Poplatok za vodomer: Veľkí ušetria, malí si priplatia

Diskusia ku článku (31)

To je krásne preco zdvihat cenu za m3 ked si môžete vymyslieť taku blbosť ako poplatok za vodomer.

02.08.2016 | Ferro9

Na dedine ludia maju studne aj pripojky vody. Pripojky maju ako rezervy na sucho. Vodomery aj pripojky treba udrziavat - preto je nejaky maly fix logicky. Podla navrhu bude cena zavysiet od velkosti vodomeru, t.j. pri domovom bude sadzba nizsia ako pri priemyselnom ...

02.08.2016 | Mr.Cizik

Nie logicke to nie je ked nic nespotrebujem tak nemam co platit. Problem je zastarala infrastruktura ale to je problem sprostredkovatela.

02.08.2016 | Ferro9

Ok. Tak v prípade poplatkov za vodomery by ich mali vymieňať bezplatne. tak ako elektrikári hodiny, alebo plynári plynomery.

24.02.2020 | mno

Toto nemá obdobu. Ten , kto to vymyslel by mal ísť k psychiatrovi. Vláda, ktorá schváli a navrhne takéto výpalné an občana z "vody" si zaslúži iba hanbu. To, že to najviac postihne tých, ktorí majú malú spotrebu, alebo aj nulovú ( ak prechodne nebývajú) a aj tak budú platiť za vodu čo nespotrebujú, to skutočne nemá obdobu od tejto chrapúnsko bašternákovsko ficovej zberby.

A aby toho nebolo málo, Kažimír zavádza daľšiu daň na poistky.

02.08.2016 | peterval

Čo popísal pisateľ nado mnou je úplne mimo. Žial, práve takých ako on potrebuje vláda, aby mohla zavádzať nové dane. V bytovom dome nič nie je zadarmo ( tak ako to on píše) zavedenie vody, vodomer atd, za to sa platí. Zavedenie poplatku z "vodomeru" je výsmech do tváre občanom a zdanenie, aké tu ešte nemalo obdoby, aj preto sa ozvali a protestuje napríklad združenie bytového hospodárstva. Nehovoriac o tom, že kto sa snaží šetriť vodou, bude platiť viac za m3 ako ten, kto vodou nešetrí, čo je v rozpore aj s účelným nakladaním vody v domácnosti.

02.08.2016 | peterval

A poplatok za elektromer alebo plynomer sa neplatí? To nikomu nevadí?

03.08.2016 | PaloK

Práve preto som odhlásil plynárne. Nebudem platiť štátu, ktorý ovláda SPP za to, čo neodoberám. Mimochodom, čím to je že vodárne sú vysoko ziskové? Bytový dom, ak má zavedenú vodu platí rozvody vody v dome, vodomery atd. V cene vody je zakalkulovaný dostatočný zisk na prívod vody cez potrubia , čističku atd, veď práve preto je cena vody ( SV a TV) dostatočne vysoká aby pokrývala distribúciu a všetko ostatné. Najnovší "poplatok" z vodomeru je iba čistý výmysel vlády ako zdaniť a vytiahnuť peniaze od občana pre Bašternákove, Kaliňákove kšefty a vratky dph.
A pokiaľ je niekto skutočne presvedčený, že ak niekto má vysoký zisk a napriek tomu ešte ide dvojako zdaňovať, tomu odporučím nech požiada , že bude platiť paušálne poplatky a dane zo všetkého:
- napríklad "chladničkovú daň" za to, že máte v domácnosti chladničku, to by tak bolo aby ste užívali chladničku len ked máte vo vnútri potraviny..
- "električkovú daň/fixný poplatok" - to by tak bolo, aby ste platili za cestovný lístok len vtedy ked sa potrebujete odviezť..
atd..
chápeme sa?
V cene vody, tovaru či služieb je dostatočný zisk na výrobu, distribúciu,, zavádzanie daní a poplatkov nie je nič iné, než daľšie zdaňovanie pre niekoho, kto už má vysoký zisk. Platiť za niečo čo nevyužívam firme/štátu ktorá má zisk je obyčajné chrapúnstvo a vypalovanie a la mafia - v tomto prípade od štátu

03.08.2016 | peterval

Pokiaľ viem tak elektromery a plynomery a ich výmena je na rozdiel od meračov vody bezplatná

24.02.2020 | mno

udivuju ma prispevky ludi, ktori obhajuju toto vypalnictvo.
Povazujem ich za platenych ficogentov.
Poplatok za vodomer je SAMOZREJME dalsia, nova, kreativna dan.
Inteligencna uroven tejto dane je na urovni dane za komin, alebo dane za okno zo stredoveku.

