Nové veci na Gazduj denne do mailu
Nastav si automatické upozornenia na zaujímavé články.
Zasielanie newslettra môžeš kedykoľvek vypnúť.

Lidl sa zbavuje nebezpečných pásov na cumeľ

09.08.2017 0

Nemecký dodávateľ detských doplnkov varuje zákazníkov Lidla, aby odstránili z dosahu detí pásy na cumeľ. Vystavujú ich totiž riziku udusenia.

Zdroj: Pixabay/Ben_Kerckx/cc

Lenka Sameková

Lenka Sameková

rola: Profi Gazda | počet sledovaní: 4 | registrácia 14.09.2012

Pásy na cumeľ balené po 2 kusoch pod značkou Lupilu a označené IAN kódom 281251 sú pre deti nebezpečné. K takémuto záveru dospela firma Roman Habermann Bijoux-Modische Accessoires, ktorá doplnky dodávala do slovenských a aj nemeckých predajní Lidla.

„Za nepriaznivých okolností môže dôjsť k uvoľneniu malých častí tohto produktu, pričom pri prehltnutí týchto častí malými deťmi vzniká nebezpečenstvo udusenia,“ tlmočil zákazníkom upozornenie reťazec na Slovensku. Vzhľadom na dĺžku pásov firma nevylúčila ani riziko priškrtenia.

SOI

Zdroj: SOI

Dotknuté doplnky ponúkali slovenské prevádzky od 20. marca 2017. V Nemecku boli zaradené do predaja o niečo skôr – od polovice februára. Rakúske filiálky sa zvolávacej akcii vyhli.

„V prípade, že ste si spomenutý výrobok zakúpili, môžete ho priniesť späť do ktorejkoľvek predajne, pričom vám budú vrátené peniaze, a to aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku,“ oznámil Lidl. Zákazníkov zároveň ubezpečil, že ostatné produkty spomínaného dodávateľa sú v poriadku a deti si s nimi neublížia.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (0 reakcií)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!

Diskusia (0 reakcií) Celá diskusia