Test AAA batérií: Aj za málo peňazí sa dá kúpiť veľa šťavy

Diskusia ku článku (6)

To je predsa znama vec, ze neznackove alkalicke baterie su castokrat lepsie ako tie znackove. Ludia ale kupuju na zaklade podvodu (reklamy) a kedze to funguje, znackovym vyrobcom to umoznuje podvadzat ludi dalej.
Problem je aj v tom, ze napriklad Tesco ma tie svoje neznackove v predajni len na jednom mieste a tie znackove (vacsinou Varta a Duracell) ma umiestnene vsade tam, kde je nejake zariadenie, ktore potrebuje baterie.

09.06.2017 | martin33

Ja napríklad kupujem kauflanďácke a som spokojný. Súhlasím, že rozdiely v kapacite sú minimálne oproti rozdielom v cenách. Viac si treba dávať pozor pri výbere spotrebiča. Napríklad u tých spomínaných myšiek, či klávesníc, sa spotreby nedopátrate. Veľmi málo údajov pri spotrebnej elektronike je uvádzaných, aj pri tých "najznačkovejších". Ale obrázkov desiatky. Len ROVNAKÝCH.

09.06.2017 | LPB

A kde sú výsledku toho testu? Nevidím nikde tabuľku akú majú kapacitu jednotlivé batérie (nie komerčné kecy: veľa, málo, .... Ale kapacitu udávanú v jednotkách mAh alebo mWh. Merali ste to vôbec?

A hlavne prečo ste dávali body za nezmyselné údaje, ale údaj o nominálnej kapacite váz nezaujíma!
To potom na benzínke vidím batérie s kapacitou na 300 fotiek ... absurdné ...

10.06.2017 | Pajdo

Oni tu kapacitu nemerali, meral to dTest a pravdepodobne im nedali pravo na zverejnenie konkretnych vysledkov.

10.06.2017 | martin33

Presne, v dTeste je to podrobne.

10.06.2017 | OliWer

dTest podhadzuje čiastočné výsledky novinárom, aby si si u nich zaplatil prístup a celkové výsledky vrátane metodiky. Taká užitočnejšia reklama, z ktorej sa dozvieš aj niečo viac, ako len porovnanie s "bežným pracím prostriedkom".

12.06.2017 | hulo11