Alkohol, kde by ste ho nečakali. Aj v detských maškrtách

Diskusia ku článku (7)

V staršom čísle motoristického časopisu som čítal, že alkohol obsahuje aj Mila od Sedity. Dokonca sa z nej dalo aj nafúkať, ak si správne pamätám 0,3 promile. Podľa mňa žiaden zvyškový alkohol, pre dieťa slušná pálka.

11.01.2017 | rockblock

Ano, presne tento pripad som chcel pripomenut. Islo o niekolkych policajtov, ktori nafukali, ked soferovali. Najprv zaplatili pokutu a suspendovali ich. Potom zapracoval nejaky advokat, povedali, ze isli zo skolenia, boli priserne unaveni a hladni, tak na pumpe vykupili Mila rezy a zjedli a z toho potom nafukali. Samozrejme ich oslobodili a prijali naspat.

11.01.2017 | Andrej_sk

Hodnota 0,3 promile po Mile je chybna a uz vobec sa to neda porovnavat s realnymi 0,3 promile po 3dcl vina. Testery alkoholu su kalibrovane na alkohol, ktory sa do vydychovaneho vzduchu dostava z pluc. Tesne po zjedeni potravin so stopovym mnozstvom alkoholu sa ale alkohol nachadza priamo v ustach, takze jeho koncentracia vo vydychovanom vzduchu je vysoka, napriek tomu ze v krvi nemate prakticky ziaden alkohol. Po 15 minutach sa alkohol z ust spolahlivo "vyvetra" a nafukate cistu nulu, preto je aj moznost po 15 minutach dychovu skusku zopakovat. Ak ste ale pili, mate alkohol v krvi a 15-minutova pauza znizi nameranu hodnotu len minimalne.

18.01.2017 | Polymer

Alkohol je normálnou súčasťou mliečného kvasenia. Správny jogurt (nie plasty od Danone) ho musí, síce v malom množstve, obsahovať.

11.01.2017 | didinko

Áno, no v Rajo jogurte nejde o alkohol, ktorý je súčasťou mliečneho kvasenia, ale ochucujúcej zložky.

11.01.2017 | Lenka Sameková

Radler sa v žiadnom prípade obsahom alkoholu v objeme nemôže vyrovnať pivu, keďže ide o zmes piva a nealkoholického nápoja. Miešanie sa deje spravidla v pomere 1 : 1, čím sa obsah alkoholu v pive zníži na polovicu. Radler vždy bude obsahovať alkohol, ale len polovičné množstvo, nealkoholický radler môže vzniknúť iba zmiešaním nealkoholického piva a nealkoholického nápoja.

14.01.2017 | scribe

alkohol obecne nepojem. Uplne mi stači pohar dobre vychladeneho vina. Som z vinarskej rodiny, takže na kvalitnom a dobre vychladenom vine si dost potrpím

17.12.2019 | Lukana