Oplatí sa dovoz ojazdeného auta z Nemecka?

Diskusia ku článku (11)

taketo dovozy sa mozno oplatia niekomu ak to robi vo vacsom objeme tj pozna velkoobchodnikov, vie zjednat cenu, pozna fizlov, dokaze niekde zasit DPH, ostatne s tym dovozom je fantasmagoria urovne autobazar.eu.

05.05.2015 | bluehen

manzel to vyskusal a povedal ze tie nervy a vybavovacky mu za to nestali... vraj treba velmi dobre GPS :D

05.05.2015 | Bozkaa

nestacim sa cudovat. príspevok, kde som kritizoval z prsta vycucane cisla o dovoze aut ako aj pomerne primitivny pristup, kde sa na zaklade porovnania dovozu lacneho stareho suntu pride k vysledku usetrenia 49Eur (co tiez nesedi, kedze na vyvoz auta by mali byt nie prevozne ("zlte"), ale vyvozne ("cervene") znacky, ktore su drahsie ako 23 Eur) a teda k zaveru, ze sa to neoplati, tak tento príspevok bol vymazany.

dovoz sa oplati pri drahsich autach, a nie tak starych - najma tie, ktore su po 3r lizingu. fixne naklady netvoria, take vysoke percento z ceny auta. a tie rozdiely su evidentne.

pozitivne je, ze autor cisla opravil, ale zase neviem odkial su vycucane - takze: individ. dovoz aut bol v roku 2014 cca 52 tis, a nie 84 tis.

11.05.2015 | sunkaster1

Podľa policajtov je to skôr tých 84000: http://www.minv.sk/...

11.05.2015 | blood

Som jediný komu súčet poplatkov v tabuľke nedáva dokopy 951, ale iba 837? Začínam pochybovať o serióznosti týchto článkov...

14.06.2015 | Mimik79

Ďakujeme za upozornenie, chyba vznikla zrejme pri editácii. Prepočítame a opravíme, čo treba.

14.06.2015 | Jozef Šebest

Chyba sa našla. Pri prevode článku v rámci redakčného systému vypadol v tabuľke predposledný riadok so sumou povinného zmluvného poistenia. Chyba opravená, ďakujeme pozornému čitateľovi.

14.06.2015 | Jozef Šebest

Po prečítaní som trochu zmätená. Bola som nastavená že najbližšie si auto dám doviesť z Nemecka no a teraz váham. V celku je teda výhodnejšie čo ? Pokúsiť sa priviesť auto z Nemecka alebo sa pokúsiť nájsť niečo prijateľné v koncerne ako aaaauto ? Vopred ďakujem za odpoveď

22.07.2016 | Lexie

Paušálne Vám nikto neporadí. Osobne by som do Nemecka šiel iba pre auto, ktoré sa na Slovensku nedá bežne zohnať. Čiže niečo v zmysle Maybachu. Inak by som asi neriskoval náklady na cestu a ďalšie výdavky. Posledné auto, ktoré som kupoval, ma stálo dva týždne hľadania a niekoľko návštev potenciálne vhodných áut. Skôr ako aaa by som odporúčal súkromného predajcu, auto s dobrou servisnou históriou a dobrého technického poradcu pri kúpe.

22.07.2016 | Jozef Šebest

Zdravím všetkých ľudí a hlavne pána redaktora ktorí je možné že ani netuší ako je to s kúpou vozidiel v DE. Tak Vám niečo osvetlím.Jedna vec je že tu v DE nie sú ľudia tak založení na peniazoch tým myslím-bože sused veď predávaš auto veď tak ho predaj, vyžmýkaj z neho všetko a potom to na SR aj tak vyzerá.
Ako príklad teraz som tu kúpil Ford Fusion r.v.2007 original 173 300 km vo výbave,orig.lak,ako nové.
Pozrite sa po čom ide na SR. Okolo 4000 eur ak som nepovedal málo. A zdôrazňujem že ja som to auto kúpil za 1700 eur a ešte som k nemu dostal navigáciu, samozrejme od privátného predajcu.
A to je len jedno vozidlo o ktorom tu píšem. Bolo ich už viac.
A pán Šebest, prepáčte ale neviem kto potrebuje 300 eur na cestovné ale mi to pripadá ako dajaký EUROTRIP.Veď z Nemecka spravíte na nafte do 60 eur ca.900 km.
Takže neviem či niekto ide z Holandska cez Taliansko, Rakúsko do Nemecka a potom to dá znova cez Taliansko domov.
Na záver odporúčám ľuďom kupovať vozidlá vonku pretože sú pomerne zo slušnejšou výbavou, a ten stav vozidiel sa oproti našim nedá porovnať. Podotýkam že u privátnych predajcov.

11.09.2016 | Peter Kusala

Ahojte autíčkari, viete mi povedať ako je to s úradnými prekladmi techničáku, potvrdenia o odhlásení vozidla, STK/EK a kupnopredajnej zmluvy? Je nutné prekladať všetko, alebo nie? Niektoré články ako tento https://presto-prek... tvrdia že je to nutné. Iné zas, že stačí len techničák, alebo nič.

DIk.

11.07.2019 | drove69

Top

  1. 1.6 rád, ako znížiť spotrebu plynu
    Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.