Drobné investície, ktorými ušetríte veľkú časť vášho rozpočtu

23.11.2017 2
Túto vec publikoval Expert Gazda - odborník na danú oblasť overený redakciou Gazduj. Obsah od Expert Gazdu môže propagovať produkty a služby konkrétnych firiem.

Niekedy aj malá drobnosť dokáže výrazným spôsobom znížiť výšku vašich výdavkov. Investície do týchto vecí sa vám veľmi rýchlo vrátia a vy začnete okamžite šetriť.

Zdroj: Egocard

PR servis

PR servis

rola: Expert Gazda | počet sledovaní: 0 | registrácia 28.05.2017

LED žiarovky majú o 80 percent nižšiu spotrebu elektriny ako bežné žiarovky

Investujte do LED žiaroviek, ktoré sú oproti úsporným žiarivkám o čosi drahšie, avšak fungujú až 30-tisíc hodín.

Osemtisíchodinová životnosť žiariviek sa skracuje s počtom spínacích cyklov, a preto nie sú vhodné nikde, kde sa očakáva ich časté zapínanie. Návratnosť investície do LED žiarovky môžete očakávať už v prvom roku používania.

Tlakový hrniec šetrí polovicu nákladov a ešte viac času

Úspechom hrnca je varenie za prítomnosti vysokej teploty. Pri 130 stupňoch Celzia sa váš rodinný obed uvarí o 60 až 80 percent rýchlejšie.

Rýchle varenie neničí vitamíny a potraviny sú preto zdravšie. Tlakový hrniec šetrí aj váš rodinný rozpočet, pretože jeho používaním ušetríte aj 40 až 50 percent nákladov na energie. Tristo rokov starý objav robí zázraky v kuchyni, ale aj pri vyúčtovaní.

Zľavová karta ušetrí aj 60 percent z každého nákupu

Určite ich máte vo svojej peňaženke hneď niekoľko. Čo by ste povedali, ak by ste mali iba jednu?

EGOCARD je zľavová karta, s ktorou môžete využívať zľavy pri nákupe potravín, odevov, nábytku či elektroniky naprieč celým Slovenskom až do výšky 60 percent. Nie je viazaná na konkrétneho človeka, takže ju môže využívať celá domácnosť a ročne ušetriť až 1000 eur z rodinného rozpočtu.

Egocard

Zdroj: Egocard

Sprchová hlavica premieňa úsporu vody a peňazí na pôžitok

Zatiaľ čo pri klasických typoch hlavíc predstavoval bežný prietok vody až 18 litrov za minútu, úsporná sprchová hlavica spotrebuje za rovnaký čas iba 6 až 8 litrov.

Vaša domácnosť dokáže vďaka tomu ušetriť denne viac ako 50 percent spotrebovanej vody. Obmedzený prietok a použitá technológia navyše odbremeňujú váš domáci rozpočet aj od nákladov na ohrev vody.

Ako vidíte, šetriť v domácnosti sa dá veľmi jednoducho. Investujte do niektorej z týchto vecí a ušetrené peniaze si môžete odložiť na dovolenku alebo na sporiaci účet.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (2 reakcie)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!