Nákupy z čínskych eshopov vyjdú od mája drahšie

Diskusia ku článku (13)

heh, 22 eur ? ..ved vsetky zasielky z ciny su gift alebo $4.50

25.04.2016 | al0

colnikom je jedno co je tam napisane. pekne si vypytali vypis z paypalu a bolo. Bez toho nepustili zasielku.

26.04.2016 | Andrej_sk

Presne tak uz im bol jedno, no v minulosti to bolo ako komentar vyssie uvadza
no aky problem urobit print screen prepisat hoci aj v paintbrushi (rozumej skicar ci ako sa do wo windose vola)? :D

26.04.2016 | Petronel Paulen

To si uz dobre davno nevybavoval, ze? Colnici nie su na hlavu padnuti. Ak cena nezodpoveda ich odhadu, tak ta nechaju na colnici sa nalogovat na paypal alebo internet banking, aby si potvrdil tu cenu. Nemusis, ale ti nevydaju tovar.

12.05.2016 | Andrej_sk

asi 20 zasielok z Ciny za posledne 2 roky, vsetko drobnosti od 5 do 50 eur, a ani jedna nesla na colne prerokovania...

Nic drahsie by ma odtial ani nenapadlo objednavat.

12.05.2016 | al0

Po novom sa bude clo vymeriavať z vyššieho základu – z colnej hodnoty balíka aj z poštových poplatkov (doteraz sa vypočítavalo iba z colnej hodnoty balíka).

Ved to robia uz davno. Vzdy mi ratali clo a dph z celkovej hodnoty zasielky (a to som mal zasielky v hodnote 30-100 eur), teda vratane postovneho. dost ma to vytacalo, ale pomoci nebolo. tak aka zmena? a vzdy to bolo mrte papierovaciek a cakania. a to nehovorim o poplatku ktory si colnici zaviedli pred par rokmi. to sa uz fakt neoplatilo.

26.04.2016 | Andrej_sk

Ruku na srdce, kto si z tej ciny obiednava za viac ako 150 eurokoruniek? Silne pochybujem ze niekto. Ak eletroniku tak napriklad taky mobilny elefon je tusim od Cla oslobodeny a podobne aj ina elektronika. A ked clovek toho nakupuje viac tak si rozdeli nakup dojde do vo viacerych balikoch a ma vystarano.

26.04.2016 | Petronel Paulen

Suhlasim mam podobnu skusennost. Som proti dohode TIIP no kebyze sa podpise tak by to znamenalo zlate casy pre eshopy z USA. Kedze by odpadlo platenie dph aj cla .)) Tak uvidime.

26.04.2016 | Nicollass

Nepochopil si. Tu nejde len o Cinu, ale o cely svet mimo EU. A nehovorim o serepetickach, ale o fotakoch, objektivoch, dizajnovych doplnkoch, hodinkach,.. Rozdelit po balikoch co?? Pise sa rok 2016, uz to nie su len cedecka a podobne serepeticky.

12.05.2016 | Andrej_sk

DPH/Clo si mal povinnost platit aj doteraz a otrava to bola tak ci tak - takze absolutne nic sa pri drahych veciach nezmenilo.

Preto nikto normalny neobjednaval fototechniku z krajin mimo EU. Bud si ju doniesol v batozine z USA a nepriznal to, alebo nakupil na europskych eshopoch, a nemal problem s tym, ze by mu to europske servisy odmietli zoservisovat - kedze ide o grey market import.

12.05.2016 | al0

Ja som po naozaj dlhom pátraní, útrapách a dvoch neúspešných "návštevách" colnice našiel túto stránku http://www.sad-onli... a pomocou nej som si vytvoril JCD za chvíľku a celkom jednoducho. Tak to snáď pomôže aj niekomu ďalšiemu. Škoda že som ju nenašil skôr ušetril by som si veľa času a stresu

30.11.2016 | funnypetko

VIDEOROZHOVOR: Mišo o tom, ako funguje dovoz z Číny, čínsky e-commerce a know-how http://www.polgari....

08.08.2017 | Štefan Polgári

Ja osobne som nikdy nemal problémy s colníkmi, ale môj kamarát, ktorý si objendával mobil za 300€, tak mu ho držali na colnici asi mesiac. Až potom sa s nimi nejako dohodol. Tu je super článok, v ktorom sú spomenuté výhody a nevýhody nákupu v Číne, clo, dph a celý návod: https://www.kodino....

08.09.2019 | simonk333