Stánkový predajca elektrospotrebičov a jeho hra na mŕtveho chrobáka

26.07.2016 2

Firmu Asys group tisíceurová pokuta za upieranie práv spotrebiteľom zjavne nerozhodila. Nepreberá poštu od zákazníkov a ignoruje aj zásielky od inšpekcie.

Zdroj: Flickr/Gareth Williams/CC

Gazduj.sk

Gazduj.sk

rola: Admin Gazda | počet sledovaní: 5 | registrácia 25.06.2014

Na firmu Asys group so sídlom v Bratislave pribúdajú posledné dva roky podnety od nespokojných zákazníkov: „Slovenská obchodná inšpekcia zaznamenala v rokoch 2015 a 2016 zvýšený nárast podaní proti spoločnosti.“

Firma sa zaoberá predajom robotických vysávačov, masážnych vankúšov, masážnych čeleniek, robotických kosačiek a domácej elektroniky, ktoré ponúka v stánkoch v nákupných centrách.

V roku 2014 jej inšpekcia udelila tisíceurovú pokutu. Spotrebiteľke, ktorá si od nej v nákupnom centre Tesco Humenné kúpila rehabilitačný vankúš v hodnote 199 eur, odmietla v zákonom stanovenej lehote odstúpiť od zmluvy a vrátiť jej zaplatenú sumu. Za vankúš, ktorý zákazníčka poslala firme v poistenom balíku aj s písomným odstúpením od zmluvy, dostala peniaze až po tom, ako spoločnosti dorazila aj výzva od Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI).

Tovar kúpený v stánku, ktorý nie je trvalou prevádzkarňou predajcu, možno podľa zákona o ochrane spotrebiteľa, ktorý upravuje predaj mimo prevádzkových priestorov predávajúceho, vrátiť do 14 dní bez uvedenia dôvodu.

Z podaní a výsledkov vyšetrovania inšpekcie vyplýva, že Asys group pokračuje vo svojich praktikách. Nepreberá poštu od spotrebiteľov a nereaguje už ani na výzvy SOI. Podľa spotrebiteľov predajca navyše podáva zákazníkom zavádzajúce informácie k odstúpeniu od zmluvy.

„Z uvedeného dôvodu SOI voči podnikateľskému subjektu Asys group, s.r.o. začala správne konanie z dôvodu marenia výkonu kontroly,“ uvádza inšpekcia na svojom webe. Spotrebiteľom odporúča dôkladne zvážiť nákup tovaru u stánkového predajcu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • Diskusia (2 reakcie)

Zaujímajú ťa takéto články? Pridaj sa ku Gazduj na Facebooku!