za celkový obsah cukru v 400-mililitrovom balení si odniesla prvé miesto.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (0 reakcií)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!

Diskusia (0 reakcií) Celá diskusia