Test ústnej vody ovládli značky reťazcov, Zendium pohorelo

13.02.2018 0

Za kvalitnú ústnu vodu nemusíte vyhadzovať veľa peňazí, solídny výsledok sa dá docieliť aj s lacnými výrobkami z reťazcov. V spotrebiteľskom teste sa im podarilo poraziť aj také zvučné značky, ako je Listerine či Odol. Má to však malý háčik.

Zdroj: Profimedia

Lenka Sameková

Lenka Sameková

rola: Profi Gazda | počet sledovaní: 7 | registrácia 14.09.2012

Nemecký spotrebiteľský magazín spotrebiteľský magazín Stiftung Warentest zmeral kvalitu 20 ústnych vôd z drogérií a diskontných reťazcov. Iba 12 z nich ho presvedčilo o tom, že dokážu spoľahlivo zabraňovať vytváraniu zubného povlaku, kazu a zápalu ďasien.

Ústna voda Zendium „Complete Protection“ patrí k tým, ktorým sa to nepodarilo. Spoločne s produktmi Aldi Süd Friscodent, Biorepair Zahn-Milch a Karex (tie však u nás nie sú dostupné) si z testu odniesla titul prepadáku.

itesco.sk

Zdroj: itesco.sk

Nedostatkom produktov je podľa magazínu slabá ochrana pred ukladaním zubného povlaku a zápalom ďasien. „Neobsahujú žiadne látky, o ktorých účinkoch by existovali dostatočné dôkazy,“ zdôvodnil verdikt vedúci testu Thomas Koppmann.

Produkty Biorepair Karex doplatili na chýbajúci fluorid, ktorý v ústnych vodách zohráva dôležitú úlohu pri ochrane pred zubným kazom.

Prepadák našiel magazín aj medzi ústnymi vodami pre deti - známku nedostatočný udelil produktu pod značkou dm-ky Dontodent Junior. Najlepšou ústnou vodou pre deti sa môže pochváliť drogéria Rossmann, víťaza pod jej privátnou značkou Perlodent však na Slovensku žiaľ nezoženiete.

rossmann.de; dm.de

Zdroj: rossmann.de; dm.de

Privátne značky reťazcov bodovali aj v dospeláckej kategórii. Kráľovnou testu sa so známkou „veľmi dobrá“ stala ústna voda pod privátnou značkou dm-ky Dontodent. Víťazné stupienky obsadili aj privátne značky Dentalux z Lidla a Today Dent z Billy. Obe si z testu odniesli známku „dobré“.

dm.de; lidl.de; rewe.de

Zdroj: dm.de; lidl.de; rewe.de

Umiestnenie v top trojke vyfúkli lacné produkty značke Listerine. Tá spolu s ústnou vodou Parodontax skončila na štvrtom mieste. Ústnej vode Odol-med3 sa ušla až siedma pozícia.

testberichte.de

Zdroj: testberichte.de

Má to háčik

Stiftung Warentest si nezvolil príliš dobré načasovanie zverejnenia výsledkov. Ústne vody z dm-ky a Lidla už v takej verzii, v akej ich otestoval, v súčasnosti v obchodoch nezoženiete. Výrobcovia stihli zmeniť ich zloženie. Z top trojky si zachoval pôvodnú náplň iba Today Dent. Stiftung Warentest tvrdí, že výrobky nakúpil v júni minulého roka.

Dm-ka priznala, že k úprave ústnej vody Dontodent došlo v septembri, a to použitím stabilnejšieho farbiva. „Na zložení a relevantných parametroch testu sme však nič nemenili,“ uviedla pre portál Welt.de produktová manažérka dm-ky Kerstin Erbe. Lidl sa k zmene zloženia nevyjadril.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (0 reakcií)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!

Diskusia (0 reakcií) Celá diskusia