03.08.2016 | Truhlik999

Bývam v činžiaku. Orange sa ponúkol, že zavedie optiku do baráku ZADARMO, aby sa prípadní záujemcovia mohli pripojiť ZA POPLATOK. O pár rokov prišiel Telekom s rovnakou ponukou ZADARMO. Domovníčka to odmietla, nechápe princíp konkurencie...
Vodári majú všade lokálny MONOPOL. Ak si chce Úrad pre reguláciu SO zaslúžiť svoju (doteraz zbytočnú) existenciu, mal by zakázať poplatky za merač všeobecne. Aj plynárom, aj elektrikárom. Že u posledne menovaných je akási kvázikonkurencia, na veci nič nemení.

03.08.2016 | LPB

URSO je politicky organ, momentalne pod direkciou Frca.

08.10.2016 | Felix Brodda

Nie je mi jasné, prečo by za zavedenie optiky do bloku mal platiť ktokoľvek iný ako jej prevádzkovateľ. Je to len finta na hlú pych. Tak že dobre urobila. Ak ju chceli zaviesť tak nemali ju obl bovať. telekom zadarmo? teda aj ked kedysi prevádzali kabelizácie pre pevné linky hradili si to vari iní, Nie telekom vo svojej réžii a z poplatkov? To isté platí aj teraz. Ak chceli zaviesť optiku tak jedine si mali pýtať povolenie na zásah do budovy a spoločných priestorov. Tam ju dotiahnuť a ukončiť. Odtiaľ si potom záujemcovia, ktorí si podajú žiadosť zaplatia za prípojku, ktorú im do bytov zriadia.

24.02.2020 | mno

problém je len v tom, že ak niekto povie "zadarmo" tak nepremýšľajúci, alebo neznalí naletia na to len kvôli tomu "zadarmo". Aj ked je to ešte väčšie klamstvo ako tie ficovlaky alebo obedy "zadarmo".

24.02.2020 | mno

Ak tomu nerozumejú čitatelia Trendu, a zjavne mnohí nerozumejú, tak je zbytočné zdržiavať sa vysvetľovacou kampaňou. Zostane z toho iba zlý, zlý Fico. Ešteže ho máme. :-)

03.08.2016 | mmin

Ale prečo by mali. Autorka už titulkom hecuje.

03.08.2016 | mmin

ˇiaľbohu že ho máme. Aj s tými ich príveskami.

24.02.2020 | mno

ešte raz, pre tých ktorí tomu nerozumejp ako bubkoch a ďaľší....
Vodárne vykazujú slušný zisk, to jest inak povedané, z ceny vody za m3 vytvárajú zisk, ktorý im pokrýva čistenie, disitribúciu aj predaj.
Zisk je dostatočný na to, aby celý biznis s vodou bol v pluse a profitoval.
Zaviesť v takomto prípade daň z vodomeru, na tom má záujem:
a) štát , ktorý vyberie viac
b) velké firmy a oligarchovia, ktorým sa v prepočte ceny za m3 zníži cena oproti malým odberateľom ako je bežný občan alebo domácnosť v bytovke.

Ak tomuto nerozumiete, je zbytočné sa o čokolvek ďaľšom baviť, a skutočne na Vás platí, nech platíte aj dalšiu daň z cestovania električkou či vlastnenia chladničky. bye

03.08.2016 | peterval

Pán Bubkoch, Vaša reakcia - urážka + napísanie od veci ukazuje, že ďalej diskutovať s Vami je zbytočné. Skutočne neviem, či ste natoľko arogantný alebo jednoducho troll pracujúci pre vládnu zberbu v diskusiách,je mi to jedno. Vaša arogancia ale neguje aj to, čo je priamo napísané v článku, totižto že nová daň znevýhodní menších odberateľov a v konečnom účtovaní im zvýši aj cenu.Viacerí ludia z fachu, vrátane organizácií, už deklarovalo komu prispeje nová daň z vodomeru. Môžte hlupákovať aj týchto - napíšte im že zvýšenie je vlastne zníženie. Je mi ľúto že vôbec na Vás reagujem, netreba hádzať perly určitým ... ľuďom.

