Problém s poistením má ďalšia cestovka - Sunflower Tours

Diskusia ku článku (6)

Absolútne nechápem, načo sa to tu skloňuje donekonečna... Cestovkám sa nedivím, lebo videl som viacero verzií platby poistného. Keby to bola aj tá najnižšia10% obratu, tak je to strašne veľa.A slovenská človek bude nadávať na cestovky a vôbec ho nenapadne, že on toto výpalné, nazvané ochranou spotrebiteľa, musí zaplatiť vo vyššej cene zájazdu. Ja si radšej vyberiem CK overenú, resp nižšiu cenu a istotu si zaplatím sám. Či už komerčným poistením, alebo znášaním vyššieho rizika.

13.08.2016 | maugli2

Dovoľujeme si upozorniť, že spoločnosť SUNFLOWER TOURS, s.r.o. momentálne nevykonáva činnosť cestovnej kancelárie, ale činnosť cestovnej agentúry, nie je preto povinná mať ani uzatvorené poistenie, ani mať bankovú záruku, nakoľko na vykonávanie činnosti cestovnej agentúry, čiže sprostredkovávanie zájazdov cestovných kancelárií, zákon takú povinnosť neukladá. Z tohto dôvodu spoločnosť SUNFLOWER TOURS, s.r.o. poistnú zmluvu ani predložiť nemohla, ostatné doklady, ktoré SOI vyžadovala, jej boli predložené poštou.
Cestovná kancelária SUNFLOWER TOURS Sp. z o.o., ktorá organizuje zájazdy ponúkané spoločnosťou SUNFLOWER TOURS, s.r.o., má platné poistenie, ktorého certifikát je prístupný na našej internetovej stránke (http://www.sunflowertours.sk/poistenie). Klienti SUNFLOWER TOURS Sp. z o.o., ktorí si kúpili alebo kúpia zájazd či už priamo, alebo prostredníctvom ktorejkoľvek cestovnej agentúry (SUNFLOWER TOURS, s.r.o. nevynímajúc), sú teda poistení proti úpadku cestovnej kancelárie.
Ohradzujeme sa proti spôsobu, akým boli výsledky kontroly podané, nakoľko z nich nepriamo vyplýva, že podľa názoru SOI bola spoločnosť SUNFLOWER TOURS, s.r.o. povinná mať uzavreté poistenie, čo je však nesprávny záver a takúto informáciu určenú pre širokú verejnosť považujeme za zbytočné vyvolávanie paniky medzi potenciálnymi klientmi ako aj klientmi, ktorí už majú dovolenku kúpenú. Veríme, že SOI v čo najkratšom čase uvedie výsledky kontroly na pravú mieru.

17.08.2016 | Lenka Takacova

Ďakujem za komentár. Zaujímalo by ma potom, prečo má spoločnosť uvedené v predmete činnosti "Prevádzkovanie cestovnej kancelárie", keď vystupuje len ako cestovná agentúra. SOI-ka sa mala čoho chytiť, proti tomuto asi ťažko môžete namietať.

17.08.2016 | Lenka Sameková

To, že má spoločnosť v predmete podnikania povolenie na prevádzkovanie cestovnej kancelárie automaticky neznamená, že ju aj reálne prevádzkuje. Samozrejme do budúcnosti plánujeme používať spoločnosť Sunflower Tours, s.r.o. aj ako cestovnú kanceláriu aby bola oddelená od sesterskej poľskej spoločnosti Sunflower Tours SP Z.O.O., ale momentálne to tak nie je.
Pri kontrole to bolo inšpekcii tak isto vysvetlené.

18.08.2016 | Lenka Takacova

Informácia pre verejnosť uverejnená SOI dnešným dňom: http://www.soi.sk/s...=

19.08.2016 | Lenka Takacova

Ďakujem za upozornenie. Informáciu som doplnila do článku.

19.08.2016 | Lenka Sameková