Kvapková závlaha ušetrí vodu aj čas

Diskusia ku článku (9)

ja mám taký jednoduchý systém od gardeny a už cca 5 rokov leží na povale nepoužitý.
problém je v tom, že ak tam chýba spätná väzba od vlhkostného čidla tak polievate bud moc alebo málo ak máte nastavený každý deň rovnaký čas na zalievanie. A ak okolo toho beháte a zistujete, či už je poliate dosť alebo málo, tak to rovno môžete zobrať krhlu do ruky.
Ja som to používal na kvety a živý plot kým bol malý, bol vodomilný tak nehrozilo odhnívanie pri preliatí.
Ale paradajky v skleníku alebo šalát na hriadke polievam radšej krhlou a vidím kolko toho rastlina dostala.
Ako riešite to dávkovanie pri kvapkačoch vy?

18.06.2015 | ivansk

@ivansk Riešení je niekoľko, dal by som do pozornosti asi senzor do pôdy. Jeho úloha je práve zisťovať vlhkosť pôdy v hĺbke až 12 cm. Následne tento senzor vysiela signál do jednotky a tá rozhoduje, či bude zopínať ventil alebo nie podľa programu. Pracujeme vo firme s týmito senzormi a fungujú dobre. Prípadne konkrétnejšie info odpovieme na www.auzas.sk, pokojne cez formulár.

04.03.2020 | Závlaha

Super clanok, uzitocne su aj priblizne ceny jednotlivych sucasti systemu. Mate niekto skusenost, kde to najlepsie nakupit (ceny, vyber sortimentu, poradenstvo)? Dakujem.

18.06.2015 | Tomas23

bez cerpadla budu kvapkovacie hadice velmi tazko fungovat, nebude dostatocny tlak na bezne kvapkovacie hadice !!

urcite b som radil pouzit podzemnu platovu nadrz na dazdovu vodu, kde nebudu vznikat rias v dosledku slnecneho ziarenia a pouzitie cerpadla (darlingu)

18.06.2015 | matosnb

Alternativou ku kvapvockovej zavlahe su napriklad zavlazovacie vaky pre stromy. Vodny vak naplnite 70 litrami vody, ktora potom kvapka priamo ku korenom viac ako 4hodiny. Mal by byt dostupny uz aj na slovensku. Pozrite napr na fb #vodnevaky

05.09.2017 | TheG

Aj na zaklade tohto clanku som sa minuly rok do kvapkovej zavlahy pustil a vybavil nou pol zahrady. Tento rok urcite dokupim aj pod zemiaky a ovocne stromy. Hlavne casova uspora je velmi velka. Uz nikdy viac behat kazdy vecer s hadicou po mojej nie prilis malej zahrade. Treba si veci ulahcovat.

03.03.2018 | Wild10

Časť záhrady mám do svahu dala by tam aj tam použiť kvapková závlaha (na zemiaky) ?

16.03.2018 | timurk

Samozrejme. Staci len pouzit vhodny typ hadice a rozumne ju ulozit.

22.03.2018 | Wild10

https://www.zahradne...
Natrafil som na tento clanok kde mate viac podrobnosti o hadiciach a ich zapojeni. Je tam aj rec o tom ako vyriesit ked je zahrada do kopca, myslim, ze Vam pomoze.

29.03.2018 | Wild10