Na čo si treba dať pozor pri zmene dodávateľa energií

Diskusia ku článku (10)

O tych zlych alternativnych sa toho uz dost popisalo, pravom aj nepravom. Ale pozor si treba dat aj na tych tradicnych, hlavne s SPP mam nemile skusenosti. Pri uzatvarani zmluvy bez upozornenia zaskrtli dobu urcitu. Ked som sa vratil protestovat, najprv povedali, ze vsetky zmluvy musia byt na dobu urcitu, a ked som si trval na svojom, ze chcem vidiet, kde to je uvedene, tak bez slova zmluvu zobrala, prepisala a bolo. Dalej ak date platby stvrtrocne, oni maju pevne stvrtroky a vy musite doplatit napriklad predchadzajuce 2 mesiace, hoci ste plyn necerpali. Samozrejme pri vyuctivani to vratia, ale az o rok. takisto kuzelnicky vam zvysia poplatky po rocnom vyuctivani, LEBO SOFTVER TAK MAJU NASTAVENY. Je vedlajsie, ze tam maju 11 mesiacov skutocnej spotreby, ICH SOFTVER potrebuje 12 mesiacov, inac berie do uvahu vas odhad spred roka, pri podpise zmluvy, ktory je vacsinou vycucany z prsta. Tie peniaze vratia pri dalsom, zuctovani, o rok.
Dalsia taktika SPP - k tym zakaznikom co maju alternativnych, neposielaju meracov, daju spotrebu odhadom, samozrejme neporovnatelne vyssiu, a tu potom alternativni fakturuju ludom, ktori na nich nadavaju, ze podvadzaju. Stalo sa to v Prievoze v stvrti s rodinnymi domami. Opat tie peniaze nakoniec dostanu spat, ale takto krasne si SPP zabezpecuje bezurocne pozicky od nas, klientov aj neklientov.

29.07.2015 | Andrej_sk

Nuž veru "tradiční" dodávatelia mali pred niekoľkými rokmi veľkú kampaň, akí sú alternatívni zlí - majú skryte poplatky, používajú neférové metódy - podomoví vyklopkávači a treba si dat pozor co im podpíšete.

To je všetko pravda, ibaže tradiční majú častokrát cenník poplatkov (nemyslím cenník elektriny) na niekoľko strán, podomoví predaj (okrem SSE) využívajú už rovnako (dokonca tie iste skupiny vyklopkávačov) viazanosť zmlúv ponúkajú ako "zľavu" a ešte k tomu si pridali "skvele" asistenčné služby (viď. http://www.zmena-do...).

Na to, čo podpisujete, si treba dávať pozor vždy a všade.

29.07.2015 | Rasto82

Súhlasím s obidvoma, v energetike sa podľa mňa navzájom snažia jeden druhého špiniť, aby každý urval čo najviac zákazníkov. Rozhodne si nemyslím, že tradiční dodávatelia majú najlepšie ceny oproti alternativcom. Od roku 2007, kedy sa otvoril trh s energiou, som vyskúšal pár alternatívnych dodávateľov a momentálne som zakotvil u Slovakia Energy a pokaľ si niekto myslí, že len u alter. dod. chodia podomový predajca, tak ste na omyle, pretože chodí predajcovia aj od tradičných dodávateľov a nechávajú ľudí podpisovať nevýhodné zmluvy, takže ja budem preferovať lepšiu cenu.

21.09.2015 | Tomindo

Ja som dodávateľa tiež menil len kvôli cene, neni asi iný dôvod, ktorý by ma zmenu donútil urobiť, cena je nejdôležitejšia. Vlani som akurát hľadal lacnejšiu firmu a s ponukou ma vyšla najlepšie slovakia energy, tak som k nim dal elektriku aj plyn a zľava parádna, že som bol milo prekvapený.

19.02.2019 | Petol

Ja už som u Slovakia energy cez tri roky a zmenu vo financiách som práve riešil tiež cez dodávateľa. Kamarát mi to doporučil, tak som na neho dal a pre mňa to bola rada k nezaplateniu. Ušetrilo mi to niekoľko eur.

26.04.2019 | mirijpup

Ja som sa od nich nechala ukecať, ale musím povedať, že to za to stálo. Nemám u nich už len elektrinu, ale aj plyn a aj keď platím len o pár eur menej, tak sa mi to hodí.

06.06.2019 | Evia

Uvažujeme o nich z hľadiska lepšej ceny, môžem sa vás opýtať, čo všetko musím obstarať ku zmene a ako dlho vám to trvalo celé zariadiť? Ďakujem

29.07.2019 | Hanica

Tak to sa pýtate tej pravej :D ..nečakajte odo mňa nejakú profesionálnu radu, som úplný lajik. Ale čo viem od predajca, tak je potrebné zistiť stav pôvodnej zmlouvy a potom to stačí akurát preniesť na nich so žiadosťou o zmenu a oni to za vás zadarmo zariadia, ako to bolo u mňa. ;) To je asi tak všetko, čo som vám k tomu schopná povedať. :)

16.08.2019 | Evia

Ja som v podstate proces zmeny dodávateľa neriešil, pretože za mňa to celé zariadila sama firma. Takže som to mal akože bez starostí a práce okolo. Inak väčšie skúsenosti s tým nemám, čo by som prípadne mal sám riešiť. Slovakia en. to naozaj celé vzala na seba a zariadila do posledného papiera.

16.10.2019 | V.i.n.c

mňe slovakia energy tiež ponúkala, že za mňa prestup zariadí, ale radšej som si to obehal sám. Možno zbytočne, ale čo. Myslím, že je to vo finále jedno, pretože prestup aj tak prebehol ku slovakia energy hladko čo bolo zásadné a teraz mám len za lacnejšie energie. 

07.02.2020 | Karol.PA