05.08.2016 | peterval

Ja na Vaše hlúposti a schvalovanie + prekrúcanie viac reagovať nebudem, moja posledná reakcia:, vysvetlujte občanom prečo schvalujete daň, zvýšenie cien, znevýhodnenie chudobnejších a nešetrenie vodou, vrátane primárnej podstaty: ide o ďaľšiu úplne zbytočnú daň platenú občanom.
V článku je veta: - Odborníci upozorňujú na to, že v praxi bude zmena účtovania vody znamenať pre spotrebiteľa viac peňazí za menej vody.
Odporúčam Vám, kedže evidentne ste
1) smerácky pisálek schvalujúci zvýšené dane a drahšie platy
2) arogantný človek, ktorý schválne prekrúca čo je v článku + podstatu
aby ste chudobnejším a ľudom hlavne v bytovkách vysvetloval, prečo budú platiť viac za vodu, hoci vodárne tvoria dostatočný zisk

a kedže evidentne sta natoľko arogantný že budete nadalej prekrúcať tak ešte raz citát z článku:
V článku je veta: - Odborníci upozorňujú na to, že v praxi bude zmena účtovania vody znamenať pre spotrebiteľa viac peňazí za menej vody.

06.08.2016 | peterval

Viackrát opakuješ, že vodárne tvoria zisk. Pozrel som si výročné správy za roky 2015 a 2014 Liptovskej vodárenskej spoločnosti, výsledok po zdanení bol v oboch rokoch strata. Akcionármi sú všetky obce, v ktorých LVS pôsobí.
Takže poprosím údaje, ktoré vodárne to produkujú dostatočné zisky.

Týmto neschvaľujem zavedenie poplatku za vodomer, keďže sa tiež považujem za "podpriemerného" spotrebiteľa a predpokladám, že mi stúpnu náklady.

15.08.2016 | hulo11

Vodarne, konkretne ta Liptovska, tvori stratu. Ale preco ? U nas budovali cast kanalizácie, zacali vo stvrtok. vykopali asi 10m kanala, v piatok tam osadili kanal. sachtu a kedze mali poobede spolocny gulas, jamu nezasypali a nechali vsetko tak. Cez vikend sa vsetko zosypalo a kana. sachtu roztrepalo na marne kusky, pricom temer spadlo aj moje oplotenie. V pondelok zacali to iste odznova. Mimochodom, niektoti zamestnanci pili alkohol pocas prace ako Rusi. Tak to vyzera vo firme kde je sef dvojstolickovy funkcionar a poslanec SMERU, M.Mojs.

08.10.2016 | Felix Brodda

Tak dosiahnu len to, že sa vodou bude doslova plytvať.

24.02.2020 | mno

drahšie platby - oprava

06.08.2016 | peterval

a kedže evidentne sta natoľko arogantný že budete nadalej prekrúcať tak ešte raz citát z článku:
V článku je veta: - Odborníci upozorňujú na to, že v praxi bude zmena účtovania vody znamenať pre spotrebiteľa viac peňazí za menej vody.

08.08.2016 | peterval

V praxi to bude vyzerat asi takto. Ak sa moja rodina vyberie na mesacnu dovolenku (je to fikcia), vodarne nebude zaujimat ze moja spotreba vody bude 0,0 stejne mi pride faktura na obvyklu sumu.

08.10.2016 | Felix Brodda

Hej. Ale v takom prípade sú aj merače vody len nepotrebným zlodejstvom.

24.02.2020 | mno

Stále sa to zvyšuje, už to nie je normálne. Tento rok to vyzerá zase horšie do našich peňaženiek https://www.kodino....

09.02.2020 | MartinSedlacek